Προς το περιεχόμενο

one plus nord 3 vs xiaomi redmi note 13 pro +


Δημήτρης12345

Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλησπέρα , 

θέλω να αγοράσω ή one plus nord 3 ή  xiaomi redmi note 13 pro + ή κάποιο τηλέφωνο σε αυτή την κατηγορία. 

Με ενδιαφέρει πιο πολύ η camera 

ακούω γνώμες 

ευχαριστώ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αν σε ενδιαφέρει η κάμερα το redmi note 13 pro+ έχει καλύτερη κάμερα. Άλλη επιλογή σου μπορεί να είναι το realme 12 pro+ σε αυτή τη κατηγορία. 

Επεξ/σία από takis1984
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από τη στιγμή που σε ενδιαφέρει η κάμερα, ανάμεσα στα δύο, πας σε Redmi Note 13 Pro Plus. Επίσης, επειδή το Nord 3 παινευεται αρκετά για τις επιδόσεις του, να αναφέρω ότι ακόμα και το Redmi, παρόλο που θεωρητικά είναι πιο αδύναμο, μια χαρά ταχύτητα εχει, δεν κολλάει πουθενά, πάει σφαίρα, γενικά δεν έχει κάτι στο οποίο να υστερεί. Επίσης, είναι και πλήρως αδιάβροχο, ήμουν κι εγώ στο αντίστοιχο δίλημμα με σένα και κατέληξα στο Redmi. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

εσυ είσαι ικανοποιημένος με το redmi ? δηλαδη για αυτα τα χρηματα είναι οκ ?

 

11 ώρες πριν, tsimisdel είπε

Από τη στιγμή που σε ενδιαφέρει η κάμερα, ανάμεσα στα δύο, πας σε Redmi Note 13 Pro Plus. Επίσης, επειδή το Nord 3 παινευεται αρκετά για τις επιδόσεις του, να αναφέρω ότι ακόμα και το Redmi, παρόλο που θεωρητικά είναι πιο αδύναμο, μια χαρά ταχύτητα εχει, δεν κολλάει πουθενά, πάει σφαίρα, γενικά δεν έχει κάτι στο οποίο να υστερεί. Επίσης, είναι και πλήρως αδιάβροχο, ήμουν κι εγώ στο αντίστοιχο δίλημμα με σένα και κατέληξα στο Redmi. 

εσυ είσαι ικανοποιημένος με το redmi ? πήρες το 8 ram ή 12 ?

 

Επεξ/σία από Δημήτρης12345
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Δημήτρης12345 είπε

εσυ είσαι ικανοποιημένος με το redmi ? δηλαδη για αυτα τα χρηματα είναι οκ ?

 

εσυ είσαι ικανοποιημένος με το redmi ? πήρες το 8 ram ή 12 ?

 

Με τα 8 ram πήρα και τα 256 GB. Μέχρι στιγμής, δεν συνάντησα κάποιο θέμα με τα 8, με εξαίρεση φυσικά τις ζέστες που έχουμε αυτή την περίοδο, σε συνθήκες παραλίας δηλαδή, έχει τύχει να ζεσταθεί και να κολλήσει. Υπό άλλες συνθήκες όμως, δεν συνάντησα κάποιο θέμα 

Τώρα για το αν αξίζει σε αυτά τα χρήματα, η αλήθεια είναι ότι είμαι λίγο αμφιταλαντευόμενος σε αυτό, δεν έχει όμως κάποια "χτυπητή" αδυναμία επομένως, για τα χρήματα του, δε νιώθω εξαπατημένος για να είμαι ειλικρινής....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, tsimisdel είπε

Με τα 8 ram πήρα και τα 256 GB. Μέχρι στιγμής, δεν συνάντησα κάποιο θέμα με τα 8, με εξαίρεση φυσικά τις ζέστες που έχουμε αυτή την περίοδο, σε συνθήκες παραλίας δηλαδή, έχει τύχει να ζεσταθεί και να κολλήσει. Υπό άλλες συνθήκες όμως, δεν συνάντησα κάποιο θέμα 

Τώρα για το αν αξίζει σε αυτά τα χρήματα, η αλήθεια είναι ότι είμαι λίγο αμφιταλαντευόμενος σε αυτό, δεν έχει όμως κάποια "χτυπητή" αδυναμία επομένως, για τα χρήματα του, δε νιώθω εξαπατημένος για να είμαι ειλικρινής....

τελεια . να σε ρωτησω και κατι αλλο . το συγκεκριμενο τηλεφωνο βγαινει και χωρις nfc ? γιατι πχ στο skroutz το εχει και με nfc και χωρίς . 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το έχω διαβάσει και αλλού αυτό με το skroutz και την απουσία NFC. Προσωπικά, το έχω αγοράσει από την επίσημη ιστοσελίδα και έχει NFC κανονικά, πιθανόν από το skroutz φέρνουν κάποια έκδοση από αλλού (μη ευρωπαϊκή πιθανόν) και δεν έχει το χαρακτηριστικό αυτό. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 ώρες πριν, tsimisdel είπε

Από τη στιγμή που σε ενδιαφέρει η κάμερα, ανάμεσα στα δύο, πας σε Redmi Note 13 Pro Plus. Επίσης, επειδή το Nord 3 παινευεται αρκετά για τις επιδόσεις του, να αναφέρω ότι ακόμα και το Redmi, παρόλο που θεωρητικά είναι πιο αδύναμο, μια χαρά ταχύτητα εχει, δεν κολλάει πουθενά, πάει σφαίρα, γενικά δεν έχει κάτι στο οποίο να υστερεί. Επίσης, είναι και πλήρως αδιάβροχο, ήμουν κι εγώ στο αντίστοιχο δίλημμα με σένα και κατέληξα στο Redmi. 

Το προβλημα ειναι το miui ή hyperOS.....Ετσι κι αλλιως δεν αλλαξε κατι....Η ιδια μαπα ειναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχω λόγο να διαφωνήσω με τα του λογισμικού, σίγουρα πάντως με τη μέχρι τώρα εμπειρία μου, δεν θα έλεγα ότι είναι το χάλι που αναφέρεται από αρκετούς, σίγουρα όμως δεν είναι και τέλειο, παρόλα αυτά, δεν θα έλεγα ότι έχει πληγεί μέχρι στιγμής η εμπειρία χρήσης μου, επειδή πολύ απλά, ακόμα και με τα φαινομενικά αψεγάδιαστα λογισμικά της αγοράς (βλέπε Samsung & Apple) είχα θέματα επομένως, δεν με απογοητεύει η εμπειρία του HyperOS, ενός θεωρητικά προβληματικού λογισμικού ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...