Προς το περιεχόμενο

Συμφωνία ορόσημο Cosmote και Nova για κοινό αθλητικό περιεχόμενο [Επίσημο]


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στις 22/7/2024 στις 12:27 ΜΜ, g-e-o είπε

Το άκουσατε έτσι αυτό που ειπώθηκε, ότι τελικά όλο αυτό που συζητάμε, θα ισχύσει, μόνο για αυτούς, που λήγει το συμβόλαιο τους; 

Εκανα εον τv την προηγουμενη εβδομαδα λιγες μερες μετα την συμφωνια και ρωτησα για ολο αυτο και μου ειπαν οτι συμφωνα με ενημερωση που ειχαν ειναι οτι οσοι συνδρομητες εχουν eon tv για να παρουν και τα καναλια cosmote θα λαβουν καποιο μηνυμα με το αν δεχονται ή οχι να γινει αλλαγη . Αν το αποδεχτεις θα γινει η αυξηση το ποσου αναλογα με το πακετο που εχεις αλλιως θα μενεις οπως εχεις.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 255
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 ώρα πριν, alex.fentagin είπε

Εκανα εον τv την προηγουμενη εβδομαδα λιγες μερες μετα την συμφωνια και ρωτησα για ολο αυτο και μου ειπαν οτι συμφωνα με ενημερωση που ειχαν ειναι οτι οσοι συνδρομητες εχουν eon tv για να παρουν και τα καναλια cosmote θα λαβουν καποιο μηνυμα με το αν δεχονται ή οχι να γινει αλλαγη . Αν το αποδεχτεις θα γινει η αυξηση το ποσου αναλογα με το πακετο που εχεις αλλιως θα μενεις οπως εχεις.

Αυτο ακριβως ειναι το πιο λογικο και η συνηθης τακτικη των εταιριων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Για όσους έχουν ήδη και τα δυο είναι απλά τα πράγματα. Η εφάπαξ ακύρωση της EON είναι στα 120 ευρω ανεξαρτήτως του μήνα στον οποίο βρίσκεσαι. Απομένουν 15 μήνες στο δικό μου συμβόλαιο οπότε θα έδινα 375 eur, ενω με την ακύρωση πηγαίνει στα 165(120 + 15*3) για τους ίδιους μήνες. Καμία προσφορά δεν θα κάνουν για όσους έχουν και τα δυο και δεσμευονται απο συμβόλαιο.

 

image.png.aefc6cc3e6fd0ffb2a62e2b4f0e28967.png

 

Επεξ/σία από billiou13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γνωριζει καποιος ποσες μερες χρειαζονται για την ενεργοποιηση του cosmote sports pack απο την ημερα που θα κανεις την αιτηση?? Επισης ειναι αναγκαιο να σ φερουν πρωτα το box η μπορεις να συνδεθεις κ απο το app?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Λυθηκε το μυστηριο για την Nova σχετικα με το τι θα γινει για τους υφισταμενους πελατες, 2 μηνες δωρεαν τα Cosmote Sport και κατοπιν οποιος θελει 3 ευρω/μηνα.

https://nova.gr/xrisima/athlitika-kanalia-sixnes-erotiseis

Επεξ/σία από ScorpioX777
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μπαίνει στις συζητήσεις πέρα από τη Vodafone και ο ANT1.

Οι συζητήσεις με τον ANT1 είναι σε πιο προχωρημένο στάδιο από ότι είναι με τη Vodafone.

Αν τελεσφορήσει λογικά θα μπουν ξανά ο ANT1 και το MAK TV στη Nova και λογικά θα μπει η F1 σε Nova και Cosmote.

Αλλάζουν όλα για τους συνδρομητές: Κι άλλες συνδρομητικές στη σύμπραξη Cosmote TV και Nova

https://dailymedia.com.gr/media/sports-media/59200/allazoyn-ola-gia-toys-syndromites-ki-alles-syndromitikes-sti-sympraxi-cosmote-tv-kai-nova.html

Επεξ/σία από aypnia
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ ρώτησα για όσους έχουμε και τα 2 και μου είπαν να καλέσω από τις 23/08.

Οπότε θεωρώ και θέλω να πιστεύω ότι θα κάνουν κάτι και για μας. Είναι τραγικό εμείς που πληρώνουμε τόσα χρόνια και τα 2 να μας πετάξουν στην απέξω απ΄όλο αυτό.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, tsakolis είπε

Εγώ ρώτησα για όσους έχουμε και τα 2 και μου είπαν να καλέσω από τις 23/08.

Οπότε θεωρώ και θέλω να πιστεύω ότι θα κάνουν κάτι και για μας. Είναι τραγικό εμείς που πληρώνουμε τόσα χρόνια και τα 2 να μας πετάξουν στην απέξω απ΄όλο αυτό.

Πρέπει να κάνουν κάτι. Και δεν είναι μόνο χρηματικό το θέμα και τα χρήματα του σπασίματος συμβολαίου.

Είναι και θέμα ευκολίας. Είναι άλλο να πρέπει να έχεις 2 συσκευές ή 2 apps και για να πας από τα cosmote sport στα novasports να πρέπει να αλλάζεις συσκευή ή app, κι άλλο να έχεις όλα τα αθλητικά κανάλια στη σειρά και να τα αλλάζεις με ένα κλικ.

Μια λύση θα ήταν για αυτούς που έχουν σκέτο cosmote tv ή σκέτο eon να τους αφήσουν να το κόψουν χωρίς χρηματική επιβάρυνση. Αν κάποιος δηλαδή έχει συνδυαστικό cosmote (internet, τηλέφωνο, cosmote tv) και σκέτο eon να τον αφήνει η nova να κόψει το eon αρκεί να βάλει τα novasports στη cosmote. Αν κάποιος έχει συνδυαστικό nova (internet, τηλέφωνο, eon+) και σκέτο cosmote tv να τον αφήνει η cosmote να κόψει το cosmote tv αρκεί να βάλει τα cosmote sport στη nova.

Κάτι θα κάνουν πιστεύω, ξεχωριστά για κάθε χρήστη που θα το ζητήσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 16/7/2024 στις 8:34 ΜΜ, jazzu4ia είπε

...απίστευτο τό πόσο εύκολα συνεχίζουν νά χειραγωγούνται οί μάζες μέσω τού ποδοσφαίρου !...ακόμα καί τώρα πού τό θέαμα είναι οικτρό καί ούτε κάν γκόλ δέν μπαίνουνε ! ...κάποτε, μέχρι τό μιλλένιουμ, κάτι άξιζε...τώρα πιά μέ τίς φούλ άμυνες, απλά δέν βλέπονται ούτε οί καλύτερες διοργανώσεις όπως τό τσουλού καί τό γιούρο...μιλάμε γιά τό πιό βαρετό προϊόν τής show business ! ...κι όμως, ΑΠΑΝΤΕΣ, στήνονται στό γυαλί ή ακόμα χειρότερα πάνε στό γήπεδο...ακόμα καί οί 300 τής βουλής ! ...κατάντια...( είμαι πρώην ποδοσφαιριστής, πρώην ποδοσφαιρόφιλος, αλλά πιά δέν αντέχω νά δώ ούτε μισό ημίχρονο τού τελικού τού τσουλού ή τού μουντιάλ ! )...θεωρώ τούς ποδοσφαιρόφιλους τά μεγαλύτερα κορόϊδα-θύματα παγκοσμίως !

Μη κρινεις με μετρο τον εαυτο σου....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Οσον αφορα τους συνδρομητες της Comsote, εγω ειχα καταλαβει οτι μπορεις να βλεπεις τα καναλια nova με επιπλεον 3 ευρω απο την αρχικη τιμη του πακετου. Αρα 25 ευρω η αρχικη τιμη του sport πακετου + 3 ευρω, παει στα 28. Τους δυο πρωτους μηνες δεν θα εχεις χρεωση και θα πληρωνεις 25 ευρω. 28 θα ηταν απο 1/11.

Σημερα μιλησα στο chat με την cosmote μηπως υπαρχει καποια προσφορα για αυτους που εχουν σταθερο + κινητο στην εταιρεια και παραθετω τον διαλογο.

 

Eγώ: Θα ηθελα να μαθω την τιμη για το comsote tv sports pack μαζι με καναλια nova. Ειναι στα 28 ευρω, απ'οτι εχω δει, η υπαρχει καποια αλλη προσφορα για αυτους που εχουν σταθερο και κινητο στην cosmote?

Χριστίνα: Η τελική τιμή είναι στα 28€ και από την 01/11 θα αυξηθεί αυτόματα κατα 3€ με την προσθήκη των καναλιών nova . Αφορα τιμή τιμοκαταλογου για νεες ενεργοποιήσεις cosmote tv streaming full pack με 24μηνη δεσμευση.

Eγώ: Aρα απο 1/11 θα παει στα 31 ευρω?

Χριστίνα: Μάλιστα, από 01/11 θα διαμορφωθεί στα 31€ το τελικό πάγιο. Απο 23/08 εως 31/10 δεν θα έχετε επιπλέον χρεωση.

 

Οχι μονο δεν υπαρχει καποια προσφορα αλλα απο 1/11 θα ειναι 31 ευρω και οχι 28! Εκτος και αν η κοπελα μπερδευτηκε σε κατι.

 

Επεξ/σία από ardi21
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Έχω nova fiber 100 στα 26 ευρώ το μήνα και το Γενάρη λήγει το συμβόλαιο. Αν προσθέσω τώρα eon+ θα δίνω 46 ευρώ το μήνα, με 3 τηλεοπτικά πάγια δώρο (όχι ολόκληρα, μάλλον αφορά νέους συνδρομητές) και 2 μήνες δώρο τα cosmote sports. Μετά το τέλος των προσφορών θα δίνω 49 ευρώ το μήνα για fiber 100, eon+ και αθλητικά cosmote.

Δεν ξέρω αν βγει καμία καλύτερη προσφορά και αξίζει να περιμένω μετά τις 23. Με όσα έχουν κυκλοφορήσει δεν μου βγαίνουν τα κουκιά για κάτι καλύτερο..

 

Επίσης η nova αναφέρει το εξής:

"6 Νέα συνδυαστικά προγράμματα Fiber EON+ με ταχύτητες Internet από 50 Mbps έως 1 Gbps, από μόλις 47€/μήνα"

Δηλαδή παίζει να πάει 47 ευρώ το combo fiber 50, eon+ και αθλητικά cosmote;🤔

Επεξ/σία από musiccc444
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
1 hour ago, ardi21 said:

Οχι μονο δεν υπαρχει καποια προσφορα αλλα απο 1/11 θα ειναι 31 ευρω και οχι 28! Εκτος και αν η κοπελα μπερδευτηκε σε κατι.

25 ευρώ είναι το Sports Pack, εκείνη σου είπε το Full Pack με 28 ευρώ, plus 3 για τα Nova Sports.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 minutes ago, Thresh said:

25 ευρώ είναι το Sports Pack, εκείνη σου είπε το Full Pack με 28 ευρώ, plus 3 για τα Nova Sports.

Ανεφερα ξεκαθαρα οτι ρωταω για το sports pack αλλα ισως τελικα να μπερδευτηκε.

Επεξ/σία από ardi21
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
8 minutes ago, ardi21 said:

Ανεφερα ξεκαθαρα οτι ρωταω για το sports pack αλλα ισως τελικα να μπερδευτηκε.

Ναι το πιο λογικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το πεναλτυ που ζητανε να πληρωθει απο τους υφισταμενους συνδρομητες και των 2 πλατφορμων ωστε να διακοψουν τη μια υπηρεσια ειναι καταχρηστικο!

εχει καποιος καποιο νεο περι αυτου ?

στην ουσια βρεθηκαν τιμωρημενοι οι νομιμοι κ εχουν επιβραβευθει οσοι ηταν συνδρομητες στη μια εταιρεια η ειχαν πειρατικα κουτια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...