Προς το περιεχόμενο

Αναζητώ πρόγραμμα που να καταχωρείς παρτιτούρες και να τις κάνει export σε midi αρχείο


philos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα!

Θα ήθελα να μου προτείνετε εφαρμογές (όσο πιο εύκολες στη χρήση και αν γίνεται, δωρεάν), που να μπορείς να καταχωρείς χειροκίνητα παρτιτούρες (υποθέτω νότα - νότα και όλα τα μουσικά σύμβολα) και να τα κάνει export σε midi αρχείο.

Για να γίνω πιο συγκεκριμένος, δεν ψάχνω για πολλά στολίδια, κάποιες παρτιτούρες πιάνου θέλω να περάσω (κλειδί σολ και φα ταυτόχρονα).

Thanks!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είμαι μουσικός, δεν γνωρίζω μουσική σημειογραφία και δεν ξέρω αν είναι εύκολο στη χρήση, ωστόσο θα σου πρότεινα το δωρεάν και open source MuseScore.

Είχα παλιότερα βρει, εκ μέρους ενός φίλου, κιθαρίστα, το TuxGuitar για κιθάρα, αλλά εσύ θέλεις για πιάνο και μάλλον δεν σε καλύπτει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, accipio είπε

Δεν είμαι μουσικός, δεν γνωρίζω μουσική σημειογραφία και δεν ξέρω αν είναι εύκολο στη χρήση, ωστόσο θα σου πρότεινα το δωρεάν και open source MuseScore.

Είχα παλιότερα βρει, εκ μέρους ενός φίλου, κιθαρίστα, το TuxGuitar για κιθάρα, αλλά εσύ θέλεις για πιάνο και μάλλον δεν σε καλύπτει.

Το κατέβασα (χωρίς το Muse Hub που προωθούν), πολύ καλό με μια γρήγορη ματιά! Είναι και στα ελληνικά και έχει και απλό περιβάλλον. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...