Προς το περιεχόμενο

Καλύτερη πλατφορμα για online διδασκαλια


boubaras

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα στην παρέα. Επειδή δεν έχω ιδιαίτερη εμπειρία στο θέμα, απευθύνομαι στην παρέα.

Θα αρχίσω να διδάσκω σε κάποιους φίλους μαθήματα μουσικης. Τα μαθήματα τα γίνονται όμως η αποστάσεως. Δώστε μου λίγο τα φώτα σας. Ποια είναι η καλύτερη πλατφόρμα για online διδακτικές συναντήσεις? WebEx, zoom, google meet?

Έχω μια μικρή γνώση αλλά δεν γνωρίζω ποια είναι η καλύτερη επιλογή. Με ενδιαφέρει βιντεοκλήση, αποστολή ηχητικού , φωτογραφιών η pdf και γενικά ότι μπορεί να αποστείλει ένας δάσκαλος.

εχετε να προτείνετε κάτι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χρησιμοποιώ χρόνια skype. Με μια αξιοπρεπή κάμερα 50αρα vdsl δεν έχω αντιμετωπίσει κάποιο ιδιαίτερο πρόβλημα. Ανέβασμα αρχείων έχουν λίγο πολύ όλες οι πλατφόρμες. Η κόρη μου προτιμάει zoom το οποίο δεν το έχω δοκιμάσει. Αυτό που θα πρότεινα ανεπιφύλακτα είναι μια γραφίδα, wacom κατά προτίμηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 ώρες πριν, boubaras είπε

Καλησπέρα στην παρέα. Επειδή δεν έχω ιδιαίτερη εμπειρία στο θέμα, απευθύνομαι στην παρέα.

Θα αρχίσω να διδάσκω σε κάποιους φίλους μαθήματα μουσικης. Τα μαθήματα τα γίνονται όμως η αποστάσεως. Δώστε μου λίγο τα φώτα σας. Ποια είναι η καλύτερη πλατφόρμα για online διδακτικές συναντήσεις? WebEx, zoom, google meet?

Έχω μια μικρή γνώση αλλά δεν γνωρίζω ποια είναι η καλύτερη επιλογή. Με ενδιαφέρει βιντεοκλήση, αποστολή ηχητικού , φωτογραφιών η pdf και γενικά ότι μπορεί να αποστείλει ένας δάσκαλος.

εχετε να προτείνετε κάτι?

Εσάς μια χαρά θα σας κατάλοιπη whatsapp αλλά κι το viber με το zoom δεν μπορείτε να στείλετε αρχεία. πιστεύω το ίδιο θα είναι και με το WebEx και google meet.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Teams ??

Tα κανει ολα οσα θελεις! Απλα στελνεις αρχεια με drag & drop αν το θελεις ριχνωντας οτι θελεις μεσα στο chat..

Zoom το εχω δουλεψει επισης (ισως λιγο καλυτερο βιντεο αλλα σε ολα τα αλλα δεν ειναι τοσο καλο).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...