Προς το περιεχόμενο

Συμφωνία ορόσημο Cosmote και Nova για κοινό αθλητικό περιεχόμενο [Επίσημο]


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, georgiosmix είπε

Να ρωτήσω εγώ κάτι ρε παιδιά ; Εγώ έχω cosmote tv sportspack με tvbox και όχι δορυφορικό.. Μπορώ να το βάλω σε πολλές συσκέυες αλλά το αθλητικό περιεχόμενο μπορεί να προβάλεται μόνο στη μια συσκευή. Γνωρίζει κάποιος να μου πεί εαν αυτό θα αλλάξει ; Εαν όχι σκέφτωμαι να κάνω διακοπή..  Επίσης στη Nova με EON TV εαν έχεις τέτοιο πακέτο προβάλεται το αθλητικό περιεχόμενο σε 2+ συσκευές ; Εαν έχει κάποιος εμπειρία ας απαντήσει αν μπορει..

Ειμαι και εγω στο ψαξιμο και εχω την ιδια απορια. Σε eon tv που εχει ενας φιλος το εχει περασμενο σε 2 τv 1 laptop 1 smartphone και μπορεις να δεις οοοοοοτι ακριβως θελεις χωρις περιορισμους. Στην cosmote λεει θα αλλαξει αυτο αλλα κατι σιγουρο δεν βλεπω να υπαρχει ακομα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 minute ago, ScorpioX777 said:

Κοιτα στην δωδεκατη ερωτηση το ιδιο φανταζομαι θα ισχυει και στην Cosmote TV.

https://nova.gr/xrisima/athlitika-kanalia-sixnes-erotiseis

Σ ευχαριστώ πολύ, μου διέφυγε!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
22 ώρες πριν, MaTrOx είπε

Και πως οι πάροχοι τώρα εφόσον ελευθερώσουν και τις ταυτόχρονες θεάσεις θα ελέγξουν αν μοιράζεσαι την συνδρομή σου με τον κολλητό;

 

Εγω ήδη εχω μια συνδρομή με τον πατέρα μου (διαφορετικές πόλεις) EON+, 2 τηλεορασεις ταυτόχρονα μια μέσω app και μια μέσω αποκωδικοποιητή και μια χαρά παίζει (το είχα ρωτήσει πριν κάνω την συνρομή).

Επεξ/σία από epir21
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 hours ago, georgiosmix said:

Να ρωτήσω εγώ κάτι ρε παιδιά ; Εγώ έχω cosmote tv sportspack με tvbox και όχι δορυφορικό.. Μπορώ να το βάλω σε πολλές συσκέυες αλλά το αθλητικό περιεχόμενο μπορεί να προβάλεται μόνο στη μια συσκευή. Γνωρίζει κάποιος να μου πεί εαν αυτό θα αλλάξει ; Εαν όχι σκέφτωμαι να κάνω διακοπή..  Επίσης στη Nova με EON TV εαν έχεις τέτοιο πακέτο προβάλεται το αθλητικό περιεχόμενο σε 2+ συσκευές ; Εαν έχει κάποιος εμπειρία ας απαντήσει αν μπορει..

 

7 hours ago, alex.fentagin said:

Ειμαι και εγω στο ψαξιμο και εχω την ιδια απορια. Σε eon tv που εχει ενας φιλος το εχει περασμενο σε 2 τv 1 laptop 1 smartphone και μπορεις να δεις οοοοοοτι ακριβως θελεις χωρις περιορισμους. Στην cosmote λεει θα αλλαξει αυτο αλλα κατι σιγουρο δεν βλεπω να υπαρχει ακομα

Ναι πλεον θα μπορεις να βλεπεις εως 3 καναλια ταυτοχρονα με τα 2 απο αυτα να ειναι αθλητικα. Το αναφερει η cosmote στο site της.

Επεξ/σία από ardi21
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

40 λεπτά πριν, ardi21 είπε

 

Ναι πλεον θα μπορεις να βλεπεις εως 3 καναλια ταυτοχρονα με τα 2 απο αυτα να ειναι αθλητικα. Το αναφερει η cosmote στο site της.

To Θέμα φίλε μου είναι: Θα μπορώ εγώ(Παράδειγμα) να βλέπω novasports1 και ο άλλος otesport2 ? Η θα βλέπω μόνο ότι βλέπει ο άλλος ? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 minutes ago, georgiosmix said:

To Θέμα φίλε μου είναι: Θα μπορώ εγώ(Παράδειγμα) να βλέπω novasports1 και ο άλλος otesport2 ? Η θα βλέπω μόνο ότι βλέπει ο άλλος ? 

Φυσικα και θα μπορει να βλεπει ο καθενας οτι θελει. Αυτο ειναι το νοημα, αλλωστε. Αν ειναι να βλεπουν τα ιδια, θα ηταν γελοιο.

Επεξ/σία από ardi21
  • Haha 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 17/7/2024 στις 9:28 ΠΜ, KoGi είπε

Απο αρθρο στον sport-fm (δεν ξερω κατα ποσο ισχυει βεβαια)

"Οι δύο εταιρείες συμφώνησαν δηλαδή να πωλούν, χονδρική, το αθλητικό περιεχόμενο για το οποίο έχουν τα αποκλειστικά δικαιώματα, όχι μόνον η μία προς την άλλη, αλλά και σε κάθε άλλο πάροχο."

Αν οντως ισχυει θα μπορει να δωσει αθλητικα και η Vodafone με μεγαλυτερο κοστος φανταζομαι!

 Δεν ξέρω όμως άμα στην ουσία μπορέσει η Vodafone να αγοράσει τα πακέτα πχ άμα την ζητήσουνε τα κέρατά τους τεχνικά δεν είναι μονοπώλιο αλλά για την Vodafone θα είναι ασύμφορο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

38 λεπτά πριν, Exodia The Forbidden One είπε

 Δεν ξέρω όμως άμα στην ουσία μπορέσει η Vodafone να αγοράσει τα πακέτα πχ άμα την ζητήσουνε τα κέρατά τους τεχνικά δεν είναι μονοπώλιο αλλά για την Vodafone θα είναι ασύμφορο

Εννοείται ότι θα της ζητήσουν τιμή χονδρικής και καλά θα κάνουν.
Το ακριβό περιεχόμενο είναι το αθλητικό, δεν είναι το Disney+ ή το HBO.
Το πρόβλημα δεν είναι κανένα καρτέλ, είναι το ότι η Vodafone από επιλογή δική της δεν έχει καθόλου αποκλειστικό αθλητικό περιεχόμενο για να διαπραγματευτεί.
Πχ στη Κύπρο όλοι έχουν φτιάξει τουλάχιστον ένα αθλητικό κανάλι έστω παίρνοντας ένα πρωτάθλημα και μπορούν να διαπραγματευτούν. H Cyta έχει τα Cytavision Sports, η Nova Κύπρου έχει τα Novasports, η Cablenet έχει τα Cablenet Sports και τα ανταλλάσσουν μεταξύ τους. Αν θέλει να πληρώσει λιγότερα η Vodafone ας προτείνει στην ανταλλαγή να δώσει στους άλλους το HBO ή το Disney+, αυτά έχει αποκλειστικά για να διαπραγματευτεί.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, aypnia είπε

Εννοείται ότι θα της ζητήσουν τιμή χονδρικής και καλά θα κάνουν.
Το ακριβό περιεχόμενο είναι το αθλητικό, δεν είναι το Disney+ ή το HBO.
Το πρόβλημα δεν είναι κανένα καρτέλ, είναι το ότι η Vodafone από επιλογή δική της δεν έχει καθόλου αποκλειστικό αθλητικό περιεχόμενο για να διαπραγματευτεί.
Πχ στη Κύπρο όλοι έχουν φτιάξει τουλάχιστον ένα αθλητικό κανάλι έστω παίρνοντας ένα πρωτάθλημα και μπορούν να διαπραγματευτούν. H Cyta έχει τα Cytavision Sports, η Nova Κύπρου έχει τα Novasports, η Cablenet έχει τα Cablenet Sports και τα ανταλλάσσουν μεταξύ τους. Αν θέλει να πληρώσει λιγότερα η Vodafone ας προτείνει στην ανταλλαγή να δώσει στους άλλους το HBO ή το Disney+, αυτά έχει αποκλειστικά για να διαπραγματευτεί.

νομίζω είναι θέμα κοινού γυναίκες και παιδια θα προτιμούσαν πιστεύω disney και hbo ,  επίσης δεν θεωρώ σίγουρο ότι τα αθλητικά τραβάνε ο αντ1+ έχει δώσει τόσα λεφτά για αθλητικά και πάει άπατος 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
42 λεπτά πριν, Exodia The Forbidden One είπε

νομίζω είναι θέμα κοινού γυναίκες και παιδια θα προτιμούσαν πιστεύω disney και hbo ,  επίσης δεν θεωρώ σίγουρο ότι τα αθλητικά τραβάνε ο αντ1+ έχει δώσει τόσα λεφτά για αθλητικά και πάει άπατος 

Και η vodafone έχει φίλε αθλητικά μέσω των eurosport. Αθλητικά όμως που τραβάνε το πολύ κόσμο στην Ελλάδα είναι η μπάλα και η μπασκετική euroleague. Όλα τα άλλα είναι ωραία να τα έχεις αλλά δεν είναι κράχτης. Τα λεφτά που έχει δώσει ο αντ1+ για αθλητικά είναι ψίχουλα μπροστά σε αυτά που έχουν σπρώξει cosmote και nova.

Η Vodafone έχει αποκλειστικά το HBO και όλη τη ταινιοθήκη της Warner. Με αυτά μόνο γιατί μιλάμε για ένα τεράστιο studio με πολύ μεγάλη ποικιλία σε ταινίες θα μπορούσε να κάνει 2 κινηματογραφικά κανάλια άνετα. Αν θέλει να γλυτώσει λεφτά ας κάνει κι αυτή δικά της αποκλειστικά κινηματογραφικά κανάλια και να τα κάνει ανταλλαγή για να γλυτώσει χρήματα. Δεν νομίζω να έλεγαν όχι στο να τα πάρουν η cosmote και η nova.Αν δεν έχεις τίποτα να ανταλλάξεις ή αν δεν θες να ανταλλάξεις θα πληρώσεις χονδρική και το κόστος θα είναι ανάλογο με το πόσο χρήμα έχει πέσει στα κανάλια που θες να πάρεις.

Επεξ/σία από aypnia
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 16/7/2024 στις 11:06 ΜΜ, aypnia είπε

Θα υπήρχε μόνο μια συνδρομητική με 5 ευρώ και θα έπαιζε συνέχεια τις ίδιες ταινίες και θα είχε 2-3 πρωταθλήματα μόνο. Λεφτά από τη τσέπη τους δεν θα έδιναν πάντως ούτε θα πούλαγαν κάτω του κόστους τους. Κοινώς θα είχαμε συνδρομητική επιπέδου Καζακστάν.

Ενώ τώρα πιάνουν τόπο τα λεφτά που δίνεις…

Και αν έδινες και παραπάνω θα ήταν ακόμα καλύτερο το θέαμα…

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπερα ηθελα να ρωτήσω το εξης:

Εγώ έχω eon tv σε box μέσω ίντερνετ και έχω ενεργοποιήσει το eon extra και βλέπουν συνολικά 4 άτομα. Δύο άτομα από μεγάλη οθόνη και άλλα δύο από φορητές συσκευές αυτό θα αλλάξει τώρα???

Καλησπερα ηθελα να ρωτήσω το εξης:

Στις 16/7/2024 στις 5:59 ΜΜ, Hacker?pcs είπε

Η Cosmote TV έχει ξεκάθαρα καλύτερο app και 

 

 

Στις 16/7/2024 στις 5:59 ΜΜ, Hacker?pcs είπε

Η Cosmote TV έχει ξεκάθαρα καλύτερο app και ποιότητα ε

Στις 16/7/2024 στις 5:59 ΜΜ, Hacker?pcs είπε

Η Cosmote TV έχει ξεκάθαρα καλύτερο app και ποιότητα εικόνας.

 

Επεξ/σία από giwrgosxri
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On 17/07/2024 at 07:43, misterman said:

Ρε φίλε ούτε εγώ να έγραφα το μήνυμα σου!Nova full πακέτο ανανεώθηκε τον Απρίλιο για δύο χρόνια κι επίσης cosmote tv full πακέτο τελειώνει τον Οκτώβρη.Το καθένα στα 25 ευρώ.Το θέμα είναι τι θα γίνει που χρειάζομαι το cosmote cinema 3 για τις ελληνικές ταινίες για τον πατέρα μου.Ελπιζω να μη χρειαστεί να έχω πάλι δύο συνδρομές.

Χρειάζεσαι τα nova cinema; Αν όχι μπορείς να έχεις cosmote full (για το cinema 3) και να πάρεις τα novasports με τη νέα συμφωνία, συνδιαστικό cosmote full+nova full για και τα 2 cinema δεν θα γίνει, δεν είναι αυτός ο σκοπός της συμφωνίας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...