Προς το περιεχόμενο

Συμφωνία ορόσημο Cosmote και Nova για κοινό αθλητικό περιεχόμενο [Επίσημο]


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 minutes ago, broxopios said:

Η νόβα μου φαίνεται είναι η πιο φθηνή επιλογή.

Είδα μόλις ότι η Cosmote το full pack το έχει 28€ και όχι 25€ που το πήρα εγώ τον περασμένο Οκτώβρη. Άρα για μένα που δίνω 25€ θα πρέπει να δώσω +6€ το μήνα αφού αναφέρει ότι θα είναι +3€ της τιμής που κυκλοφορεί τώρα. Το λογικό είναι να έχουν την ίδια τιμή και οι 2 εταιρίες. Γιατί έτσι όλους θα συμφέρει να διαλέξουν ΕΟΝ. 

 

Πως το συμπεραίνεις αυτό; Δεν το διάβασα κάπου. Μακάρι ωστόσο να μας δώσει τουλάχιστον 2. 

Ας περιμένουμε για το πως θα διαμορφωθούν οι τελικές τιμές για νέους και υπάρχοντες καταναλωτές, πως θα πάνε στα συνδυαστικά με ίντερνετ, κινητή κτλ, δεν έχουμε κάποια σίγουρα πράγματα προς το παρόν

Για τις 2 συσκευές από το site της cosmote

 

Επεξ/σία από Hacker?pcs
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
54 minutes ago, agnostos13 said:

Ανακοινώνεται ένα καρτέλ και διαβάζω θετικές αντιδράσεις.

Μάλλον κάποιοι βλέπουν μόνο το τυρί και όχι τη φάκα.

Και να αυξηθεί το πάγιο του αθλητικού πακέτου των Cosmote/Nova, υπάρχει η επιλογή της διακοπής, δεν είναι είδος 1ης ανάγκης, ούτε καν "2ης".

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
17 λεπτά πριν, Thresh είπε

Και να αυξηθεί το πάγιο του αθλητικού πακέτου των Cosmote/Nova, υπάρχει η επιλογή της διακοπής, δεν είναι είδος 1ης ανάγκης, ούτε καν "2ης".

Καρτέλ απαγορεύεται να υπάρχει είτε το προϊόν είναι πρώτης, είτε τελευταίας, είτε καθόλου ανάγκης…

Επεξ/σία από AtiX
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
3 minutes ago, AtiX said:

Καρτέλ απαγορεύεται να υπάρχει είτε το προϊόν είναι πρώτης, είτε τελευταίας, είτε καθόλου ανάγκης…

Είναι ήδη καρτέλ οι 3 μεγάλοι πάροχοι, δεν είναι το συγκεκριμένο που θα τους κάνει τωρα.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορείς να βλέπεις τα πάντα απο αθλητικά με μια σχετικά νορμάλ συνδρομή -> "φτιάξανε καρτέλ, ξυπνάτε Έλληνες"

Ξεπετάγονται 4-5 πλατφόρμες streaming και παίρνουν απο 5 αγώνες η καθεμία -> "ξύπνα Έλληνα, κάποτε πλήρωνες μόνο Supersport και τώρα πρέπει να πληρώνεις 5 νταβατζήδες για να βλέπεις τα ίδια"

  • Like 3
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...απίστευτο τό πόσο εύκολα συνεχίζουν νά χειραγωγούνται οί μάζες μέσω τού ποδοσφαίρου !...ακόμα καί τώρα πού τό θέαμα είναι οικτρό καί ούτε κάν γκόλ δέν μπαίνουνε ! ...κάποτε, μέχρι τό μιλλένιουμ, κάτι άξιζε...τώρα πιά μέ τίς φούλ άμυνες, απλά δέν βλέπονται ούτε οί καλύτερες διοργανώσεις όπως τό τσουλού καί τό γιούρο...μιλάμε γιά τό πιό βαρετό προϊόν τής show business ! ...κι όμως, ΑΠΑΝΤΕΣ, στήνονται στό γυαλί ή ακόμα χειρότερα πάνε στό γήπεδο...ακόμα καί οί 300 τής βουλής ! ...κατάντια...( είμαι πρώην ποδοσφαιριστής, πρώην ποδοσφαιρόφιλος, αλλά πιά δέν αντέχω νά δώ ούτε μισό ημίχρονο τού τελικού τού τσουλού ή τού μουντιάλ ! )...θεωρώ τούς ποδοσφαιρόφιλους τά μεγαλύτερα κορόϊδα-θύματα παγκοσμίως !

  • Like 4
  • Sad 1
  • Haha 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόνο εγώ δεν έχω καταλάβει, πόση τελικά θα είναι η επιβάρυνση στους συνδρομητές της Nova για να βλέπουν ΟΤΕ; 

Ενώ του ΟΤΕ η ανακοίνωση είναι ξεκάθαρη κ μιλάει για 3 ευρώ, η αντίστοιχη της Nova, είναι πολύ μπερδεμένη κ αναφέρει ποσά 1 ευρώ, 21 ευρώ, 47 ευρώ κτλπ.. 

Εγώ που έχω το eon tv με τα 25 ευρώ, πως θα ξέρω πόσα πρέπει να δώσω παραπάνω για να βλέπω οτε; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 λεπτά πριν, jazzu4ia είπε

...απίστευτο τό πόσο εύκολα συνεχίζουν νά χειραγωγούνται οί μάζες μέσω τού ποδοσφαίρου !...ακόμα καί τώρα πού τό θέαμα είναι οικτρό καί ούτε κάν γκόλ δέν μπαίνουνε ! ...κάποτε, μέχρι τό μιλλένιουμ, κάτι άξιζε...τώρα πιά μέ τίς φούλ άμυνες, απλά δέν βλέπονται ούτε οί καλύτερες διοργανώσεις όπως τό τσουλού καί τό γιούρο...μιλάμε γιά τό πιό βαρετό προϊόν τής show business ! ...κι όμως, ΑΠΑΝΤΕΣ, στήνονται στό γυαλί ή ακόμα χειρότερα πάνε στό γήπεδο...ακόμα καί οί 300 τής βουλής ! ...κατάντια...( είμαι πρώην ποδοσφαιριστής, πρώην ποδοσφαιρόφιλος, αλλά πιά δέν αντέχω νά δώ ούτε μισό ημίχρονο τού τελικού τού τσουλού ή τού μουντιάλ ! )...θεωρώ τούς ποδοσφαιρόφιλους τά μεγαλύτερα κορόϊδα-θύματα παγκοσμίως !

Αν εβλεπες Premier League δεν θα το ελεγες αυτο...

Επεξ/σία από ScorpioX777
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο ΔΤ της nova που ανέβασαν στο site τους, γράφει για τιμές που ξεκινούν από 1€ έξτρα, ελπίζω να τερματίζουν όντως στα 3€ όπως γράφουν εδώ και να μη δούμε τίποτα τρελά ποσά για να μπορούμε να δούμε τα αθλητικά της cosmote!
Μένει να έρθει η 23/8 για να μάθουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα από τη Nova με έχουν ζαλίσει να κάνω ανανέωση, είμαι στα 45€ με full pack, 100αρι internet και με πιάτο (και έχω και κάβα στην τηλεόραση την εφαρμογή)

Είναι πάνω από κάνα χρόνο που είμαι σε ανοιχτό συμβόλαιο.

Έχω μπλεχτεί, εάν ανανεώσω τώρα με 45 € που μου προτείνουν για δύο χρόνια θα βλέπω και τα αθλητικά της Cosmote ή θα μου βγάλουν τίποτα άλλο μετά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
16 minutes ago, AristidisZ said:

Εμένα από τη Nova με έχουν ζαλίσει να κάνω ανανέωση, είμαι στα 45€ με full pack, 100αρι internet και με πιάτο (και έχω και κάβα στην τηλεόραση την εφαρμογή)

Είναι πάνω από κάνα χρόνο που είμαι σε ανοιχτό συμβόλαιο.

Έχω μπλεχτεί, εάν ανανεώσω τώρα με 45 € που μου προτείνουν για δύο χρόνια θα βλέπω και τα αθλητικά της Cosmote ή θα μου βγάλουν τίποτα άλλο μετά;

Προφανως αν ανανεωσεις τωρα δεν περιλαμβανεται η εξτρα χρεωση για να βλεπεις Cosmote. Τουλαχιστον αυτο λεει η λογικη.

Απο την στιγμη που εισαι σε ανοικτο συμβολαιο εννοειται πως θα περιμενεις να δεις πως θα διαμορφωθουν τα πακετα και οι τελικες τιμες και μετα κανεις κινηση. Το οτι σε ζαλιζουν πρεπει να σου φαινεται ψιλουποπτο. Μαλλον δεν το κανουν για το καλο σου αλλα για το καλο τους.

Επεξ/σία από ardi21
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

33 minutes ago, ScorpioX777 said:

Αν εβλεπες Premier League δεν θα το ελεγες αυτο...

...άσε, τόχω τσεκάρει...μεγάλωσα μέ τήν αγγλική premiership τής δεκαετίας τού '70-'80...μάντσεστερ, λίβερπουλ, άρσεναλ, τσέλσυ, γουέστ χάμ...εγώ ήμουνα τόττεναμ λόγω αρντίλλες & βίγια...τότε παίρναμε τό shoot καί τό match & τό γαλλικό onze καί τό γερμανικό kicker...είχα βάλει αφίσα τόν κίγκαν...συγκρίνεται αυτό πού βλέπαμε τότε, πού τρέχανε όλοι σάν δαιμονισμένοι, όλο αντεπιθέσεις από τήν μιά εστία στήν άλλη, μέ άπειρα μακρινά σούτ, καί άφθονα γκόλ , μέ αυτό τό βαρετό χασμουρητό πού βλέπετε εσείς τώρα ;; ...τότε ό στόχος ήταν νά βάλουνε γκόλ...τώρα ό στόχος είναι νά μήν τό φάνε...αλλά τότε γενικά οί άνθρωποι ήταν πιό έξυπνοι καί υπήρχαν όλα τά καλά στήν show business καί στήν μουσική...τώρα αποβλακώθηκαν όλοι από τά βίντεο-γκέϊμς καί τό στοίχημα...

  • Haha 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, alex.fentagin είπε

Χωρίς δορυφόρο μπορείς μέσω ενός λογαριααμου να βλέπεις από 2 διαφορετικές συσκευές 2 διαφορετικά πράγματα;;; Είτε αυτό είναι 1 κανάλι sports και 1 cinema ή 2 κανάλια sports ???

Με το android box βλεπεις ταυτοχρονα μεχρι 3 συσκευες εκτος αθλητικα ομως που εκει ειναι μια συσκευη μονο αλλα παλι μπορεις πχ να βλεπεις 2 καναλια κανονικα συν 1 αθλητικο. Τωρα θα γινει 2 αθλητικα ταυτοχρονα συν 1 ακομα cinema η αλλο καναλι. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, ardi21 είπε

Προφανως αν ανανεωσεις τωρα δεν περιλαμβανεται η εξτρα χρεωση για να βλεπεις Cosmote. Τουλαχιστον αυτο λεει η λογικη.

Απο την στιγμη που εισαι σε ανοικτο συμβολαιο εννοειται πως θα περιμενεις να δεις πως θα διαμορφωθουν τα πακετα και οι τελικες τιμες και μετα κανεις κινηση. Το οτι σε ζαλιζουν πρεπει να σου φαινεται ψιλουποπτο. Μαλλον δεν το κανουν για το καλο σου αλλα για το καλο τους.

Καλά ήταν ανέκδοτο η φάση, με έπαιρναν 3 φορές την εβδομάδα 

Να ανανεώσετε μπλα μπλα μπλα 

Ρε παιδιά, πόσο πληρώνω τώρα ;

45

Πόσο θα πληρώνω αν ανανεώσω ;

45 

Και γιατί να ανανεώσω ; 
 

Γιατι μπορεί να ανεβεί η τιμή 

Ε οκ, όταν ανεβεί πείτε μου 

και ούτω καθεξής κανα χρόνο τώρα 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...