Προς το περιεχόμενο

Συμφωνία ορόσημο Cosmote και Nova για κοινό αθλητικό περιεχόμενο [Επίσημο]


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στις 17/8/2024 στις 3:44 ΜΜ, ardi21 είπε

Ανεφερα ξεκαθαρα οτι ρωταω για το sports pack αλλα ισως τελικα να μπερδευτηκε.

Πιστεύω τα τσατς είναι είτε bots είτε άτομα που γράφουν σαν bots. Έχουν μάθει πέντε-δέκα μασημένα πράγματα και αυτά ανακυκλώνουν. Αν τους έλεγες δηλαδή το πακέτο θα έχει 100+3, θα σου έλεγε ναι, θα εχει 103 ευρώ. 

27 λεπτά πριν, ritualistic είπε

το πεναλτυ που ζητανε να πληρωθει απο τους υφισταμενους συνδρομητες και των 2 πλατφορμων ωστε να διακοψουν τη μια υπηρεσια ειναι καταχρηστικο!

εχει καποιος καποιο νεο περι αυτου ?

στην ουσια βρεθηκαν τιμωρημενοι οι νομιμοι κ εχουν επιβραβευθει οσοι ηταν συνδρομητες στη μια εταιρεια η ειχαν πειρατικα κουτια.

Πιστεύω πως κάποιο πάτημα θα έχουν για να το ζητάνε, ειδικά στους πελάτες που έχουν full pack. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 255
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

4 λεπτά πριν, ProponitisTouKanape είπε

Πιστεύω πως κάποιο πάτημα θα έχουν για να το ζητάνε, ειδικά στους πελάτες που έχουν full pack. 

Εχω τα 2 sports pack και το βρισκω εξοργιστικο να πρεπει να πληρωσω για να διακοψω, θα επρεπε οπωσδηποτε να υπαρχει προβλεψη.

Αντι να με επιβραβευουν, πληρωνω παραπανω τελικα επειδη ακολουθησα τη νομιμη οδο.

Και δεν ειναι το ποσο, αλλα οταν θελουν να σε κανουν συνδρομητη μονο που δεν στελνουν μαγικο χαλι να σε παρει κ να σε γυρισει, τωρα που αλλαζουν τους ορους της αγορας η απαντηση ειναι: δεν χρειαζεται να διακοψετε καποιο αν δεν θελετε!

Ντροπη καπου.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

32 λεπτά πριν, ProponitisTouKanape είπε

Πιστεύω τα τσατς είναι είτε bots είτε άτομα που γράφουν σαν bots. Έχουν μάθει πέντε-δέκα μασημένα πράγματα και αυτά ανακυκλώνουν. Αν τους έλεγες δηλαδή το πακέτο θα έχει 100+3, θα σου έλεγε ναι, θα εχει 103 ευρώ. 

Πιστεύω πως κάποιο πάτημα θα έχουν για να το ζητάνε, ειδικά στους πελάτες που έχουν full pack. 

Η πρώτη απάντηση είναι bot. Επειτα βγαίνει κανονικός υπάλληλος. Αν δεν γνωρίζει σε στέλνει σε πιο εξειδικευμένο ανάλογα με την ερώτηση που έχεις κάνει. Δεν έχω παράπονο από το chat της cosmote. Στο 13888 όμως κοιμούνται δεν βγάζεις γραμμή ούτε του χρόνου ενώ κάποτε σε μισό λεπτό μιλούσες 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όσοι έχετε και τα 2 όπως εγώ η απάντηση είναι ότι περιμένουμε και μετά τις 23 θα ξεκαθαρίσει το τοπίο… Ακούγεται ότι θα μπορείς να διακόψεις ατελώς (χωρίς πέναλτυ) τη μια από τις δυο συνδρομές. (Το πιο πιθανό αυτή που έχεις και τηλεφωνία). Υπομονή και θα μάθουμε σύντομα…

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 19/8/2024 στις 5:41 ΜΜ, vasilis11 είπε

Όσοι έχετε και τα 2 όπως εγώ η απάντηση είναι ότι περιμένουμε και μετά τις 23 θα ξεκαθαρίσει το τοπίο… Ακούγεται ότι θα μπορείς να διακόψεις ατελώς (χωρίς πέναλτυ) τη μια από τις δυο συνδρομές. (Το πιο πιθανό αυτή που έχεις και τηλεφωνία). Υπομονή και θα μάθουμε σύντομα…

Το εχεις ακουσει/διαβασει καπου αυτο ?

Το λογικο ειναι να μπορεις να κοψεις οποια απο τις 2 επιθυμεις απο τη στιγμη που πλεον το περιεχομενο θα ειναι το ιδιο (ειδικα για τους συνδρομητες των sports pack).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 28/7/2024 στις 9:30 ΠΜ, billiou13 είπε

Για όσους έχουν ήδη και τα δυο είναι απλά τα πράγματα. Η εφάπαξ ακύρωση της EON είναι στα 120 ευρω ανεξαρτήτως του μήνα στον οποίο βρίσκεσαι. Απομένουν 15 μήνες στο δικό μου συμβόλαιο οπότε θα έδινα 375 eur, ενω με την ακύρωση πηγαίνει στα 165(120 + 15*3) για τους ίδιους μήνες. Καμία προσφορά δεν θα κάνουν για όσους έχουν και τα δυο και δεσμευονται απο συμβόλαιο.

 

image.png.aefc6cc3e6fd0ffb2a62e2b4f0e28967.png

 

Εγώ που είχα triple play της nova, πέρα από το τέλος πρόωρης διακοπής των 120,00€, μου αυξάνουν κ το internet κατά 8€, επειδή υποτίθεται είχε πάρει έκπτωση λόγω της τηλεόρασης - μιλάμε για απατεώνες ολκής - απίστευτο το ότι εμείς που είχαμε κ τα 2 επιβαρυνόμαστε κατ αυτόν τον τρόπο 

Επεξ/σία από ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΤΟΜΠΟΥ
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγώ που εχω eon tv (οχι plus) απο αύριο θα βλέπω και ολα τα αθλητικα της cosmote δωρεαν για 2 μηνες . και μετα αν θελω θα τα διατηρησω  με  + 3 € τον μηνα? Αυτο μου ειπαν προφορικα απο την NOVA!!!

Υφιστάμενα προγράμματα

Η θέαση των καναλιών Cosmote Sport θα παρέχεται δωρεάν τους 2 πρώτους μήνες, με έναρξη την 23 Αυγούστου και λήξη την 22 Οκτωβρίου, στους συνδρομητές των υφιστάμενων προγραμμάτων: ΕΟΝ+, ΕΟΝ Entry & Sports, Novasports, Novasports All, Full Pack, Sports Pack, Sports All.

Μετά την πάροδο των 2 μηνών, η υπηρεσία θα παραμείνει ενεργή με επιπλέον χρέωση 3€/μήνα.

Οι δικαιούχοι συνδρομητές διατηρούν δικαίωμα κατάργησης χωρίς καμία επιβάρυνση, έως τις 23 Νοεμβρίου:"

 

Επεξ/σία από POUARO
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 hours ago, POUARO said:

Οι δικαιούχοι συνδρομητές διατηρούν δικαίωμα κατάργησης χωρίς καμία επιβάρυνση, έως τις 23 Νοεμβρίου:"

Μακάρι να ισχύει καμία επιβάρυνση τελικά 

 

Το δοκίμασε κάνεις ήδη; Δεν είμαι σπίτι αλλά μπήκα από εφαρμογή και δεν μου τα βγάζει όταν έχω στο on 'η συνδρομή μου'. Όταν το απενεργοποιω φαίνονται τα novasports και είναι κλειδωμένα. CosmoteTV full pack έχω. Δεν ξέρω αν είναι απλά θέμα εφαρμογής και δουλεύει κανονικά στο box αλλά δε θα πονταρα σ'αυτο. Ελπίζω να είναι προσωρινό κόλλημα απ' αυτούς διότι αν δεν είναι καλή μου τύχη προσπαθώντας να τους πάρω τηλέφωνο να συνεννοηθώ. 

Screenshot_2024-08-23-08-12-26-54.jpg

Screenshot_2024-08-23-08-13-12-56.jpg

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια χαρα παιζουν ολα τα ΝοvaSport σε Cosmote Sports Pack μολις τσεκαριστηκε.

Εαν καποιος εχει νεοτερα σχετικα με το πεναλτυ για οποιον θελει να διακοψει μια απο τις δυο συνδρομες ας μας ενημερωσει.

Επισης αν καποιος ενδιαφερεται για μεταβιβαση EON Sports Pack με υπολοιπο συμβολαιου 12-13 μηνες ας επικοινωνησει σε προσωπικο μηνυμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σε Cosmote παίζουν κανονικά τα κανάλια Novasport. Θα δοκιμάσω το αντίθετο σε λίγο.

*Πλάκα θα έχει να βλέπουμε αγώνα μπάσκετ τέλεια σε Cosmote και πιξελιασμένα στην Eon. Εκτιμώ ότι σε 2 μήνες θα έχουμε μαζικές ακυρώσεις Eon (παρόλο που έχει καλύτερο app).

Επεξ/σία από kirileman
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 19/8/2024 στις 5:41 ΜΜ, vasilis11 είπε

Όσοι έχετε και τα 2 όπως εγώ η απάντηση είναι ότι περιμένουμε και μετά τις 23 θα ξεκαθαρίσει το τοπίο… Ακούγεται ότι θα μπορείς να διακόψεις ατελώς (χωρίς πέναλτυ) τη μια από τις δυο συνδρομές. (Το πιο πιθανό αυτή που έχεις και τηλεφωνία). Υπομονή και θα μάθουμε σύντομα…

Το θεωρώ πάρα πολύ δύσκολο να ισχύει αυτό και σαν στρατηγική δεν συμφέρει τις εταιρείες. Όλο αυτό το πανηγύρι με την ενοποίηση των 2 τους, γίνεται 1)για να διατηρήσουν συνδρομητές και 2) για να αυξήσουν τους συνδρομητές τους. Αν αφήσουν το ελεύθερο να διακόψει όποιος έχει και τις 2 (θεωρώ ότι είμαστε αρκετοί) ατελώς, θα έχουνε τρελή χασούρα. Το μόνο που δεν θέλουν οι εταιρείες είναι να χάνουν εγγυημένα συμβόλαια. Πόσο μάλλον να δώσουν και το ελεύθερο ώστε να γίνει αυτό. Εκτός και αν σκάσει οδηγία από Κυβέρνηση. Αν αφεθεί στην μοίρα του, δεν δίνω πολλές πιθανότητες να ισχύσει το παραπάνω σενάριο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, Sonis4 είπε

Σε εμένα πάντως (έχω κοσμοτε τβ φουλ πακ) ακόμα κλειδωμένα είναι δεν παίζουν 

Μία από τα ίδια. Με μήνυμα ότι το περιερχόμενο δεν διατίθεται στο πακέτο συνδρομής μου ενώ έχω full pack.😆

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τα ίδια και σε μένα. Πίστευα ότι θα γινόταν ταυτόχρονα σε όλους.

Νόβα που έλεγξα, έχουν μπει κανονικά τα Cosmote sport 

Επεξ/σία από speedy23
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...