Προς το περιεχόμενο

Βοήθεια με boot drive


Σκαρπέλης

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα

Άσχετος τελειως με τα  MAC  παρέλαβα σήμερα ένα MacBook Pro 2010 και καταλάθος έσβησα το Boot Drive. Αυτή τη στιγμή δεν εχω άλλη μακ συσκευή - και το mac δεν ανοίγει. Τι μπορώ να κάνω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Έγινε αλλαγή τίτλου σε Βοήθεια με boot drive

Πήγαινε το στο service για εγκατάσταση λειτουργικού.

Εκτός και σιυ έχουν δώσει το Install DVD του Snow Leopard 10.6 που συνόδευε το μηχάνημα. Τότε, με καθοδήγηση, μπορείς να παρακάμψεις το service.

Πάντως, απ' ότι καταλαβαίνω, το μηχάνημα σου παραδόθηκε "ως έχει" δηλαδή με το σύστημα του προηγούμενου κάτοχου. Αν όντως είναι έτσι θά έχεις θέματα με τη Apple ID κλπ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Χωρίς να γνωρίζω από Mac προτείνω με επιφύλαξη να φτιάξεις ένα usb εκκίνησης με την έκδοση που είχες (dmg νομίζω είναι η εικόνα που χρειάζεται να κατεβάσεις) με το balenaetcher στα Windows , ίσως να σου δίνει την επιλογή να ξεκινήσεις από το δίσκο σου (δεν ξέρω όμως πού πρέπει να μεταφέρεις το EFI σε δεύτερο χρόνο για να ξεκινάει χωρίς usb).

Επεξ/σία από KyrGR
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 13/7/2024 στις 3:01 ΜΜ, Σκαρπέλης είπε

Καλησπέρα

Άσχετος τελειως με τα  MAC  παρέλαβα σήμερα ένα MacBook Pro 2010 και καταλάθος έσβησα το Boot Drive. Αυτή τη στιγμή δεν εχω άλλη μακ συσκευή - και το mac δεν ανοίγει. Τι μπορώ να κάνω;

Δοκιμάστε με internet recovery 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...