Προς το περιεχόμενο

delmocca.gr / 50% έκπτωση στους καφέδες


kakofonixx

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 68
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Σε μενα τα περισσοτερα ειχαν roast date τελη Ιουνιου (δηλαδη 1 μηνα).

Ενα decaf που πηρα κοκκους ειχε roast day 2 Μαιου, δηλαδη 2μιση μηνες πριν... 😬 (ευτυχως ειναι για πολυ ειδικες περιπτωσεις και ατομα αυτος ο καφες, και οχι για μενα, αλλιως θα πηγαινε για decor μαλλον)

Δε νομιζω παντως πως θα ξαναπαρω ποτε απο το delmocca, ουτε και να το προτεινω σε γνωστους μου, οσο ωραιοι και αν ειναι οι καφεδες τους (που και αυτο συζητησιμο ειναι)..

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρέλαβα  και εγώ σήμερα έξι σακουλάκια των 250 γραμμαρίων,  2 x Βραζιλια - 2 x Κολομβία - 2 x Γουατεμάλα και όλα είχαν ημερομηνία καβουρδίσματος 19/6. Κρίμα...

  • Haha 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

53 λεπτά πριν, panelis είπε

Πόσο ποιότητα χάνει βρε παιδιά με 2 μήνες roast? 

Εάν τους βάλεις σε κατάψυξη χαλάνε? 

Μια διαφορά υπάρχει. Για τον καθένα μπορεί να είναι λιγότερο η περισσότερο σημαντική. Νομίζω ο κόσμος περισσότερο χαλιέται που παίρνει απομια εταιρεία που υποτίθεται κάνει roast και παίρνει σοβαρά τον εαυτό της, αλλά δεν στέλνει όλοφρεσκο καφέ. 

Είχα πάρει και εγώ στην προηγούμενη προσφορά και έφεραν ολόφρεσκο καφέ. Δεν πήρα αυτή την φορά γιατί είχα ήδη αλλά μάλλον καλύτερα γιατί τον καφέ τον θές φρέσκο όπως και να το κάνουμε. Πόσο μάλλον αν ασχολείσαι σπίτι και κοιτάς τις λεπτομέρειες. 

Εγώ ήθελα να ρωτήσω αν κάποιος έχει βρεί κάποιον που να αξίζει απο του εμπορίου πχ coffee.gr. Μάρκα δηλαδή. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

https://theroasters.gr/rozeta-blend-cc/

Ότι ποιο τίμιο έχω πιει. Επίγευση σοκολάτας όσο δεν έχω ξαναπεί σε καφέ και χαμηλή οξύτητα οπότε δεν είναι για ψαγμένους αλλά για ένα καθημερινό Freddo Espresso . Θέλει λεπτό κόψιμο σε σχέση με 100% arabica αλλά όταν το βρείτε δεν θα πιστεύετε τι πίνετε με 5€ τα 250gr. Ο εξοπλισμός μου είναι Gaggia Classic Pro με Eureka Mignon Zero.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 hours ago, souvlakomanis said:

Μια διαφορά υπάρχει. Για τον καθένα μπορεί να είναι λιγότερο η περισσότερο σημαντική. Νομίζω ο κόσμος περισσότερο χαλιέται που παίρνει απομια εταιρεία που υποτίθεται κάνει roast και παίρνει σοβαρά τον εαυτό της, αλλά δεν στέλνει όλοφρεσκο καφέ. 

Είχα πάρει και εγώ στην προηγούμενη προσφορά και έφεραν ολόφρεσκο καφέ. Δεν πήρα αυτή την φορά γιατί είχα ήδη αλλά μάλλον καλύτερα γιατί τον καφέ τον θές φρέσκο όπως και να το κάνουμε. Πόσο μάλλον αν ασχολείσαι σπίτι και κοιτάς τις λεπτομέρειες. 

Εγώ ήθελα να ρωτήσω αν κάποιος έχει βρεί κάποιον που να αξίζει απο του εμπορίου πχ coffee.gr. Μάρκα δηλαδή. 

Έχει αναφερθεί ξανά, Taf.

Πάνω από 40€ κάνει έκπτωση 15% και έχει δωρεάν μεταφορικά. Με ένα συνδυασμό απο (τα φθηνα του) single origin ή και blend, τα 5 σακουλάκια βγαίνουν και κάτω από 7€ το ένα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι λίγο περίεργο που μας "πειράζει" και "ξενερωνουμε" ότι δεν μας στέλνουν καφέ φρεσκοκομμένο ενώ παράλληλα παίρνουμε ("στοκαρουμε") τόσο καφέ που αναγκαστικά τον πίνουμε μπαγιάτικο...

Όπως περίεργο, είναι να μην παίρνουμε τώρα γιατί έχουμε από την προηγούμενη προσφορά και ταυτόχρονα να ξενερωνουμε όταν μαθαίνουμε ότι αυτή τη φορά στέλνουν μπαγιάτικο (ενός μηνός) ενώ στο σπίτι έχουμε πιο παλιό από αυτό που θα μας έστελναν τώρα.. :D

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, speechless είπε

Είναι λίγο περίεργο που μας "πειράζει" και "ξενερωνουμε" ότι δεν μας στέλνουν καφέ φρεσκοκομμένο ενώ παράλληλα παίρνουμε ("στοκαρουμε") τόσο καφέ που αναγκαστικά τον πίνουμε μπαγιάτικο...

Όπως περίεργο, είναι να μην παίρνουμε τώρα γιατί έχουμε από την προηγούμενη προσφορά και ταυτόχρονα να ξενερωνουμε όταν μαθαίνουμε ότι αυτή τη φορά στέλνουν μπαγιάτικο (ενός μηνός) ενώ στο σπίτι έχουμε πιο παλιό από αυτό που θα μας έστελναν τώρα.. :D

Οοο ρε φίλε πως με κατάλαβες όλα τα ξέρεις βρε! Μόνο που η προηγούμενη προσφορά ήταν κάτι μήνες πριν και τους ήπιαμε αυτούς τους καφέδες. Το να έχουμε πάρει απο αλλού και να έχουμε καφέ το αποκλείεις μάλλον. 

Επίσης σαν γνώστης του καφέ που είσαι θα ξέρεις φαντάζομαι οτι μπορείς να διατηρήσεις και στην κατάψυξη τον φρέσκο καφέ και να είναι φρέσκος καιρό μετά  οπότε και καιρό να έχει πάρει πρίν δεν είναι απαραίτητα οτι θα πίνεις μπαγιάτικο, αλλά μάλλον προτίμησες την ειρωνεία.  😁😁

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακομη περιμενω απο 11/7 παραγγελία. Ειδα οτι πολλοι παρελαβαν την προηγούμενη εβδομαδα. 1-3 εργασιμες εγραφε το site, δεν ειναι για κραξιδι? Καλυτερα να μου γραφεις 20 εργάσιμες να ξερω ποτε περιμενω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, yianniskar4 είπε

Ακομη περιμενω απο 11/7 παραγγελία. Ειδα οτι πολλοι παρελαβαν την προηγούμενη εβδομαδα. 1-3 εργασιμες εγραφε το site, δεν ειναι για κραξιδι? Καλυτερα να μου γραφεις 20 εργάσιμες να ξερω ποτε περιμενω.

Έστειλαν σήμερα τη δική μου απο 15/7 παραγγελία. Ακόμη δε μου χουν στείλει voucher ή κάποια άλλη ενημέρωση βέβαια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

29 λεπτά πριν, yianniskar4 είπε

Ακομη περιμενω απο 11/7 παραγγελία. Ειδα οτι πολλοι παρελαβαν την προηγούμενη εβδομαδα. 1-3 εργασιμες εγραφε το site, δεν ειναι για κραξιδι? Καλυτερα να μου γραφεις 20 εργάσιμες να ξερω ποτε περιμενω.

To ''1-3 εργασιμες'' δε παιζει.Τουλαχιστον 10 μερες και χωρις καμια αλλη ειδοποιηση(επιβεβαιωση παραγγελιας ή αριθμο εντοπισμου).

Ειναι πολυ πισω σε αυτο το κομματι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...