Προς το περιεχόμενο

ΣτΕ: Κανονικά η εγκατάσταση κεραιών 5G παρά τις τοπικές αντιδράσεις


nchatz

Προτεινόμενες αναρτήσεις

καπιοι ασχετοι καλαματιανοι δημοτικοι συμβουλοι ηταν που το εκαναν παντιερα και ξεφτιληστηκε η πολη στο πανελληνιο.. μετα το βουλωσαν βεβαια αλλα το ποπολο δεν θελει πολυ ... τωρα το παιζουν αντιπολιτευση εκ του ασφαλους .. ψαξτε λιγο και θα καταλαβετε 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 91
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 hours ago, nuclear__ said:


Φίλε Black Demis ,  Βλέπω μια τάση κοροιδίας σε όσους έχουν πρόβλημα

......

μαλιστα. αφου το πήρες σαν κοροϊδία αυτό ...... μάλλον η εχεις σοβαρά θέματα κατανόησης της λειτουργίας της κάθε τι τεχνολογίας  η τπτ χειρότερο που δεν ειναι τεχνολογικής φύσης  και δεν εχω καμία όρεξη για τέτοιες αντιπαραθέσεις

Επεξ/σία από Black Demis
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 minutes ago, Black Demis said:

μαλιστα. αφου το πήρες σαν κοροϊδία αυτό ...... μάλλον η εχεις σοβαρά θέματα κατανόησης της λειτουργίας της κάθε τι τεχνολογίας  η τπτ χειρότερο που δεν ειναι τεχνολογικής φύσης  και δεν εχω καμία όρεξη για τέτοιες αντιπαραθέσεις

Δεν ξέρω τι εννοείς αλλά δεν αναφερόμουν στο δικό σου ποστ .υπάρχει όντως πρόβλημα επικοινωνίας . Το πώς ο τύπος διάδοσης της ενέργειας έρχεται σε αντίθεση με την παραδοχή μου ότι πρόβλημα έχουν όσοι είναι 30 μέτρα από την κεραία και όχι 200 ,είναι θέμα ανάλυσης . Τέλος πάντων ευχαριστώ για τις διορθώσεις! Ανυπομονώ για την έλευση κινητών 50ghz!

  • Like 1
  • Thanks 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, warewolf είπε

Ε ναι, όταν για το 5G της huawei που ήταν ήδη στην Ελλάδα,  το δημοτικό συμβούλιο της Καλαμάτας (γεμάτο με συσσωρευμένη  τεχνολογική γνώση) αποφάσισε να το διώξει, γιατί ήταν ένα σατανικό σχέδιο που θα στείρωνε τους καλαματιανούς (μη γελάτε το είπαν), όλα ήταν καλά. To 5G έπρεπε να πάρει πόδι.

Και αφού έγινε αυτό, ύστερα είχαμε τις ατελείωτες διαφημίσεις της cosmote η οποία έφερνε τις εκπληκτικές ταχύτητες με το ψεύτο 5G (προσωρινά μέχρι να φέρει το άλλο, το καλό, το αληθινό) και εντελώς ανεξήγητα....έπαψαν στην Ελλάδα κάτι "οργανώσεις" και "συνειδητοποιημένες" ομάδες ανθρώπων, οι οποίοι δεν ήθελαν το 5G γιατί σκότωνε τον κόσμο.

Που εξαφανίστηκαν τότε εν ριπή οφθαλμού όλοι αυτοί που κατέστρεφαν τις κεραίες 5G. ? Γιατί σίγησαν τα συμβούλια ύστερα, όταν ήρθε το άλλο το καλό 5G από την Cosmote και εξαφανίστηκε της huawei. ?

Καλαμάτα ακούει. ?  Έρχεται ξανά το τέρας που θα σας στειρώσει, τι θα κάνετε για αυτό. ?

True story! Αν και τα πραγματικά κίνητρα ήταν πολιτικά και όχι γιατί θα "στερέψουν τα ζωντανά" όπως είχε ακουστεί

6 ώρες πριν, JcD είπε

Αναρωτιέμαι τι δύναμη έχει το σήμα ακριβώς κάτω από την κεραία, δλδ όταν έχει βάλει κάποιος κεραία στην ταράτσα του σπιτιού του, έχει κανείς γνώση περί του θέματος? 

Από όσο ξέρω, σχεδόν μηδαμινό. Υπάρχουν ανεξάρτητες αρχές που μπορούν να σου κάνουν μετρήσεις.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 hours ago, nuclear__ said:

Δεν ξέρω τι εννοείς αλλά δεν αναφερόμουν στο δικό σου ποστ .υπάρχει όντως πρόβλημα επικοινωνίας . Το πώς ο τύπος διάδοσης της ενέργειας έρχεται σε αντίθεση με την παραδοχή μου ότι πρόβλημα έχουν όσοι είναι 30 μέτρα από την κεραία και όχι 200 ,είναι θέμα ανάλυσης . Τέλος πάντων ευχαριστώ για τις διορθώσεις! Ανυπομονώ για την έλευση κινητών 50ghz!

στα 50ghz ειναι αδύνατον επικοινωνία όπου υπάρχουν εμπόδια (απλά αδύνατον να τα τα διαπεράσουν αυτές η συχνότητες)

πάντως το ποιο ποιοοοοο δυνατό πράγμα που υπάρχει μέσα στη κατοικημένη περιοχη στης χώρες όπως η ελλαδα ειναι uv rdiation η οποία τους περισσότερους μίνες στην ελλαδα και χώρες σαν τη ελλαδα ειναι πάνω απο θανάσιμα επίπεδα ακομη και αν δεν είσαι υπό άμεση εκπομπη 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, paredwse είπε

Μπράβο, πες τους τα, σιγά μην ξέρουν αυτοί στο Συμβούλιο της Επικρατείας (Ολομέλεια παρακαλώ!) καλύτερα από τον gurgurant. 

Χώσε κι άλλο! 

Ουυυ σιγουρα ξερουν εδω έκλεισαν σε μια νυχτα το 3G.Ολα γινονται κατοπιν σοφης κ ωριμης σκέψης στην Ελλαδα.

  • Haha 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, kostakis81 είπε

καπιοι ασχετοι καλαματιανοι δημοτικοι συμβουλοι ηταν που το εκαναν παντιερα και ξεφτιληστηκε η πολη στο πανελληνιο.. μετα το βουλωσαν βεβαια αλλα το ποπολο δεν θελει πολυ ..

Δυστυχώς η επαρχία (περιφέρεια αν θέλεις) είναι γεμάτη τέτοια φυντάνια. Τη μια είναι οι ανεμογεννήτριες, την άλλη οι κεραίες, τα φωτοβολταϊκά, τα εμβόλια κλπ

Και το χειρότερο είναι πως αρκετοί τους παίρνουν και στα σοβαρά.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 ώρες πριν, Vaguras είπε

Εντω μεταξύ πλακωνομαστε για το 5G, και δεν έχουμε ουτε 4G σε πολλά σημεία, και μιλάω για Αττική, κεντρο Ν. Σμύρνης κοντά στο άλσος, vodafone 4G για κλάματα...

Ελλάδα version 2.0a- pre alpha release loading please wait...

 

Cosmote has enter the chat:

Εχουμε να σας κάνουμε 1 πολύ καλή προσφορά κλπ κλπ...

  • Haha 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 ώρες πριν, jfragakis είπε

και πως να τους εξηγήσεις τώρα πως είναι χειρότερο να τοποθετούν στο σπίτι τους wi-fi boosters στις πρίζες ρεύματος.....

E?

Κανεις πλακα ετσι? εχω ενα, να το ξηλωσω αμα ειναι  (ρωταω σοβαρα)

  • Haha 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
21 λεπτά πριν, BertaJourdan είπε

E?

Κανεις πλακα ετσι? εχω ενα, να το ξηλωσω αμα ειναι  (ρωταω σοβαρα)

Όσοι γνωρίζουν ότι φταίνε τα ρούτερ των παρόχων,  χρησιμοποιούν ήδη mesh wifi, powerline και wifi extender.

Υπάρχουν ήδη άλλα πιο επικίνδυνα πράγματα στην καθημερινότητα τα οποία κάνουμε και μας οδηγούν στατιστικά πιο κοντά στον θάνατο απ' ότι οι κεραίες wifi και 5G. 

Επεξ/σία από svartevarg
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, svartevarg είπε

Όσοι γνωρίζουν ότι φταίνε τα ρούτερ των παρόχων,  χρησιμοποιούν ήδη mesh wifi, powerline και wifi extender.

Υπάρχουν ήδη άλλα πιο επικίνδυνα πράγματα στην καθημερινότητα τα οποία κάνουμε και μας οδηγούν στατιστικά πιο κοντά στον θάνατο απ' ότι οι κεραίες wifi και 5G. 

Εγω εχω αυτο>

Δεν θα με <<ψησει>>🤯...?

Screenshot 2024-07-19 103337.png

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, svartevarg είπε

Το μόνο πρόβλημα που έχεις είναι ότι δεν έχει θύρα ethernet.

αυτο που εχω στην πριζα εγω εχει. την χρησιμοιησα και μερικες φορες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...