Προς το περιεχόμενο

Συμφωνία ορόσημο Cosmote και Nova για κοινό αθλητικό περιεχόμενο [Επίσημο]


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 ώρες πριν, aypnia είπε

Καρτέλ; Δηλαδή θα έπρεπε να υπήρχαν 40 συνδρομητικές και η κάθε μια να έχει από μια ομάδα;

Ο ανταγωνισμός στην απόκτηση αθλητικών δικαιωμάτων έχει μόνο ένα αποτέλεσμα, συμβόλαια με κόστος στο Θεό που το κόστος απόκτησης τους νομοτελειακά περνάει στο κατανάλωτη.

Παρεμπιπτόντως, η uefa κατάφερε να έχει στην Ελλάδα το ακριβότερο συμβόλαιο στο κόσμο για το champions league,  europa κλπ (συγκριτικά με το πληθυσμό της χώρας). Τα τρελά λεφτά που έδωσε η Cosmote ποιος νομίζεις ότι θα τα πληρώσει στο τέλος;

Αυτό που έγινε επιτέλους κι εδώ είναι το νορμάλ και συμβαίνει παντού. Από τη Βουλγαρία μέχρι το Ηνωμένο Βασίλειο. Πχ με κάποιο μικρό ποσό μπορείς να προσθέσεις στη συνδρομή Sky που έχεις και τα TNT Sports κλπ.

Προφανώς τα λεφτά που πληρώνει η κάθε συνδρομητική τα δίνουν οι πελάτες της…

Αν δεν τα έδιναν όμως τι θα γινόταν;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 255
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

36 λεπτά πριν, AristidisZ είπε

Καλά ήταν ανέκδοτο η φάση, με έπαιρναν 3 φορές την εβδομάδα 

Να ανανεώσετε μπλα μπλα μπλα 

Ρε παιδιά, πόσο πληρώνω τώρα ;

45

Πόσο θα πληρώνω αν ανανεώσω ;

45 

Και γιατί να ανανεώσω ; 
 

Γιατι μπορεί να ανεβεί η τιμή 

Ε οκ, όταν ανεβεί πείτε μου 

και ούτω καθεξής κανα χρόνο τώρα 

Η αδερφή μου είναι στην ίδια φάση εδώ και κάποιους μήνες. Και εγώ αυτά τους έλεγα, σήμερα της ήρθε μήνυμα ότι τον άλλο μήνα ανεβαίνει η συνδρομή 3 ευρώ και να επικοινωνήσω μαζί τους. Τους έστειλα μήνυμα να με πάρουν να δω τι θα μου πουν. Αυτό που φοβάμαι είναι να ανεβάσουν την τιμή κατά 3 ευρώ και μετά να μου πούν ανανέωση στα 48 πλέον. Θα τους χαιρετούσα αλλά έχω το δορυφορικό και το go, οπότε βλέπουν ταυτόχρονα οι γονείς στο χωριό με το πιάτο, μια smart tv και 3 συσκευές mobile και το έχουμε βολευτεί είναι η αλήθεια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

46 λεπτά πριν, agnostos13 είπε

Προφανώς τα λεφτά που πληρώνει η κάθε συνδρομητική τα δίνουν οι πελάτες της…

Αν δεν τα έδιναν όμως τι θα γινόταν;

Θα υπήρχε μόνο μια συνδρομητική με 5 ευρώ και θα έπαιζε συνέχεια τις ίδιες ταινίες και θα είχε 2-3 πρωταθλήματα μόνο. Λεφτά από τη τσέπη τους δεν θα έδιναν πάντως ούτε θα πούλαγαν κάτω του κόστους τους. Κοινώς θα είχαμε συνδρομητική επιπέδου Καζακστάν.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, jazzu4ia είπε

...απίστευτο τό πόσο εύκολα συνεχίζουν νά χειραγωγούνται οί μάζες μέσω τού ποδοσφαίρου !...ακόμα καί τώρα πού τό θέαμα είναι οικτρό καί ούτε κάν γκόλ δέν μπαίνουνε ! ...κάποτε, μέχρι τό μιλλένιουμ, κάτι άξιζε...τώρα πιά μέ τίς φούλ άμυνες, απλά δέν βλέπονται ούτε οί καλύτερες διοργανώσεις όπως τό τσουλού καί τό γιούρο...μιλάμε γιά τό πιό βαρετό προϊόν τής show business ! ...κι όμως, ΑΠΑΝΤΕΣ, στήνονται στό γυαλί ή ακόμα χειρότερα πάνε στό γήπεδο...ακόμα καί οί 300 τής βουλής ! ...κατάντια...( είμαι πρώην ποδοσφαιριστής, πρώην ποδοσφαιρόφιλος, αλλά πιά δέν αντέχω νά δώ ούτε μισό ημίχρονο τού τελικού τού τσουλού ή τού μουντιάλ ! )...θεωρώ τούς ποδοσφαιρόφιλους τά μεγαλύτερα κορόϊδα-θύματα παγκοσμίως !

Πιστεύω ότι θα τα αλλάξει κάποια στιγμή όλα ο Musk με το RoboLeague.

Πέρα από την πλάκα, αυτό που λες για τις άμυνες ισχύει. Έχει πέσει πολλή επιστήμη σε αυτό. Για αυτό και πλέον οι αλλαγές παιχτών είναι περισσότερες. Πιθανόν κάποια στιγμή να εισαγάγουν και την προσωρινή αποβολή αντί της κίτρινης κάρτας ή να γίνει η όλη φάση όπως το αμερικάνικο hockey με κλωτσομπουνίδι .

Επεξ/σία από svartevarg
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Απορώ πως μετά από 9 σελίδες δεν έχει αναφερθεί ακόμα αυτό για το οποίο έφαγαν το μεγαλύτερο κράξιμο από όλους και οι 2 πλατφόρμες. Ότι έβαζε η μία τα ματς να πέφτουν πάνω σε αυτά της άλλης (ειδικά τα ντέρμπι).

Ας ελπίσουμε ότι με αυτή τη συνεργασία θα διορθωθεί αυτό φέτος

Επεξ/σία από Nabuko
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, SAFEBAR είπε

Κόβεις το τρέχον και επανασυνδέεται σαν νέος. Οκ έχει πέναλτυ αλλά κερδίζεις στη διαφορά με 1 ευρώ το μήνα..

Δεν θυμάμαι ακριβώς τα νούμερα γιατί πάνε χρόνια αλλά έβγαινα χαμένος άμα έσπαγα το συμβόλαιο. Τα έχουν όλα υπολογισμένα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, jazzu4ia είπε

...άσε, τόχω τσεκάρει...μεγάλωσα μέ τήν αγγλική premiership τής δεκαετίας τού '70-'80...μάντσεστερ, λίβερπουλ, άρσεναλ, τσέλσυ, γουέστ χάμ...εγώ ήμουνα τόττεναμ λόγω αρντίλλες & βίγια...τότε παίρναμε τό shoot καί τό match & τό γαλλικό onze καί τό γερμανικό kicker...είχα βάλει αφίσα τόν κίγκαν...συγκρίνεται αυτό πού βλέπαμε τότε, πού τρέχανε όλοι σάν δαιμονισμένοι, όλο αντεπιθέσεις από τήν μιά εστία στήν άλλη, μέ άπειρα μακρινά σούτ, καί άφθονα γκόλ , μέ αυτό τό βαρετό χασμουρητό πού βλέπετε εσείς τώρα ;; ...τότε ό στόχος ήταν νά βάλουνε γκόλ...τώρα ό στόχος είναι νά μήν τό φάνε...αλλά τότε γενικά οί άνθρωποι ήταν πιό έξυπνοι καί υπήρχαν όλα τά καλά στήν show business καί στήν μουσική...τώρα αποβλακώθηκαν όλοι από τά βίντεο-γκέϊμς καί τό στοίχημα...

Και εγω απο τον Ardiles εγινα Tottenham και ειμαι, τοτε περναγε η μπαλα αλλα οχι ο παικτης τσεκουρι ανελεητο τωρα ειναι πιο τεχνικο και τακτικιστικο ενας συνδυασμος αυτων των δυο θα ηταν το καλυτερο αλλα δεν ειναι στο χερι μας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eγω εχω εδω και 5 χρονια, oλο το πακετο της nova με λιγο χαμηλοτερο κοστος,σαν προσφορα απο τον παροχο τηλεφωνου(wind πρωτα,nova πλεον),και παραλληλα ειχα κανει και συμβολαιο στην cosmote tv,για να εχω ολες τις διοργανωσεις. Ανανεωσαμε και τα 2 πριν 1 μηνα,και τωρα σκαει αυτο το νεο...Περιμενω τις οριστικες ανακοινωσεις,και μαλλον δεδομενα θα παει για διακοπη η cosmote.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 hours ago, Exodia The Forbidden One said:

Δεν νομίζω να αρέσει και πολύ στην βονταφον αυτή η συμφωνία 

Απο αρθρο στον sport-fm (δεν ξερω κατα ποσο ισχυει βεβαια)

"Οι δύο εταιρείες συμφώνησαν δηλαδή να πωλούν, χονδρική, το αθλητικό περιεχόμενο για το οποίο έχουν τα αποκλειστικά δικαιώματα, όχι μόνον η μία προς την άλλη, αλλά και σε κάθε άλλο πάροχο."

Αν οντως ισχυει θα μπορει να δωσει αθλητικα και η Vodafone με μεγαλυτερο κοστος φανταζομαι!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
14 ώρες πριν, dhm21911 είπε

Δεν υπάρχει περίπτωση θα κάτσεις στο συμβόλαιο τώρα για 2 χρόνια. Εδώ πέρα είσαι πελάτης 15 χρόνια βγάζουν προσφορά μακράν καλύτερη από αυτή που έχεις ήδη και σου λένε "συγγνώμη κυριε είναι για νέους πελάτες" αντί να επιβραβεύουν όσους είναι χρόνια πελάτες, τους έχουν για πέταμα. Μεγάλοι απατεώνες που δεν στο είπαν ενώ σίγουρα θα γνώριζαν τι έρχεται . Εγώ στη θέση σου θα τους κυνηγούσα ! 

Μπορείς να καλέσεις και να ζητησεις να καταγραφει άιτημα, ειδικά αν εισαι στη ληξη συμβολαιου και πας για ανανεωση θα παρεις την προσφορά σιγουρα. Μην το παλευεις με το/την τηλεφωνητρια. Θα σου λένε το στανταρ. Θα λες "οκ , το καταλαβαινω, αλλά θέλω να καταγράψω αιτημα, και θα ζητάς μια λογική εκπτωση στα πλαισια του δικαιου και των ετων που εισαι πελάτη". Το έκανα περυσι που ανανεωσα μια γραμμη fiber 200. Ειχαν προσφορά για νεους πελάτες στα 41 και εμενα μου εβγαινε 48 κάτι. Επειδή ήμουν στην ανανεωση τους ειπα οτι ¨τιμησα το συμβολαιο και δεν ζητησα κατι πριν, καταλαβαινω τις καμπανιες που κανετε, αλλά τώρα που ειμαι για ανανεωση πρέπει να με δειτε και εμενα". Με πήραν την άλλη μέρα καπάκι και μου έδωσαν και την προσφορά και ένα φρεντο σκετο.  Μην βλεπετε όποιο συναντάτε μπροστά σας ως "Εταιρεία/μέτοχο". Υπάλληλος ειναι, που ειτε βαριέται είτε δεν μπορεί. Παιξτε μπαλιτσα με τη διαδικασια.

Προσωπικά επειδή δεν με ενδιαφέρουν τοσο πολύ τα επαγγελματικά σπορ, αν ειχαν ενα πακετο πχ 15€ με ταινιες, περιεχομενο και κανενα disney/ΗΒΟ μέσα θα το έβαζα. Νομιζω η Vodafone δινει πολύ καλή προσφορά γιατι έχει μεσα 2-3 από αυτά στα 10 ευρώ;

Επεξ/σία από jimarass26
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, Nabuko είπε

Απορώ πως μετά από 9 σελίδες δεν έχει αναφερθεί ακόμα αυτό για το οποίο έφαγαν το μεγαλύτερο κράξιμο από όλους και οι 2 πλατφόρμες. Ότι έβαζε η μία τα ματς να πέφτουν πάνω σε αυτά της άλλης (ειδικά τα ντέρμπι).

Ας ελπίσουμε ότι με αυτή τη συνεργασία θα διορθωθεί αυτό φέτος

Δε νομιζω πως οι ώρες διεξαγωγής καθορίζονται απο το κανάλι αλλά απο τη Λίγκα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 ώρες πριν, speedy23 είπε

Μολις πηρα 2 συνδρομητικες για πρωτη φορα... Ειχα παντα μια απο τις 2. Δεν πιστευω την ατυχια μου. Ελπιζω να υπαρχει κατι και για τους υφισταμενους πελατες. 28 ευρω το μηνα για το αθλητικο περιεχομενο τψν δυο πλατφορμων ειναι αρκετα καλη και δελεαστικη τιμη.

Αν δεν έχουν περάσει 14 μέρες μπορείς να υπαναχωρήσεις!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...