Προς το περιεχόμενο

Συμβουλες σε Τεχνικά θέματα, επισκευές, ζημιες, ανακαινίσεις, αναπαλαιώσεις, diy και λοιπές εργασίες. v.2


Thresh

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 499
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

52 minutes ago, Ukforthemoment said:

Αναδευτήρι λέγεται.Μαγαζι με σιδηρικά κλπ δεν έχεις κοντά σου να πας να δεις ,να ρωτήσεις ,να αγοράσεις; 

Πολλά απο αυτά που ρωτάμε εδώ, ναι μπορούν να λυθούν πηγαίνοντας σε ένα μαγαζί με υλικά όπου μπορεί ο υπάλληλος/ιδιοκτήτης να ξέρει κ να δώσει πληροφορίες… αν συμφωνούν κ οι διαχειριστές τότε να ελαχιστοποιήσουμε τις ερωτήσεις κ να δοθούν guidelines στο τι επιτρέπεται κ τί όχι να ρωτάμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, zoranb είπε

Πολλά απο αυτά που ρωτάμε εδώ, ναι μπορούν να λυθούν πηγαίνοντας σε ένα μαγαζί με υλικά όπου μπορεί ο υπάλληλος/ιδιοκτήτης να ξέρει κ να δώσει πληροφορίες… αν συμφωνούν κ οι διαχειριστές τότε να ελαχιστοποιήσουμε τις ερωτήσεις κ να δοθούν guidelines στο τι επιτρέπεται κ τί όχι να ρωτάμε.

Ζεις ένα δράμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 minute ago, Ukforthemoment said:

Οχι,μου φτιάχνει την ημέρα κάθε σου ποστ.

Είσαι ο πιο συχνός βοηθός μου, με τις ειρωνίες σου βέβαια!

Επεξ/σία από zoranb
  • Haha 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχετε υπόψη σας καποιο ποιοτικό αλλα οικονομικό λαστιχο για μπαλκονι?

Προδιαγραφες να φτανει περιπου τα 7-8 μετρα και κατα προτιμηση να ειναι απο αυτα τα αυτομαζευομενα που δεν πιανουν χωρο. Ιδανικα αν την εβγαζα καθαρη με 15 ευρω θα ηταν ωραια.

Μεχρι στιγμης οσα εχω δοκιμασει κατα καιρους καποια στιγμη τρυπανε ή ανοιγουν στη ραφη, φαινεται οτι ειναι λεπτα.

Χαλβαδιαζα καποια που εχουν βγει που εχουν εξωτερικα σαν υφασμα συνθετικο, μηπως ειναι πιο ανθεκτικα?

Το λαστιχο μαζευεται σε σημειο που δεν το βλεπει ο ηλιος αρα δυσκολο να ειναι φθορα καθε φορα λογω ηλιου.

Ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, Dude είπε

 

Σε τόσα λίγα χρήματα, πτυσσόμενο και ποιοτικό θα έλεγα μάλλον δύσκολο.

Κατά καιρούς το lidl  βγάζει οικονομικά και αξιοπρεπές αλλά είναι να τα πετύχεις.

Αγόρασα πρόσφατα από το Leroy, σπιράλ 15m  με κάτι λιγότερο από 15€, σετ με ακροφύσιο, αν θυμάμαι σωστά δίνει 3 έτη εγγύηση. Στο πρώτο τέντωμα που έφαγε φάνηκε να α ξεχείλωσε ελαφρώς ωστόσο η κάννη του φάνηκε τρομερά τίμια, πόσο μάλλον σε αυτή την τιμή.

https://www.leroymerlin.gr/gr/garden/potisma/lastiha-potismatos/set-lastiho-colors-natrain-o-95mm-mikous-15m-61908854?ref=reccodo-pr-j3u7Xel7ot3q

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
On 22/07/2024 at 15:45, hp8 said:

αντενδείκνυται κατι τέτοιο ?

 

  Hide contents

image.png.fd8af22dce81c9e49e713dfe36970a0d.png

 

Αποστολή εξετελέσθη. Ελπίζω μόνο να μην καταστραφεί το καλώδιο της κάμερας και τρέχουμε :) 

IMG_1369.jpeg

Επεξ/σία από kotsoz
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή έχει μπουκώσει αρκετά η πράσινη σωλήνα θα χρειαστεί να  ρίξω θειικό οξύ.

Παίζει ρόλο αν το ρίξω απευθείας στην πράσινη σωλήνα ή θα γίνει η δουλειά μου αν ρίξω το οξύ και από τον νεροχύτη (από την δεξιά μεριά του για ευκολία) ;

 

20240726_165813.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, kotsoz είπε

Ελπίζω μόνο να μην καταστραφεί το καλώδιο της κάμερας και τρέχουμε :) 

όποιος φοβάται πέφτει και κοιμάται :) Εφ όσον ενδείκνυται για το καλώδιο του κλιματιστικου  γιατί να καταστραφεί ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Just now, hp8 said:

όποιος φοβάται πέφτει και κοιμάται :) Εφ όσον ενδείκνυται για το καλώδιο του κλιματιστικου  γιατί να καταστραφεί ?

Κοιτά η αλήθεια είναι οτι και εγώ  το θεωρώ απίθανο να υπάρχει πρόβλημα, απλά επειδή δεν έχω γνώσεις ρωτάω μπας και… 

πχ το καλώδιο του ac έχει άλλη μόνωση από αυτή του τροφοδοτικού της κάμερας,  αντέχει άλλες θερμοκρασίες κλπ κλπ 

θενξ για τις συμβουλές πάντως :) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, kotsoz είπε

το καλώδιο του ac έχει άλλη μόνωση από αυτή του τροφοδοτικού της κάμερας,  αντέχει άλλες θερμοκρασίες

στο σημείο αυτό όταν θα λειτουργεί στο ζεστό φαντάζομαι ότι εννοείς δεν είναι τέτοιες οι θερμοκρασίες  ώστε να επηρεάσουν την κάλυψη τους 

Επεξ/σία από hp8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...