Προς το περιεχόμενο

Πρόβλημα iCloud - macOS Catalina


Konstantinos_21_

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα! Εγκατέστησα πρόσφατα το macOS Catalina σε ένα Mac mini mid-2010 με αυτό το εργαλείο. Στις ρυθμίσεις του iCloud εμφανίζει συνεχώς το παρακάτω μήνυμα:

2024-07-1510_46_43.png.4a6de9a70adcbeb3b971419f5e5c7528.png

Κάνω ότι ενέργειες μου βγάζει αλλά κάπου κολλάει και συνεχίζει να εμφανίζεται. Φωτογραφίες, μηνύματα, σημειώσεις συγχρονίζει κανονικά. Τι φταίει;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Επεξ/σία από Konstantinos_21_
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εάν έχεις iCloud+ , δηλαδή λογαριασμό με extra αποθηκευτικό χώρο στο iCloud, πέρα του free, το Catalina δεν είναι συμβατό. Θες τουλάχιστον Monterey.

https://support.apple.com/en-us/118308

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, atheatos είπε

 

Εάν έχεις iCloud+ , δηλαδή λογαριασμό με extra αποθηκευτικό χώρο στο iCloud, πέρα του free, το Catalina δεν είναι συμβατό. Θες τουλάχιστον Monterey.

https://support.apple.com/en-us/118308

 

Δεν το ήξερα αυτό με το iCloud+. Γέμισε ο χώρος μου και σκεφτόμουν να το αναβάθμισω. Προς το παρόν όμως δεν έχω κάποια συνδρομή. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο δικό μου iMac (Late 2012) με Catalina (10.15.7) δεν έχει θέμα και έχω και iCloud+.

Θυμάμαι στο παρελθόν είχε φάει ένα κόλλημα και μου έβγαζε το συγκεκριμένο μήνυμα. Με 3-4 restart έστρωσε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Κανονικά έπαιζε και σε εμένα το iCloud+ σε έκδοση High Sierra μάλιστα. Ίσως να εννοεί κάτι άλλο η ιστοσελίδα της Apple (να μη μπορείς πχ να αλλάξεις το πλάνο μέσα από το λειτουργικό).

Στο θέμα μας, δοκίμασε να κάνεις sign out, restart και έπειτα sign in στο Apple ID σου μήπως ξεκολλήσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...