Προς το περιεχόμενο

Συμφωνία ορόσημο Cosmote και Nova για κοινό αθλητικό περιεχόμενο [Επίσημο]


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

15 λεπτά πριν, ProponitisTouKanape είπε

Δε νομιζω πως οι ώρες διεξαγωγής καθορίζονται απο το κανάλι αλλά απο τη Λίγκα. 

Και όμως. Οι ώρες καθορίζονται απ' τα κανάλια. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω ημουν ετοιμος να παω να κανω για nova χτες το πρωι πριν ανακοινωθει η συμφωνια. Λετε να παω να κανω τωρα στα 25 ευρω που ειναι με 3 μηνες δωρεαν ή να περιμενω να βγει ολοκληρο το πακετο μαζι με τα cosmote sports ?? Γιατι πιστευω οτι η απο πλευρας cosmote που εχει 2 μηνες δωρεαν και απο nova 3 μπορει και να κοπουν αυτα.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

28 λεπτά πριν, Nabuko είπε

Και όμως. Οι ώρες καθορίζονται απ' τα κανάλια. 

Μάλιστα. Κοίτα στις 2 τελευταίες αγωνιστικές ίδιες ώρες θα είναι πάλι, αλλά μέχρι τότε, όντως πιστευω πως καλύτερο είναι να μη παίζονται ταυτόχρονα. Επίσης το χειμώνα δε βρίσκω λόγο να ξεκινάνε τα ματς στις 20.30 και τις 21.00, πολύ καλυτερα θα ειναι ακόμα και ένα ντέρμπι να ξεκινησει στις 17.00 π.χ. 

  • Like 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 ώρες πριν, anthonykleis είπε

εγω έχω ενα 18 με nova και ενα 25 cosmote το ενα προσφατα ανανεωμενο με 24μηνο και της cosmote λήγει τον Οκτώβρη. η nova αφήνει εως και 3 συσκευές παράλληλα ενώ cosmote δορυφορικό 2 παράλληλα. θα συνεχίσουν να αφήνουν όπως έχει ή θα αρχίσουν τα κόλπα απο μια συσκευή μονο κλπ οπότε τσάμπα το 3€; 

Ρε φίλε ούτε εγώ να έγραφα το μήνυμα σου!Nova full πακέτο ανανεώθηκε τον Απρίλιο για δύο χρόνια κι επίσης cosmote tv full πακέτο τελειώνει τον Οκτώβρη.Το καθένα στα 25 ευρώ.Το θέμα είναι τι θα γίνει που χρειάζομαι το cosmote cinema 3 για τις ελληνικές ταινίες για τον πατέρα μου.Ελπιζω να μη χρειαστεί να έχω πάλι δύο συνδρομές.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

https://www.gazzetta.gr/plus/2353637/analytika-ti-problepei-i-symfonia-cosmote-tv-nova-oi-times-se-sygkrisi-me-ta-peiratika

Διαβασα αυτο το αρθρο και καπου λεει:

Tο πρόσθετο κόστος για τους υφιστάμενους συνδρομητές τηλεόρασης θα είναι μέχρι τρία ευρώ, ενώ για όσους διαθέτουν μόνο double play (σταθερό τηλέφωνο και Ιντερνετ) η επιπλέον χρέωση είναι της τάξης των 20 ευρώ, δηλαδή ελαφρώς υψηλότερη συγκριτικά με τη μηνιαία συνδρομή για την απόκτηση πειρατικού streaming.

Τι εννοει δηλαδη? Οτι οποιος δεν εχει καθολου τηλεοραση αλλα ειναι συνδρομητης στην Cosmote με double play πχ θα παιρνει ολα τα αθλητικα με 20 ευρω αντι για 28 που θα κοστιζε κανονικα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, ardi21 είπε

https://www.gazzetta.gr/plus/2353637/analytika-ti-problepei-i-symfonia-cosmote-tv-nova-oi-times-se-sygkrisi-me-ta-peiratika

Διαβασα αυτο το αρθρο και καπου λεει:

Tο πρόσθετο κόστος για τους υφιστάμενους συνδρομητές τηλεόρασης θα είναι μέχρι τρία ευρώ, ενώ για όσους διαθέτουν μόνο double play (σταθερό τηλέφωνο και Ιντερνετ) η επιπλέον χρέωση είναι της τάξης των 20 ευρώ, δηλαδή ελαφρώς υψηλότερη συγκριτικά με τη μηνιαία συνδρομή για την απόκτηση πειρατικού streaming.

Τι εννοει δηλαδη? Οτι οποιος δεν εχει καθολου τηλεοραση αλλα ειναι συνδρομητης στην Cosmote με double play πχ θα παιρνει ολα τα αθλητικα με 20 ευρω αντι για 28 που θα κοστιζε κανονικα?

Νομιζω το λεει για ατομα που εχουν double play internet και σταθερη στην nova. Αυτο ειναι ανακοινωση της nova.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 minutes ago, alex.fentagin said:

Νομιζω το λεει για ατομα που εχουν double play internet και σταθερη στην nova. Αυτο ειναι ανακοινωση της nova.

A μαλιστα. Κριμα. Βεβαια η διαφορα ειναι μεγαλη, ελπιζω να κανει κατι αντιστοιχο και η Cosmote αλλα δεν το βλεπω.

Επεξ/σία από ardi21
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Finn είπε

Κι απ' ότι κατάλαβα αφορά μόνο στις streaming πλατφόρμες τους. Το δορυφορικό πακέτο παραμένει ίδιο.

Και για το δορυφορικο ισχυει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, jimarass26 είπε

Μπορείς να καλέσεις και να ζητησεις να καταγραφει άιτημα, ειδικά αν εισαι στη ληξη συμβολαιου και πας για ανανεωση θα παρεις την προσφορά σιγουρα. Μην το παλευεις με το/την τηλεφωνητρια. Θα σου λένε το στανταρ. Θα λες "οκ , το καταλαβαινω, αλλά θέλω να καταγράψω αιτημα, και θα ζητάς μια λογική εκπτωση στα πλαισια του δικαιου και των ετων που εισαι πελάτη". Το έκανα περυσι που ανανεωσα μια γραμμη fiber 200. Ειχαν προσφορά για νεους πελάτες στα 41 και εμενα μου εβγαινε 48 κάτι. Επειδή ήμουν στην ανανεωση τους ειπα οτι ¨τιμησα το συμβολαιο και δεν ζητησα κατι πριν, καταλαβαινω τις καμπανιες που κανετε, αλλά τώρα που ειμαι για ανανεωση πρέπει να με δειτε και εμενα". Με πήραν την άλλη μέρα καπάκι και μου έδωσαν και την προσφορά και ένα φρεντο σκετο.  Μην βλεπετε όποιο συναντάτε μπροστά σας ως "Εταιρεία/μέτοχο". Υπάλληλος ειναι, που ειτε βαριέται είτε δεν μπορεί. Παιξτε μπαλιτσα με τη διαδικασια.

Προσωπικά επειδή δεν με ενδιαφέρουν τοσο πολύ τα επαγγελματικά σπορ, αν ειχαν ενα πακετο πχ 15€ με ταινιες, περιεχομενο και κανενα disney/ΗΒΟ μέσα θα το έβαζα. Νομιζω η Vodafone δινει πολύ καλή προσφορά γιατι έχει μεσα 2-3 από αυτά στα 10 ευρώ;

Εχω φαει πολλες ωρες στα τηλεφωνα μαζι τους απο ακυρωσεις αιτηματα μεχρι οτι μπορεις να φανταστεις. Γνωριζω την διαδικασια και δυστυχως αν δεν εχεις υπομονη και χρονο δεν καταφερνεις τιποτα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ρωτήσω εγώ κάτι ρε παιδιά ; Εγώ έχω cosmote tv sportspack με tvbox και όχι δορυφορικό.. Μπορώ να το βάλω σε πολλές συσκέυες αλλά το αθλητικό περιεχόμενο μπορεί να προβάλεται μόνο στη μια συσκευή. Γνωρίζει κάποιος να μου πεί εαν αυτό θα αλλάξει ; Εαν όχι σκέφτωμαι να κάνω διακοπή..  Επίσης στη Nova με EON TV εαν έχεις τέτοιο πακέτο προβάλεται το αθλητικό περιεχόμενο σε 2+ συσκευές ; Εαν έχει κάποιος εμπειρία ας απαντήσει αν μπορει..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 hours ago, ProponitisTouKanape said:

Δε νομιζω πως οι ώρες διεξαγωγής καθορίζονται απο το κανάλι αλλά απο τη Λίγκα. 

Οπως σ'ολα τα πρωταθληματα τα καναλια που πληρωνουν εχουν τον μεγαλυτερο λογο. Και οντως ειναι θεμα η ωρα των αγωνων μακαρι ν'αλλαξει με τη συμφωνια αυτη.

 

Στις ερωταπαντησεις για τη συμφωνια η Κοσμοτε ειπε θα ανακοινωσει τον Αυγουστο τι θα ισχυει για τους υφισταμενους πελατες σχετικα με την ερωτηση αν μπορουνε να ακυρωσουν το συμβολαιο τους ατελως. Σα να αφησε το ενδεχομενο ανοιχτο για μια συμβολικη τιμη για παραδειγμα αλλα μπορει να ειναι ευσεβης ποθος. Θα δουμε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...