Προς το περιεχόμενο

Πώς να νικήσω τη Sigrun στο God of War;


Dim4653

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το παλεύω εδώ και πάρα πολύ καιρό(παίζω στο νορμάλ) δε ξέρω τι άλλο να κάνω , έχει μία συγκεκριμένη επίθεση η οποία δεν μπορώ να καταλάβω πως αποκρούεται, τις περισσότερες φορές δεν μπορώ να την αποφύγω , ενώ πατάω Χ και πηγαίνω πίσω. Είναι αυτή η κίνηση που κάνει με το δρεπάνι που πετάει ένα φάσμα για να σε παγώσει και μετά σε χτυπάει δύο φορές με το δρεπάνι. Επίσης σε ποιο λεβελ πρέπει να είναι η πανοπλία μου για να χάνω όσο το δυνατόν λιγότερη ενέργεια όταν με χτυπάει, για έχω τη μπάρα στο μέγιστο λεβελ και με 3 κινήσεις η 2 με σκοτώνει, και τελευταία ερώτηση ποιες κινήσεις της κάνουν περισσότερο damage?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 13/7/2024 στις 7:28 ΜΜ, Dim4653 είπε

Το παλεύω εδώ και πάρα πολύ καιρό(παίζω στο νορμάλ) δε ξέρω τι άλλο να κάνω , έχει μία συγκεκριμένη επίθεση η οποία δεν μπορώ να καταλάβω πως αποκρούεται, τις περισσότερες φορές δεν μπορώ να την αποφύγω , ενώ πατάω Χ και πηγαίνω πίσω. Είναι αυτή η κίνηση που κάνει με το δρεπάνι που πετάει ένα φάσμα για να σε παγώσει και μετά σε χτυπάει δύο φορές με το δρεπάνι. Επίσης σε ποιο λεβελ πρέπει να είναι η πανοπλία μου για να χάνω όσο το δυνατόν λιγότερη ενέργεια όταν με χτυπάει, για έχω τη μπάρα στο μέγιστο λεβελ και με 3 κινήσεις η 2 με σκοτώνει, και τελευταία ερώτηση ποιες κινήσεις της κάνουν περισσότερο damage?

Αν εννοείς την κίνηση που νομίζω με τα projectiles και το AOE μετά, απλά πρέπει να τη βαρέσει ο Ατρέας με το τόξο και της την κόβει όσο είναι στον αέρα. Αν εννοείς το blind κάνεις quick turn 180 μοίρες και δε την κοιτάς. Γενικά είναι challenging boss λόγω της ποικιλίας της επειδή έχει όλες τις "master" κινήσεις από τις άλλες valkyries, αλλά σε γενικές γραμμές όταν μάθεις τα counter moves δεν είναι τόσο δύσκολη τελικά. Πιο πολύ εμένα με πετύχαινε λόγω old man reflexes (κυρίως με το unblockable charge attack που θέλει γρήγορο roll δεξί).🤣 Και την πρώτη φορά που την έβγαλα, έπαιξα πολύ χάλια και παθητικά με ένα σωρό λάθη και πάλι βγήκε άνετα σχετικά.

Σε αντιπαράθεση στο Ragnarok την Queen GNA την έπαιξα σχεδόν τέλεια και πάλι έφτυσα αίμα για να την βγάλω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 ώρες πριν, ilos είπε

Σε αντιπαράθεση στο Ragnarok την Queen GNA την έπαιξα σχεδόν τέλεια και πάλι έφτυσα αίμα για να την βγάλω...

Για αυτήν υπήρχε bug για να την βγάλεις εύκολα. Εγώ έτσι την είχα βγάλει (αλλιώς θα έπαιζα ακομα). Δεν ξέρω αν το έχουν διορθώσει όμως με κάποιο update.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Έγινε αλλαγή τίτλου σε Πώς να νικήσω τη Sigrun στο God of War;
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 14/7/2024 στις 8:21 ΜΜ, ilos είπε

Αν εννοείς την κίνηση που νομίζω με τα projectiles και το AOE μετά, απλά πρέπει να τη βαρέσει ο Ατρέας με το τόξο και της την κόβει όσο είναι στον αέρα. Αν εννοείς το blind κάνεις quick turn 180 μοίρες και δε την κοιτάς. Γενικά είναι challenging boss λόγω της ποικιλίας της επειδή έχει όλες τις "master" κινήσεις από τις άλλες valkyries, αλλά σε γενικές γραμμές όταν μάθεις τα counter moves δεν είναι τόσο δύσκολη τελικά. Πιο πολύ εμένα με πετύχαινε λόγω old man reflexes (κυρίως με το unblockable charge attack που θέλει γρήγορο roll δεξί).🤣 Και την πρώτη φορά που την έβγαλα, έπαιξα πολύ χάλια και παθητικά με ένα σωρό λάθη και πάλι βγήκε άνετα σχετικά.

Σε αντιπαράθεση στο Ragnarok την Queen GNA την έπαιξα σχεδόν τέλεια και πάλι έφτυσα αίμα για να την βγάλω...

Ωχ τώρα είδα την απάντηση, τελικά την νίκησα, απλά άλλαξα μια δύναμη του leviathan axe με μια άλλη που φορτίζει πιο γρήγορα, έβαλα και στα blades αυτό που χτυπάς και χιλαρει η μπάρα, είχα και τη πέτρα ανάτασης και όλα καλά , Spartan rage βλέπω το είχες Μαξ εσύ , εγώ έχω μόνο μία μπάρα, ο Αντρέας δε με βοήθησε σχεδόν καθόλου (πέρα απο τη κίνηση που κάνει και ρίχνει ομίχλη )

Επεξ/σία από Dim4653
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πανοπλία τουλάχιστον στο επίπεδο 7-8, Η πανοπλία της Valkyrie ή της Ivaldi είναι εξαιρετικές επιλογές.

Χρησιμοποίησε το κουμπί αποφυγής (X) με τον σωστό χρονισμό για να αποφύγεις το φάσμα και το επόμενο χτύπημα. Πήγαινε προς τα πλάγια και όχι προς τα πίσω, καθώς είναι πιο αποτελεσματικό. Αν δεν μπορείς να την αποφύγεις, δοκίμασε να αποκλείσεις την επίθεση με την ασπίδα σου L1. Χρειάζεται καλός συγχρονισμός, αλλά μπορείς να αποκρούσεις το φάσμα και τα επόμενα χτυπήματα αν το κάνεις σωστά.

Όταν πετάει στον αέρα και επιτίθεται με φλόγες ή βροχή φτερών, προκαλεί πολύ ζημιά αν δεν τις αποφύγεις. Φρόντισε να έχεις το βλέμμα σου πάνω της και να αποφύγεις με άλμα (X) ή να χρησιμοποιήσεις την ασπίδα. Όπως ανέφερες, η επίθεση με το δρεπάνι μπορεί να σε παγώσει και στη συνέχεια να σου προκαλέσει μεγάλη ζημιά. Είναι κρίσιμο να την αποφύγεις ή να την αποκρούσεις. Οι επιθέσεις που δημιουργούν ανεμοστρόβιλους που σε τραβάνε είναι πολύ επικίνδυνες. Προσπάθησε να μείνεις μακριά και να χρησιμοποιήσεις άλμα για να τις αποφύγεις.

Η μάχη με την Sigrun απαιτεί να μάθεις τις κινήσεις της και να αντιδράς αναλόγως. Καθώς συνεχίζεις να παλεύεις, θα καταλάβεις καλύτερα τα μοτίβα των επιθέσεων της. Ο Atreus μπορεί να σε βοηθήσει με τα βέλη του. Χρησιμοποίησε τα βέλη για να διακόψεις τις επιθέσεις της και να την αποπροσανατολίσεις.Χρησιμοποίησε το Spartan Rage όταν η ενέργειά σου είναι χαμηλή ή όταν θέλεις να προκαλέσεις σημαντική ζημιά χωρίς να διακινδυνεύσεις. Χρησιμοποίησε τις καλύτερες ρουνικές επιθέσεις και μαγικές δυνάμεις που έχεις. Μερικές από αυτές μπορούν να προκαλέσουν μεγάλη ζημιά ή να διακόψουν τις επιθέσεις της Sigrun.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...