Προς το περιεχόμενο

Η OpenAI θεωρεί πως ένα ιατρικό chatbot είναι το μέλλον της φροντίδας υγείας


Snoob

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, Doubt είπε

Να αναφέρω μόνο έναν όρο "το κοινό περί δικαίου αίσθημα", όταν αποκτήσει αίσθημα το gpt το συζητάμε (ποτέ των ποτών)

μα θα ηταν και καλο να απουσιαζει 

ο κοσμος θελει κρεμαλες,βια,εξοντωτικες ποινες κτλ, αν ρωτησεις τι ποινη για παρανομο παρκαρισμα θα σου πουν 20 χρονια χωρις αναστολη

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 32
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

19 hours ago, filip123go said:

LoL..! όλοι οι γιατροί ψάχνουν στο ίντερνετ. Η διαφορά είναι ότι δεν "googlaroun" συμπτώματα, αλλά ψάχνουν σε εξειδικευμένες βιβλιοθήκες. Κανένας γιατρός δεν τα ξέρει όλα.!!! Και όποιος νομίζει ότι τα ξέρει, εγώ προσωπικά δεν θα ήθελα να με αναλάβει.

Πιστεύω πως, όπως εμένα, σαν μηχανικό, το AI με έχει κάνει 10 φορές καλύτερο, έτσι και η σωστή χρήση του από έναν αντίστοιχο "senior" γιατρό, θα τον κανει και αυτόν 10 φορές καλύτερο.!

Πως ακριβώς σε έκανε 10 φορές καλύτερο; Προσωπικά ούτε καν. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, Papakaliati said:

Πως ακριβώς σε έκανε 10 φορές καλύτερο; Προσωπικά ούτε καν. 

Θα σου πω. Πχ εγώ έγραφα για χρόνια React. Μέσα σε μια βδομάδα με το chatgpt, γράφω angular πλέον, σε project στην εταιρεία μου. 

Επίσης, από τη μια μέρα στην άλλη (στη κυριολεξία) γράφω άνετα και liquid, για ένα eShop ενός φίλου. 

Επίσης, έστησα vps (από το 0) μέσα σε μια μέρα, και το έκανα mapping και σε url κανονικά (κάνει expose ένα endpoint, για το παραπάνω eShop).

Τέλος (και παίζει να είναι και το πιο σημαντικό) μου εξηγεί τι κάνει legacy κώδικας γραμμένος σε c++, για να μπορέσω να τον καταλάβω, και να τον μεταφράσω σε java .

Α....! Και με βοηθάει και στο να γράψω και documentation για αυτά που κάνω. 

Προσοχή, δεν τα κάνει αυτό για μένα. Απλά μου δίνει κατευθυντήριες γραμμές. Γενικώς στο να σου γράψει από μόνο του κώδικα, οτιδήποτε παραπάνω από ένα hello world, μπερδεύεται, και μετά θέλεις περισσότερη ώρα να το κάνεις debug, απ' ότι αν το έγραφες όλο μόνος σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...