Προς το περιεχόμενο

Συμβουλες σε Τεχνικά θέματα, επισκευές, ζημιες, ανακαινίσεις, αναπαλαιώσεις, diy και λοιπές εργασίες. v.2


Thresh

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Όσο κι αν φαντάζει αδύνατον, μπαίνουν κατσαρίδες από την Πλισέ Σίτα που υπάρχει στην μπλακονόπορτα. Έχετε να προτείνετε καμιά ιδέα/λύση;

Πώς φαίνεται η Σίτα απέξω...

ΣΙΤΑ.jpg



Πώς φαίνεται η Σίτα από μέσα...

ΣΙΤΑ-ΜΕΣΑ.jpg

Επεξ/σία από zoranb
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 499
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ευχαριστώ, τα σκέπαστρα αυτά τα έχω υπόψη, αλλά έψαχνα για κάτι ακόμα πιό απλό κ που να μπορεί εύκολα κ γρήγορα να στηθεί από μόνο ένα άτομο.

Επεξ/σία από zoranb
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, zoranb είπε

Όσο κι αν φαντάζει αδύνατον, μπαίνουν κατσαρίδες από την Πλισέ Σίτα που υπάρχει στην μπλακονόπορτα. Έχετε να προτείνετε καμιά ιδέα/λύση;

Πώς φαίνεται η Σίτα απέξω...

ΣΙΤΑ.jpg



Πώς φαίνεται η Σίτα από μέσα...

ΣΙΤΑ-ΜΕΣΑ.jpg

Καθολου παράξενο, και σε εμενα γινεται το ιδιο, ειναι πολυ βλακειες τελικα αυτες οι πλισε 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά έβαλα το μετρητη στο υπογειο στον καταψυκτη για 48 ωρες.

Έγραψε συνολικα 6,57 kWh αρα με αναγωγη βγαινει περιπου, 3,29 kWh την ημέρα και 137watt την ωρα, με τον μπακαλικο τροπο ειχα βγαλει 133, κοντα επεσα.

Καιει πολυ ο ρημαδης....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 hours ago, Amaretos said:

Καθολου παράξενο, και σε εμενα γινεται το ιδιο, ειναι πολυ βλακειες τελικα αυτες οι πλισε 

Έχεις βρεί κανένα τρόπο να τις αποτρέπεις να μπαίνουν;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 7/8/2024 στις 10:29 ΠΜ, yannis27gr είπε

Μια ερώτηση για ένωση καλωδίων.

Μέχρι τώρα χρησιμοποιούσα κλέμες. Αποφάσισα να δοκιμάσω κάτι τέτοιο. Μου φάνηκε εξαιρετικά εύχρηστο. Επειδή όμως δεν έχω εμπειρία, αντέχει στο χρόνο;

Επίσης, χρησιμοποίησα αναπτήρα για να το "λιώσω". Να συνεχίσω έτσι ή να πάρω ένα πιστόλι θερμού αέρα; Στη 2η περίπτωση, να προτιμήσω ένα πιστόλι στα 300W ή κάτι πιο ισχυρό, στα 1500-2000W;

Αυτά δεν είναι σαν τα κλασικά θερμοσυστελλόμενα αλλά διάφανα; Αν ναι έχω την εντύπωση ότι είναι έξτρα μόνωση αφού ενωθούν κάπως τα καλώδια (πχ με κολλητηρι) δεν τα χρησιμοποιείς για να τα ενώσεις δηλαδή, αλλά για να τα μονώσεις.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδές!

Είμαι σε φάση που ψάχνω σπίτι σε άλλη πόλη...ενας φίλος πήγε και είδε ενα σπίτι το οποίο ειναι πολύ κομπλέ γενικά όλα ωστόσο έχει τα παρακάτω σε μπάνιο, υπνοδωμάτιο & σαλόνι αντίστοιχα. 

Τι μπορεί να είναι αυτά; Βγαίνουν;

IMG_0572.JPEG

IMG_0574.JPEG

IMG_0575.JPEG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

48 λεπτά πριν, agelosnm είπε

Τι μπορεί να είναι αυτά; Βγαίνουν;

αναμονές για θερμαντικά σώματα Εννοείται ότι δεν βγαίνουν Καλυψετα με κάτι η πέρασε τους μια σωλήνα βαμμένη στο χρώμα του τοίχου  

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...