Προς το περιεχόμενο

Xiaomi Pad


Antari

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα έχω το Xiaomi pad 10.61
https://www.skroutz.gr/s/38506705/Xiaomi-Redmi-Pad-10-61-Tablet-me-WiFi-4GB-128GB-Graphite-Gray.html

Γενικά είμαι πολύ ευχαριστημένος από αυτό οτι χρειάζομαι σε tablet μου τα προσφέρει ,

Το θέμα μου είναι το εξής, εάν το έχω μισή μέρα κλειδωμένο η ασχολούμαι με αυτό αρκετές ώρες χρειάζεται μετά πάντα καθαρισμό, 

Αν δεν το κάνω αρχιζει και κολλαει το ταμπλετ μετα λειτουργει κανονικα και γρηγορα, απλά είναι σπαστικό να το κάνω 1-2 φορές την ημέρα υπάρχει κάτι που να το κάνει αυτόματα το καθαρισμό ??

Στα κινητα μου που εινα τα Xiaomi 9 pro k Xiaomi 13T 

Παλι θελει καθαρισμο αλλά δεν φαίνεται τόσο το κόλλημα που σας λέω που είναι στο τάμπλετ . τα προγραματα καθαρισμου ειναι αυτα που εχει η χιαομι για τα cache κτλ

Μπορω να κανω κατι για αυτο?????

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 16/7/2024 στις 2:51 ΜΜ, Antari είπε

Καλησπέρα έχω το Xiaomi pad 10.61
https://www.skroutz.gr/s/38506705/Xiaomi-Redmi-Pad-10-61-Tablet-me-WiFi-4GB-128GB-Graphite-Gray.html

Γενικά είμαι πολύ ευχαριστημένος από αυτό οτι χρειάζομαι σε tablet μου τα προσφέρει ,

Το θέμα μου είναι το εξής, εάν το έχω μισή μέρα κλειδωμένο η ασχολούμαι με αυτό αρκετές ώρες χρειάζεται μετά πάντα καθαρισμό, 

Αν δεν το κάνω αρχιζει και κολλαει το ταμπλετ μετα λειτουργει κανονικα και γρηγορα, απλά είναι σπαστικό να το κάνω 1-2 φορές την ημέρα υπάρχει κάτι που να το κάνει αυτόματα το καθαρισμό ??

Στα κινητα μου που εινα τα Xiaomi 9 pro k Xiaomi 13T 

Παλι θελει καθαρισμο αλλά δεν φαίνεται τόσο το κόλλημα που σας λέω που είναι στο τάμπλετ . τα προγραματα καθαρισμου ειναι αυτα που εχει η χιαομι για τα cache κτλ

Μπορω να κανω κατι για αυτο?????

Αναγκαστικα τρεχεις αυτα που εχει η ιδια η εταρία για καθαρισμο συστηματος. Υπαρχουν καποιες εφαρμογες (τριτων) 3rd party στο store για καθαρισμο cleanup αλλα οι περισσοτερες κακο κανουν παρα καθαριζουν αποτελεσματικα την cache.

2-3 φορες/μηνα κανε και μια επανεκκινηση αφου αυτο καθαριζει την προσωρινη μνημη/cache.Υπο κανονικες συνθηκες θα επρεπε να μην εχεις πολλα κολληματα αφου ειναι σχετικα νεο το συγκεκριμενο tablet με καλη ποιοτητα κατασκευης και value for money οταν πρωτο-κυκλοφορησε.

Επεξ/σία από aces
  • Haha 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Καλησπέρα. Υπάρχει κανένας κάτοχος xiaomi pad 6 να μου λύσει κάνα δυο απορίες;

Το έχω κάμποσες μέρες και είμαι πολύ ευχαριστημένος. Εξαιρετική οθόνη  ταχύτατο κτλ.

Έχω όμως πρόβλημα με αρκετές εφαρμογές τις οποίες είτε δεν υποστηρίζει καθόλου, είτε τις υποστηρίζει με κάποιες ελλείψεις.

Για παράδειγμα στο fb δε μου βγάζει καθόλου τη δυνατότητα για dark mode. Επίσης δεν υποστηρίζει καθόλου εφαρμογές όπως Domino's, payzy και άλλες.

Έχει βρεθει καμία λύση για τα παραπάνω;

Ευχαριστώ.

  • Haha 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...