Προς το περιεχόμενο

Πρόβλημα Apple Pay


ChristosFis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα σας , αντιμετωπίζω εδώ και εβα μήνα πρόβλημα με το Apple Pay της εθνικής τράπεζας , μου απορρίπτεται συχνά ο τρόπος πληρωμής . Έχω δοκιμάσει να την βγάλω και να την ξανάβαλω . Έχει αντίμετωπισει κανείς το ίδιο πρόβλημα πως το έλυσε ? Να μιλήσω με την τράπεζα ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγκεκριμένα η εθνική πολλές φορές μου έχει κλειδώσει την κάρτα μου, όταν πληρώνω με apple pay γιατι βλέπει "περίεργες" συναλλαγές. Κάντους ένα τηλέφωνο δεν έχεις να χάσεις κάτι. Τωρα αν βρεις άκρη με όλους αυτούς στις τράπεζες είναι αλλό😂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 hours ago, ChristosFis said:

Καλημέρα σας , αντιμετωπίζω εδώ και εβα μήνα πρόβλημα με το Apple Pay της εθνικής τράπεζας , μου απορρίπτεται συχνά ο τρόπος πληρωμής . Έχω δοκιμάσει να την βγάλω και να την ξανάβαλω . Έχει αντίμετωπισει κανείς το ίδιο πρόβλημα πως το έλυσε ? Να μιλήσω με την τράπεζα ?

Εγώ αντιμετώπιζα αυτό το πρόβλημα ότι επέλεγα να εξαργυρώσω πόντους go4more όπου μάλιστα στη 2η προσπάθεια μου ακύρωσαν την κάρτα και αναγκάστικα να περιμένω να εκδοθεί νέα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Εγώ το είχα αυτό το πρόβλημα πέρυσι τέτοιο καιρό. Ότι συναλλαγή έκανα μέσω apple Pay απορριπτόταν. Η ίδια συναλλαγή με τη κάρτα κομπλέ. Την αφαιρούσα από το τηλέφωνο, επαναφορά τηλεφώνου τίποτα. Κάποια στιγμή κομπλαρε και στην προσθήκη κάρτας στο wallet δεν ερχόταν μήνυμα επιβεβαίωσης. Δεν έβγαζε καν τον αριθμό μου ή έστω το email που εμφανίζει και διαλέγεις επιλογή. Έβγαζε τον αριθμό της τράπεζας. Είχα μιλήσει τουλάχιστον 10-15 φορές με τράπεζα και άλλες τόσες με apple. Η apple δεν έβλεπε κάτι από μεριάς τους. Η τράπεζα κάτι έβλεπε αλλά δεν ήξεραν πως να το φτιάξουν. Πάντα μου έλεγαν θα σας καλέσουν από το τεχνικό. Μέχρι που έφτασε Σεπτέμβρης, από Ιούλιο και με κάλεσαν από το τεχνικό να μου πουν να περάσω τη κάρτα στο τηλέφωνο και ως δια μαγειας έπαιξε. Όποτε μιλά με τράπεζα σίγουρα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...