Προς το περιεχόμενο

Θερμοκρασια Ryzen 7 7700


tg29

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, dimoskoutr είπε

Πολύ καλό κουτί για airflow το 216, το έχω και εγώ κανένα χρόνο και με έχει εντυπωσιάσει…βέβαια πρόσεχε στο άσπρο τα πλαστικά μέρη του κουτιού, δηλαδή το μπροστά καπάκι γιατί με τον ήλιο και τον καιρό κιτρινίζει ελαφρώς ή βαρέως…εγώ έτσι ψιλό κίτρινο έχω το προηγούμενο κουτί μου που είναι άσπρο και είπα ποτέ ξανά άσπρα…🙂

Οταν το ασπρο πλαστικο ειναι πολυ χαμηλης ποιοτητας,κιτρινιζει απλα με τον καιρο,δεν χρειαζεται ηλιος.Αλλωστε ηλιος μεσα στο σπιτι λιγο δυσκολο,εννοω να χτυπαει ηλιος το κουτι.Νομιζω,ελπιζω δλδ γιατι εχω το lancool ii mesh σε λευκο,οτι τα πλαστικα της Lian li ειναι καλης ποιοτητας και δεν θα κιτρινισουν στον χρονο.Οχι τιποτα αλλο αλλα τα εχω ολα λευκα,καρτα,μητρικη,ψυκτρες κτλ,να τα βαλω σε μαυρο κουτι δεν λεει.

Επεξ/σία από LouCi4er
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 32
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 hours ago, U got bugged said:

Έχει μερικες μερες που έφτιαξα pc με 7 7700 και τον a36 argb , ιδιες θερμοκρασίες με τα παιδια πιανω αλλα δεν έχω πειράξει τιποτα απο pbo δηλαδή όπως ήταν στην μητρική έτσι και έχει μείνει, δεν έχω προλάβει να ασχοληθω ακομα με αυτο αλλα ειχα την περιέργεια γιατί έπιανα 46-50 idle , απο οτι καταλαβα δεν ειναι κατι το περίεργο και + ότι παίζει να είναι ανοιχτό το pbo σε κανα auto να το σπρώχνει.. πάντως το pc ειναι ειλικρινά τελείως αθόρυβο μεσα σε lian li 216 rgb , για να ακούσω κατι θα πρεπει να σκύψω το κεφάλι διπλα στο κουτί και να κανω focus στο κουτί 

 

IMG_20240816_181351.jpg

Λογικες ειναι οι θερμοκρασιες αυτες με την πρωτοφανη ζεστη που εχουμε φετος. Και γενικα ειναι λιγο θερμοι αυτοι οι επεξεργαστες αλλα ειναι ανετα μεσα στις ασφαλεις εργοστασιακα τιμες.

Βλεπω εχεις και εσυ πλακακια κατω στο πατωμα οπως εγω.Βοηθαει παντως αυτο στις θερμοκρασιες.

Επεξ/σία από benign
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι κάτω απο το τραπέζι και πιστεύω δεν το πολυ πιάνει ο ήλιος.. πρέπει να το παρατηρησω αυτό , κατά τα άλλα αθόρυβο και πολύ όμορφο!! Σκοπεύω στο μέλλον να παρω και το μπροστινο φίλτρο απο κανα αλιεξπρες και θα το προτείνω σε όποιον με ρωτήσει , τελευταία στιγμή άλλαξα γνώμη και επέστρεψα το deepcool cc560 v2 για να διαλέξω την ποιότητα της lian li, δεύτερη φορά χτίζω pc , πριν κάτι μήνες ενα συστηματάκι με 8500g για εναν φιλο μου με ενα trilobite t3 πολύ άβολο κουτί , δεύτερο σύστημα το δικό μου με αυτή την ομορφιά !

3 ώρες πριν, benign είπε

Λογικες ειναι οι θερμοκρασιες αυτες με την πρωτοφανη ζεστη που εχουμε φετος. Και γενικα ειναι λιγο θερμοι αυτοι οι επεξεργαστες αλλα ειναι ανετα μεσα στις ασφαλεις εργοστασιακα τιμες.

Βλεπω εχεις και εσυ πλακακια κατω στο πατωμα οπως εγω.Βοηθαει παντως αυτο στις θερμοκρασιες.

Σήμερα σε league of legends 80 βαθμούς δεν έπιασε , αλλά είδα στο package στο hwinfo να είχε βαρέσει 78 max, δεν εχω ιδέα εαν πειράζει στο package να είναι τόσοι οι βαθμοί αλλά με όσα έχω διαβάσει πρέπει να είναι κομπλέ . Η θερμοκρασία του δωματίου ήταν γύρω στους 28-29 βαθμούς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...