Προς το περιεχόμενο

Συμφωνία ορόσημο Cosmote και Nova για κοινό αθλητικό περιεχόμενο [Επίσημο]


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 255
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Από ότι καταλαβαίνω, όσοι έχουμε 3play Cosmote (Σταθερό+internet+Cosmote TV) θα πρέπει να ανανεώσουμε το πακέτο μας προτού μπορέσουμε να δούμε τα κανάλια Novasports. Από την mobile εφαρμογή της Cosmote (όχι της Cosmote TV, της Cosmote) εμένα μου έβγαλε τη δυνατότητα ανανέωσης με νέο πάγιο μόνο για Cosmote TV, στο οποίο έχουν προστεθεί αυτόματα λίγο λιγότερο από +3 ευρώ τον μήνα, με 12μηνη δέσμευση. Η νέα τιμή θα ισχύσει από 1/11, μέχρι τότε το πάγιο θα παραμείνει το υφιστάμενο (2 μήνες δωρεάν δηλαδή τα κανάλια Novasports). Για σταθερό+internet δεν βλέπω να αλλάζει κάτι στο συμβόλαιο.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Από την ανακοίνωση της Cosmote:

Εάν είσαι:

α. συνδρομητής μέσω Streaming ή μέσω Δορυφόρου Sports ή Full Pack συμβολαίου ή Streaming Monthly Pack, στις 23/8 τα κανάλια Novasports θα προστεθούν αυτόματα στο πακέτο σου, ενώ η τιμή του πακέτου σου θα αυξηθεί κατά 3 ευρώ από 1/11. Μέχρι τότε θα μπορείς να απολαμβάνεις στην ίδια τιμή το νέο περιεχόμενο. 

β. συνδρομητής πακέτου DP plus TV (3play), τότε από 22 Αυγούστου μπορείς να ζητήσεις αλλαγή προγράμματος και ανανέωση της δέσμευσής σου ώστε  να μεταβείς σε ένα από τα νέα Προγράμματα DP plus TV σε νέες τιμές για να μπορείς να απολαμβάνεις τα κανάλια Novasports.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, PANOS134EVER είπε

Από ότι καταλαβαίνω, όσοι έχουμε 3play Cosmote (Σταθερό+internet+Cosmote TV) θα πρέπει να ανανεώσουμε το πακέτο μας προτού μπορέσουμε να δούμε τα κανάλια Novasports. Από την mobile εφαρμογή της Cosmote (όχι της Cosmote TV, της Cosmote) εμένα μου έβγαλε τη δυνατότητα ανανέωσης με νέο πάγιο μόνο για Cosmote TV, στο οποίο έχουν προστεθεί αυτόματα λίγο λιγότερο από +3 ευρώ τον μήνα, με 12μηνη δέσμευση. Η νέα τιμή θα ισχύσει από 1/11, μέχρι τότε το πάγιο θα παραμείνει το υφιστάμενο (2 μήνες δωρεάν δηλαδή τα κανάλια Novasports). Για σταθερό+internet δεν βλέπω να αλλάζει κάτι στο συμβόλαιο

Και σε εμένα είναι έτσι, έχει να κάνω το νέο πακέτο από την εφαρμογή αλλα δεν πρόκειται να το κάνω γιατί λογικά θα χάσω τις έξτρα παροχές που έχω στα καρτοκινητά μου (1000 λεπτά και 10€ κάθε μήνα) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 λεπτά πριν, PANOS134EVER είπε

Από ότι καταλαβαίνω, όσοι έχουμε 3play Cosmote (Σταθερό+internet+Cosmote TV) θα πρέπει να ανανεώσουμε το πακέτο μας προτού μπορέσουμε να δούμε τα κανάλια Novasports. Από την mobile εφαρμογή της Cosmote (όχι της Cosmote TV, της Cosmote) εμένα μου έβγαλε τη δυνατότητα ανανέωσης με νέο πάγιο μόνο για Cosmote TV, στο οποίο έχουν προστεθεί αυτόματα λίγο λιγότερο από +3 ευρώ τον μήνα, με 12μηνη δέσμευση. Η νέα τιμή θα ισχύσει από 1/11, μέχρι τότε το πάγιο θα παραμείνει το υφιστάμενο (2 μήνες δωρεάν δηλαδή τα κανάλια Novasports). Για σταθερό+internet δεν βλέπω να αλλάζει κάτι στο συμβόλαιο.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Από την ανακοίνωση της Cosmote:

Εάν είσαι:

α. συνδρομητής μέσω Streaming ή μέσω Δορυφόρου Sports ή Full Pack συμβολαίου ή Streaming Monthly Pack, στις 23/8 τα κανάλια Novasports θα προστεθούν αυτόματα στο πακέτο σου, ενώ η τιμή του πακέτου σου θα αυξηθεί κατά 3 ευρώ από 1/11. Μέχρι τότε θα μπορείς να απολαμβάνεις στην ίδια τιμή το νέο περιεχόμενο. 

β. συνδρομητής πακέτου DP plus TV (3play), τότε από 22 Αυγούστου μπορείς να ζητήσεις αλλαγή προγράμματος και ανανέωση της δέσμευσής σου ώστε  να μεταβείς σε ένα από τα νέα Προγράμματα DP plus TV σε νέες τιμές για να μπορείς να απολαμβάνεις τα κανάλια Novasports.

 

 

Δηλαδή ρε παιδιά θα πρέπει να κάνουμε ανανέωση στο συμβόλαιό μας και να δεσμευτούμε άλλον 1 χρόνο για να ξεκλειδώσει το περιεχόμενο; Και αν τελικά δεν θέλω να κρατήσω τα κανάλια νόβα; Θα έχω ανανεώσει ετσιθελικά το συμβόλαιό μου; Δεν μας τα λέει καλά η Κοτέ...

Επεξ/σία από -WISE-
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ρωτήσω τότε κάτι σχετικά με 3play. Είναι άλλο να έχεις σταθερό και Ίντερνετ Cosmote και μετά από καιρό να προσθέσεις CosmoteTV και άλλο να αγοράσεις το 3play από την αρχή; Ή όχι και υπάρχει περίπτωση στο 1ο παράδειγμα να σε έβαλαν αυτόματα στο 3play;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η Cosmote πάντως έχει πελαγώσει με τη μαλακία που έκαναν, το 13888 είναι μονίμως κατελλημένο, το live chat τους έπεσε τελείως, στα καταστήματα Cosmote-Γερμανός δεν έχουν ιδέα για το τι παίζει και όλο αυτό με τις ανανεώσεις...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα ίδια και σε μένα με 3play. Ενώ δίνω 54,31 μου ζητάει 55,90 για να κάνω ανανέωση και μετά να δίνω και 3 ευρώ για τα Nova.

Euroleague TV από Τουρκία και τέλος. Και είχα όλη την καλή διάθεση 😁

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδια τι γινεται; Εχω δορυφορικη νοβα και τα κοσμοτε ακομα δε μου τα δειχνει εχει μονιμα το Ε 16-04 κλπ… απο το πρωι προσπαθω με τηλ και τσατ και ΚΑΝΕΙΣ δεν εχει βοηθησει… Η πλακα ειναι οτι στην εφαρμογη της Εον παιζουν κανονικα! Τι παιζει;

ΥΓ εχω κανει ρισταρτ κ νεα σαρωση τον αποκωδ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, georgezerv76 είπε

Ρε παιδια τι γινεται; Εχω δορυφορικη νοβα και τα κοσμοτε ακομα δε μου τα δειχνει εχει μονιμα το Ε 16-04 κλπ… απο το πρωι προσπαθω με τηλ και τσατ και ΚΑΝΕΙΣ δεν εχει βοηθησει… Η πλακα ειναι οτι στην εφαρμογη της Εον παιζουν κανονικα! Τι παιζει;

ΥΓ εχω κανει ρισταρτ κ νεα σαρωση τον αποκωδ.

Μίλησα με το τσατ και μου είπανε ότι είναι φυσιολογικό και ότι μέχρι 25/8 θα φτιάξει.

Στην εφαρμογή είναι ξεκλείδωτα κανονικά τα κανάλια της κοσμοτέ πάντως. Απλά στο δορυφόρο θέλει λίγο χρόνο ακόμα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, -WISE- είπε

Μίλησα με το τσατ και μου είπανε ότι είναι φυσιολογικό και ότι μέχρι 25/8 θα φτιάξει.

Στην εφαρμογή είναι ξεκλείδωτα κανονικά τα κανάλια της κοσμοτέ πάντως. Απλά στο δορυφόρο θέλει λίγο χρόνο ακόμα.

Το πρωι κοιταξα την εφαρμογη και υπεθεσα οτι θα παιζει και ο δορυφορος, τελικα ομως πρεπει να τσεκαρεις τα παντα(το εκανα το μεσημερι) και οντως βγαζει σφαλμα... αφου θα ειναι μονο 2 μερες μικρο το κακο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά μήπως ρώτησε τελικά κάποιος στην εξυπηρέτηση τι γίνεται σε περίπτωση που είχαμε και τα δύο και με τι ποσό θα κοπεί το ένα;  ευχαριστώ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...