Προς το περιεχόμενο

Μαγαζία με ελληνική μουσική 90 & 00s


visualmaster

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα. Δεν ξέρω αν είμαι στο σωστό θέμα.
Εδώ και αρκετό καιρό ψάχνω να βρω μαγαζιά στην Αθήνα που να παίζουν κυρίως την μουσική του τίτλου.. Για ένα καφέ το απόγευμα ή ποτάκι νωρίς το βράδυ.
Ενδεικτικά αλλα όχι περιοριστικά
Βανδη, Πλούταρχο, Τσαλίκη, Ευρυδίκη, Παπαρίζου, Χατζηγιάννη, Κιτρινα ποδήλατα, Κοργιαλά, Μακρόπουλο, TUS, Stavento, Γαρμπή, Θεοδωρίδου και πάει λέγοντας.
Όποια ιδέα ευπρόσδεκτη (ναι περιμένω και τρολ σχόλια...)

Επεξ/σία από visualmaster
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 16/7/2024 στις 12:32 ΜΜ, visualmaster είπε

Καλησπέρα. Δεν ξέρω αν είμαι στο σωστό θέμα.
Εδώ και αρκετό καιρό ψάχνω να βρω μαγαζιά στην Αθήνα που να παίζουν κυρίως την μουσική του τίτλου.. Για ένα καφέ το απόγευμα ή ποτάκι νωρίς το βράδυ.
Ενδεικτικά αλλα όχι περιοριστικά
Βανδη, Πλούταρχο, Τσαλίκη, Ευρυδίκη, Παπαρίζου, Χατζηγιάννη, Κιτρινα ποδήλατα, Κοργιαλά, Μακρόπουλο, TUS, Stavento, Γαρμπή, Θεοδωρίδου και πάει λέγοντας.
Όποια ιδέα ευπρόσδεκτη (ναι περιμένω και τρολ σχόλια...)

Καλυτερα μαλλον να ψαξεις σε μαγαζια που κανουν ελληνικα παρτυ σε συγκεκριμενες μερες . Ενα που ξερω που παιζει συνηθως ελληνικα ειναι το ρουκ στο κολωνακι και εχει και ωραιο κοσμο, για αντρα δλδ η αναλογια  ειναι εξαιρετικη.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 ώρες πριν, Menelaos83 είπε

Καλυτερα μαλλον να ψαξεις σε μαγαζια που κανουν ελληνικα παρτυ σε συγκεκριμενες μερες . Ενα που ξερω που παιζει συνηθως ελληνικα ειναι το ρουκ στο κολωνακι και εχει και ωραιο κοσμο, για αντρα δλδ η αναλογια  ειναι εξαιρετικη.

Θενκ γιου @Menelaos83. Έτσι και αλλιώς θα πάω και με την κοπέλα μου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Στα μπουζούκια πάντως παίζουν πολλά 80s, 90s ποπ και ελαφρολαϊκά. Ο Θοδωρής Φέρρης με το Νίκο Απέργη έχουν κοινό πρόγραμμα με ποπ 90s και ελαφρολαϊκά πχ κομμάτια που έγραψε ο Φοίβος και γενικά ο Θοδωρής Φέρρης στις εμφανίσεις του πάντα κάνει ένα 10-20λεπτο με διάφορα τέτοια όπως Έμπνευση, Του Αιγαίου Τα Μπλουζ, Κάποιος σ'αγαπαει, μέχρι Εξάρτηση, Με δύο μαρμάρινα φιλιά, Ιεροσυλία, Όλα στα καταλογίζω...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...