Προς το περιεχόμενο

Hardware για ψηφιοποίηση εγγράφων.


rallistas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 minute ago, Ukforthemoment said:

Οκ.Ελπίζω τα έγγραφα να μην εμπίπτουν σε GDPR .

Ομολογω οτι δεν καταλαβαινω τα αυθαιρετα συμπερασματα που βγαζεις περι GDPR και το ποσο ελευθερα ειναι τα πραγματα εκει, αλλα οκ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 40
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

3 λεπτά πριν, rallistas είπε

Ομολογω οτι δεν καταλαβαινω τα αυθαιρετα συμπερασματα που βγαζεις περι GDPR και το ποσο ελευθερα ειναι τα πραγματα εκει, αλλα οκ.

Το συμπεράσματα  βγαίνουν απο τα ποστ σου.Αρχικά ήταν ένας φίλος που δουλευει εκεί και καταλήξαμε να είσαι γνωστός με τους ιδιοκτήτες.Επίσης είχες πρόσβαση σε έγγραφα,δεν ξέρουμε τι ήταν,εσύ δεν τα είδες , αλλά κάποιος άλλος μπορεί να τα δει.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 minute ago, Ukforthemoment said:

Το συμπεράσματα  βγαίνουν απο τα ποστ σου.Αρχικά ήταν ένας φίλος που δουλευει εκεί και καταλήξαμε να είσαι γνωστός με τους ιδιοκτήτες.Επίσης είχες πρόσβαση σε έγγραφα,δεν ξέρουμε τι ήταν,εσύ δεν τα είδες , αλλά κάποιος άλλος μπορεί να τα δει.

Δεν το ηξερα οτι πρωτα πρεπει να εκθεσω την πληρη σχεση που εχω με τους ανθρωπους της εταιριας, ετσι ωστε να εκφρασω το θεμα που προεκυψε κι αν εχει κανεις καμια ιδεα και ασχολειται.

Μπορει να τα ειδε η γατα που μπηκε μαζι μου στην εταιρια τα εγγραφα.

Αληθεια δεν καταλαβαινω ποιος ο λογος αυτου του πλατειασματος οταν 2 παιδια απο πανω εριξαν 2-3 ιδεες και ευχαριστησα κιολας και ειπα πως αν δε βγαλουν ακρη, θα τους φερω σε επαφη με τον συμφορουμητη που ειναι γνωστης.

  • Like 2
  • Haha 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα έργα ψηφιοποίησης αυτή την στιγμή δεν αφορούν έγγραφα GDPR. (Τα δημόσια τουλάχιστον). Εξαίρεση αποτελεί το έργο του Υπ. Εξωτερικών όπου σίγουρα το παλικάρι δεν μιλάει για αυτό.

Όπως και να έχει όμως υπογράφεται υπεύθυνη δήλωση εμπιστευτικότητας και GDPR από κάθε εμπλεκόμενο για να μπει στον χώρο, ακόμα και από τους κατασκευαστές των σαρωτών για να μπορέσει να υπάρξει υποστήριξη. Υπάρχει αυτή την στιγμή σύμβαση της Kodak και της Fujitsu-Ricoh και άλλων πιο μεγάλων κατασκευαστών για την εμπιστευτικότητα στα πλαίσια υλοποίησης αυτών των έργων.

 

Δεν είμαστε τυχαίοι οι άνθρωποι που έχουμε εμπλακεί Μ αυτά κ έχουμε λάβει πολλές πιστοποιήσεις για να μπορέσουμε να εμπλακούμε

  • Like 3
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, chmaikos είπε

 

 

Δεν είμαστε τυχαίοι οι άνθρωποι που έχουμε εμπλακεί Μ αυτά κ έχουμε λάβει πολλές πιστοποιήσεις για να μπορέσουμε να εμπλακούμε

Εσεις που εμπλέκεστε.Οι φίλοι των εμπλεκομένων;

  • Like 1
  • Haha 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

42 λεπτά πριν, Ukforthemoment είπε

Εσεις που εμπλέκεστε.Οι φίλοι των εμπλεκομένων;

Μπορεί να έχουν και επαγγελματική σχέση δεν το γνωρίζεις αυτό. Και άλλα δύο άτομα μέσα στο topic που έχουν γράψει είναι φίλοι μου αλλά έχουμε και διάφορες συμβάσεις μεταξύ μας. Δεν χρειάζεται να κρίνουμε. 

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατανοητό να υπάρχει ανησυχία για το ποιοι έχουν πρόσβαση σε αυτούς τους χώρους και κατά συνέπεια το τι μπορούν να δουν, αν όχι για τώρα σε αυτά τα project ίσως για μελλοντικά που μπορεί να έχουν πληροφορίες που να χρειάζεται GDPR.
Απλά νομίζω ξεφεύγει λίγο η κουβέντα από το θέμα.
Ελπίζω να βγήκε άκρη τελικά και να βρει η εταιρεία ρυθμό παραγωγηκότητας 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 hours ago, Ukforthemoment said:

Εσεις που εμπλέκεστε.Οι φίλοι των εμπλεκομένων;

Ξερεις εσυ σε ποιο βαθμο εχω εγω εμπλακει?

Τι φαση η περιπτωση σου?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

33 λεπτά πριν, rallistas είπε

Ξερεις εσυ σε ποιο βαθμο εχω εγω εμπλακει?

Τι φαση η περιπτωση σου?

Tα ίδια θα γράφω πάλι;Εσύ ξεκίνησες με τον φίλο απο το χωριό κλπ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 minutes ago, Ukforthemoment said:

Tα ίδια θα γράφω πάλι;Εσύ ξεκίνησες με τον φίλο απο το χωριό κλπ. 

Α βαλαμε και χωριο τωρα.

Γι αυτο εχει 14.000 post.Ετσι εξηγειται.

Γεια μας.

  • Haha 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Στις 17/7/2024 στις 12:27 ΜΜ, rallistas είπε

Μιλησε και με την Κοdak και του ειπε οτι για τις προδιαγραφες που του ζηταει το εργο (25mb ανα αρχειο/σε .tiff) μια χαρα πανε τα μηχανηματα και να μην περιμενουν να δουν τα νουμερα σε ταχυτητα που περιμενουν.

Ευχαριστω παιδια!

Οχι παιδια,μιλαμε για Dell PC των 1500 ευρω με 14ης γενιας και USB τελευταιας εκδοσης.

Βοηθησαμε νομιζω οσο μπορουσαμε.Ας πραξει αναλογα.

 

Ευχαριστω κι ας κλειδωθει!

14ης γενιάς είπατε;

Καλά θα πάει αυτό...

  • Haha 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...