Προς το περιεχόμενο

Custom Water Cooling (πρόβλημα με απόδοση)


Orido

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα σε όλους-ες θα ήθελα αν ξέρει κάνεις να μου προτείνει ένα καλό μαγαζί για custom υδρόψυξη σε κάρτα γραφικών, & επεξεργαστή.
Μου το είχε κάνει setup μια γνωστή ομάδα του χώρου, αλλά με κακές αποδόσεις στον 1ο χρόνο πάνω -πετάχτηκαν τα υγρά-, (οι θερμοκρασίες επεξεργαστή φτάνουν για πλάκα 70-75 βαθμούς σε χειμώνα χωρίς κανένα τρελό game)

Τώρα έχω το εξής πρόβλημα κρασάρει μέσα στα παιχνίδια οι θερμοκρασίες είναι νορμάλ (όπως ήταν κάρτα γραφικών 42 βαθμούς) αλλά τα fps πηγαίνουν στο 10 

Με κάρτα γραφικών RTX 3080 12 GB

και επεξεργαστή intel i9-10900K 3.70GHz

64Ram

Αν υπάρχει κανένας έμπειρος στην Αττική κατά προτίμηση, θα βοηθήσει Ευχαριστώ .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πήγαινε ρε φίλε και πάρε μια επώνυμη να τελειώνεις.Τι καστομιές ψάχνεις και παίζεις με τα ρεύματα και ακριβά εξαρτήματα;

35 λεπτά πριν, Orido είπε

-πετάχτηκαν τα υγρά-

τα οποία μπορεί και να βραχυκύκλωσαν κάτι.

Επεξ/σία από micos000
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 14/7/2024 στις 11:47 ΠΜ, Orido είπε

Καλησπέρα σε όλους-ες θα ήθελα αν ξέρει κάνεις να μου προτείνει ένα καλό μαγαζί για custom υδρόψυξη σε κάρτα γραφικών, & επεξεργαστή.
Μου το είχε κάνει setup μια γνωστή ομάδα του χώρου, αλλά με κακές αποδόσεις στον 1ο χρόνο πάνω -πετάχτηκαν τα υγρά-, (οι θερμοκρασίες επεξεργαστή φτάνουν για πλάκα 70-75 βαθμούς σε χειμώνα χωρίς κανένα τρελό game)

Τώρα έχω το εξής πρόβλημα κρασάρει μέσα στα παιχνίδια οι θερμοκρασίες είναι νορμάλ (όπως ήταν κάρτα γραφικών 42 βαθμούς) αλλά τα fps πηγαίνουν στο 10 

Με κάρτα γραφικών RTX 3080 12 GB

και επεξεργαστή intel i9-10900K 3.70GHz

64Ram

Αν υπάρχει κανένας έμπειρος στην Αττική κατά προτίμηση, θα βοηθήσει Ευχαριστώ .

Περίεργα τα λες. Δεν ξέρω πώς γίνεται να πετάχτηκαν τα υγρά αν είχε γίνει ένα απλό leak test. Ισως κάποια αστοχία υλικού. 

Στο ερώτημα σου τωρα, ψάξε για LiquifyMods. Εξαιρετικό παιδί τόσο από άποψη γνώσεων όσο και χαρακτήρα. 2 Custom loops έστησα χωρις κανένα θέμα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...