Προς το περιεχόμενο

Ψύξη μπάνιου


manousos34

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα ομαδα είμαι σε αναζήτηση τρόπου θέρμανσης και κυρίως ψύξης σε μπάνιο 15τμ.

Έκανα ένα βήμα και τοποθέτησα ανεμιστήρα οροφής στα 45βατ φ90 αλλά δυστυχώς δεν κάνει τίποτα το ιδιαίτερο αν εξαιρεθεί το έξτρα φώς και ότι δεν είναι στο πάτωμα να πιάνει τόπο. 

σκέφτομαι φορητό κλιματιστικό που ανεβάζει το κόστος αλλά και το πρακτικό κομμάτι του αεραγωγού και παραθύρου.

2η σκέψη φορητό αεροθερμο το οποίο τουλάχιστον γράφει ότι βγάζει παγωμένο και με δείκτη ιρ44 λόγω υγρασίας από γνωστό ηλεκτρολογικο σάιτ.

Έχει κάποιος feedback για κάποια από τα 2 η άλλη λύση που δεν έχω σκεφτεί/βρεί? Ευχαριστώ πολύ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

54 λεπτά πριν, Ukforthemoment είπε

Τόσο ζεστό είναι το μπάνιο σου;Ο ανεμιστήρας οροφής με τους υδρατμους μου ακούγεται πολύ λάθος.

 

Είναι αρκετά μιας και σε ακάλυπτο τοίχο λιαζεται σχεδόν όλη μέρα, Το χειμώνα δεν θα δουλεύει η ανέμη μόνο το φως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 εγω θα κοιταζα να περασω με κατι το τοιχο για μονωση και οχι να εχω ηλεκτρικες συσκευες για ψυξη θερμανση

για θερμανση το χεινωμα παιρνεις μια θερμαστρα χαλαζια η λαμπα θερμανσης (στο εξωτερικο πολλοι τη χρησιμοποιουν)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

53 λεπτά πριν, kostasbm είπε

 εγω θα κοιταζα να περασω με κατι το τοιχο για μονωση και οχι να εχω ηλεκτρικες συσκευες για ψυξη θερμανση

για θερμανση το χεινωμα παιρνεις μια θερμαστρα χαλαζια η λαμπα θερμανσης (στο εξωτερικο πολλοι τη χρησιμοποιουν)

θερμομόνωση να περαστεί ο τοίχος μιλάμε για κάποια χιλιάρικα σε τόσο ακάλυπτο που δεν υπάρχουν προφανώς,η θέρμανση είναι το τελευταίο έχω ένα αεροθερμο των 20€, η ψύξη είναι το κύριο πρόβλημα.

Αν μπορούσα να βάλω κλιματισμό κανονικά θα έβαζα όπως η φωτό 🥲

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 hours ago, manousos34 said:

θερμομόνωση να περαστεί ο τοίχος μιλάμε για κάποια χιλιάρικα σε τόσο ακάλυπτο που δεν υπάρχουν προφανώς,η θέρμανση είναι το τελευταίο έχω ένα αεροθερμο των 20€, η ψύξη είναι το κύριο πρόβλημα.

Αν μπορούσα να βάλω κλιματισμό κανονικά θα έβαζα όπως η φωτό 🥲

μόνωση γίνεται και εσωτερικά......κλιματιστικο σε ένα μέρος έχω δει στο μπάνιο στο Darwin βόρεια Αυστραλία....εκεί όμως έχει 45+ με υγρασία στα 70-80%.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...