Προς το περιεχόμενο

Αντικατάσταση προϊόν υπό εγγύηση που δεν μπορεί να επισκευαστεί με προϊόν μικρότερης αξίας.


Dimitris09
Μετάβαση στην απάντηση Απαντήθηκε από platonas,

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα, 

αντιμετωπίζω το έξη «πρόβλημα». Είχα αγοράσει μια κάρτα γραφικών (rx6900xt powercolor) από το πλαίσιο στα 1687,21€. Την έστειλα για επισκευή (εντός εγγύησης) και μετά από ένα μήνα και με ενημερώνουν ότι θα γίνει αντικατάσταση με 7900xt μεταγενέστερο μοντέλο δηλαδή. Με μια πρόχειρη ματια στο site τους είναι από 829 μέχρι 1199€ υπάρχει διαφορά δηλαδή σε αξία με το προϊόν που μου προσφέρουν τουλάχιστον 488€! Τι είναι σωστό να κάνω; Να ζητήσω πχ μια 4080 στα ίδια χρήματα η αυτή που μου δίνουν και τη διαφορά σε πιστωτικό; Νομίζω ότι θα με «ρίχνουν». :(
ευχαριστω!

Επεξ/σία από Dimitris09
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

36 λεπτά πριν, Dimitris09 είπε

Καλησπέρα, 

αντιμετωπίζω το έξη «πρόβλημα». Είχα αγοράσει μια κάρτα γραφικών (rx6900xt powercolor) από το πλαίσιο στα 1687,21€. Την έστειλα για επισκευή (εντός εγγύησης) και μετά από ένα μήνα και με ενημερώνουν ότι θα γίνει αντικατάσταση με 7900xt μεταγενέστερο μοντέλο δηλαδή. Με μια πρόχειρη ματια στο site τους είναι από 829 μέχρι 1199€ υπάρχει διαφορά δηλαδή σε αξία με το προϊόν που μου προσφέρουν τουλάχιστον 488€! Τι είναι σωστό να κάνω; Να ζητήσω πχ μια 4080 στα ίδια χρήματα η αυτή που μου δίνουν και τη διαφορά σε πιστωτικό; Νομίζω ότι με «ρίχνουν». :(
ευχαριστω!

Η τιμή του προϊόντος δεν παίζει τόσο σημασία όσο τα χαρακτηριστικά. Από την στιγμή που δεν σου δίνουν την ίδια και σε πάνε σε μοντέλο με καλύτερα χαρακτηριστικά  είναι οκ. Μην ξεχνάς ότι στις κάρτες γραφικών έχουμε αποκλιμάκωση τιμών τον τελευταίο χρόνο. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Λύση

Απο την στιγμη που σου δινουν προιον ιδιο ή καλυτερο πιστευω ειναι καλυμμενοι και δεν μπορεις να ζητησεις κατι παραπανω. Νομιζω η σειρα στην διαδικασια ειναι αντικατασταση με ιδιο ή καλυτερων specs και μετα πιστωτικο η επιστροφη. Απο την στιγμη που προσφερουν το 1ο τελειωσε.

Αν υπηρχε 6900xt καινουρια και απλα σου εκαναν αντικατασταση με ιδια , θα ζηταγες την διαφορα γιατι τωρα εχει μπορει να εχει 500 ευρω ;

Ισως να ειχε πατημα αν απο nvidia σου εδιναν amd και να πατουσες στο οτι πχ δεν υποστηριζει nvidia encoding η τιποτα τετοιο.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...