Προς το περιεχόμενο

Συμφωνία ορόσημο Cosmote και Nova για κοινό αθλητικό περιεχόμενο [Επίσημο]


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 hour ago, LabrakisG1992 said:

Μπορειτε να βλεπετε 2 συσκευες ταυτοχρονα?

αναλογα το περιεχόμενο ( απλο ήmovies pack ή αθλητικα) μπορούν να βλέπουν 3 συσκευές ταυτόχρονα. 

Δες τους ορους χρησης στο Cosmote TV. 

Εγω τα εχω ολα στο εξωτερικό, δηλαδή κανενας δεν βλέπει Ελλάδα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 minutes ago, dbrillis said:

αναλογα το περιεχόμενο ( απλο ήmovies pack ή αθλητικα) μπορούν να βλέπουν 3 συσκευές ταυτόχρονα. 

Δες τους ορους χρησης στο Cosmote TV. 

Εγω τα εχω ολα στο εξωτερικό, δηλαδή κανενας δεν βλέπει Ελλάδα. 

Τα αθλητικά στην Cosmote είναι 1 ταυτόχρονη θέαση αυστηρά ανά συνδρομή, δεν έχει πακέτα για έξτρα συσκευές, μόνο μέσω δορυφόρου μπορείς να βλέπεις cosmote sport 1 + sport 2, το ένα μέσω δορυφόρου και το ένα μέσω OTT. Αυτό φαίνεται να αλλάζει με τη νέα συμφωνία

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Hacker?pcs είπε

Τα αθλητικά στην Cosmote είναι 1 ταυτόχρονη θέαση αυστηρά ανά συνδρομή, δεν έχει πακέτα για έξτρα συσκευές, μόνο μέσω δορυφόρου μπορείς να βλέπεις cosmote sport 1 + sport 2, το ένα μέσω δορυφόρου και το ένα μέσω OTT. Αυτό φαίνεται να αλλάζει με τη νέα συμφωνία

Χωρίς δορυφόρο μπορείς μέσω ενός λογαριααμου να βλέπεις από 2 διαφορετικές συσκευές 2 διαφορετικά πράγματα;;; Είτε αυτό είναι 1 κανάλι sports και 1 cinema ή 2 κανάλια sports ???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, speedy23 είπε

Μολις πηρα 2 συνδρομητικες για πρωτη φορα... Ειχα παντα μια απο τις 2. Δεν πιστευω την ατυχια μου. Ελπιζω να υπαρχει κατι και για τους υφισταμενους πελατες. 28 ευρω το μηνα για το αθλητικο περιεχομενο τψν δυο πλατφορμων ειναι αρκετα καλη και δελεαστικη τιμη.

Δεν υπάρχει περίπτωση θα κάτσεις στο συμβόλαιο τώρα για 2 χρόνια. Εδώ πέρα είσαι πελάτης 15 χρόνια βγάζουν προσφορά μακράν καλύτερη από αυτή που έχεις ήδη και σου λένε "συγγνώμη κυριε είναι για νέους πελάτες" αντί να επιβραβεύουν όσους είναι χρόνια πελάτες, τους έχουν για πέταμα. Μεγάλοι απατεώνες που δεν στο είπαν ενώ σίγουρα θα γνώριζαν τι έρχεται . Εγώ στη θέση σου θα τους κυνηγούσα ! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ανακοινώνεται ένα καρτέλ και διαβάζω θετικές αντιδράσεις.

Μάλλον κάποιοι βλέπουν μόνο το τυρί και όχι τη φάκα.

Οι εταιρείες φυσικά για το καλό του πελάτη κάνουν τις συνέργειες.

Να βάλουμε όλοι πλάτη ενάντια στην πειρατεία!

  • Like 1
  • Confused 2
  • Haha 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, agnostos13 είπε

Ανακοινώνεται ένα καρτέλ και διαβάζω θετικές αντιδράσεις.

Μάλλον κάποιοι βλέπουν μόνο το τυρί και όχι τη φάκα.

Οι εταιρείες φυσικά για το καλό του πελάτη κάνουν τις συνέργειες.

Να βάλουμε όλοι πλάτη ενάντια στην πειρατεία!

Ναι εσενα περιμεναμε να μας ανοιξεις τα ματια, βλεποντας και κανοντας ειναι αυτα τα πραγματα, τωρα συμφερει αν στην πορεια πανε να το παρακανουν αυτοι θα χασουν...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
17 λεπτά πριν, agnostos13 είπε

Ανακοινώνεται ένα καρτέλ και διαβάζω θετικές αντιδράσεις.

Μάλλον κάποιοι βλέπουν μόνο το τυρί και όχι τη φάκα.

Οι εταιρείες φυσικά για το καλό του πελάτη κάνουν τις συνέργειες.

Να βάλουμε όλοι πλάτη ενάντια στην πειρατεία!

Καρτέλ; Δηλαδή θα έπρεπε να υπήρχαν 40 συνδρομητικές και η κάθε μια να έχει από μια ομάδα;

Ο ανταγωνισμός στην απόκτηση αθλητικών δικαιωμάτων έχει μόνο ένα αποτέλεσμα, συμβόλαια με κόστος στο Θεό που το κόστος απόκτησης τους νομοτελειακά περνάει στο κατανάλωτη.

Παρεμπιπτόντως, η uefa κατάφερε να έχει στην Ελλάδα το ακριβότερο συμβόλαιο στο κόσμο για το champions league,  europa κλπ (συγκριτικά με το πληθυσμό της χώρας). Τα τρελά λεφτά που έδωσε η Cosmote ποιος νομίζεις ότι θα τα πληρώσει στο τέλος;

Αυτό που έγινε επιτέλους κι εδώ είναι το νορμάλ και συμβαίνει παντού. Από τη Βουλγαρία μέχρι το Ηνωμένο Βασίλειο. Πχ με κάποιο μικρό ποσό μπορείς να προσθέσεις στη συνδρομή Sky που έχεις και τα TNT Sports κλπ.

Επεξ/σία από aypnia
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

33 λεπτά πριν, dhm21911 είπε

Δεν υπάρχει περίπτωση θα κάτσεις στο συμβόλαιο τώρα για 2 χρόνια. Εδώ πέρα είσαι πελάτης 15 χρόνια βγάζουν προσφορά μακράν καλύτερη από αυτή που έχεις ήδη και σου λένε "συγγνώμη κυριε είναι για νέους πελάτες" αντί να επιβραβεύουν όσους είναι χρόνια πελάτες, τους έχουν για πέταμα. Μεγάλοι απατεώνες που δεν στο είπαν ενώ σίγουρα θα γνώριζαν τι έρχεται . Εγώ στη θέση σου θα τους κυνηγούσα ! 

Κόβεις το τρέχον και επανασυνδέεται σαν νέος. Οκ έχει πέναλτυ αλλά κερδίζεις στη διαφορά με 1 ευρώ το μήνα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, alex.fentagin said:

Χωρίς δορυφόρο μπορείς μέσω ενός λογαριααμου να βλέπεις από 2 διαφορετικές συσκευές 2 διαφορετικά πράγματα;;; Είτε αυτό είναι 1 κανάλι sports και 1 cinema ή 2 κανάλια sports ???

Χωρίς δορυφόρο, δεν μπορείς να δεις 2 διαφορετικά sports ταυτόχρονα, Cosmote Sport 1 και Cosmote Cinema 1 από 2 διαφορετικές συσκευές μπορείς να δεις ταυτόχρονα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 minutes ago, Hacker?pcs said:

Χωρίς δορυφόρο, δεν μπορείς να δεις 2 διαφορετικά sports ταυτόχρονα, Cosmote Sport 1 και Cosmote Cinema 1 από 2 διαφορετικές συσκευές μπορείς να δεις ταυτόχρονα

Πλεον αυτο θα μπορεις να κανεις. Το αναφερει η Cosmote.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα. Κατά τη γνώμη σας σε ποιο από τα δύο πακέτα αξίζει καλύτερα όσον αφορά τα κανάλια cinema; Ρωτάω γιατί εμένα που με ενδιαφέρουν μόνο τα αθλητικά θα τα έχω αλλά η γυναίκα που θέλει τα σίνεμα κοιτάζω ποιο αξίζει σαν περιεχόμενο..έχει κάποιος πάροχος συμφωνία με HBO πχ? και κάτι τελευταίο..σαν app για smart tv θα προτείνατε nova ή cosmote; να είστε καλά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, ScorpioX777 είπε

Με EON+ δορυφορικο 25 ευρω το μηνα ειμαι,  πριν λιγο διαβασα την ανακοινωση της NOVA στο site εννοειτε οτι θα το κανω για 28.

Η νόβα μου φαίνεται είναι η πιο φθηνή επιλογή.

Είδα μόλις ότι η Cosmote το full pack το έχει 28€ και όχι 25€ που το πήρα εγώ τον περασμένο Οκτώβρη. Άρα για μένα που δίνω 25€ θα πρέπει να δώσω +6€ το μήνα αφού αναφέρει ότι θα είναι +3€ της τιμής που κυκλοφορεί τώρα. Το λογικό είναι να έχουν την ίδια τιμή και οι 2 εταιρίες. Γιατί έτσι όλους θα συμφέρει να διαλέξουν ΕΟΝ. 

 

1 ώρα πριν, Hacker?pcs είπε

Τα αθλητικά στην Cosmote είναι 1 ταυτόχρονη θέαση αυστηρά ανά συνδρομή, δεν έχει πακέτα για έξτρα συσκευές, μόνο μέσω δορυφόρου μπορείς να βλέπεις cosmote sport 1 + sport 2, το ένα μέσω δορυφόρου και το ένα μέσω OTT. Αυτό φαίνεται να αλλάζει με τη νέα συμφωνία

Πως το συμπεραίνεις αυτό; Δεν το διάβασα κάπου. Μακάρι ωστόσο να μας δώσει τουλάχιστον 2. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...