Προς το περιεχόμενο

delmocca.gr / 50% έκπτωση στους καφέδες


kakofonixx

Προτεινόμενες αναρτήσεις

14 ώρες πριν, sargus είπε

Μόνο τις συσκευασίες των 250γρ. μπορείς να παραγγείλεις ή κάνω κάτι λάθος; 

Σωστά, και την προηγούμενη φορά έτσι ήταν

Όπως και να έχει προτιμότερο είναι να έχεις ένα κιλό καφέ σε τέσσερις σφραγισμένες συσκευασίες παρά μια συσκευασία του κιλού ανοιγμένη

14 ώρες πριν, liakjim είπε

Δεν σου φαίνεται όξινος;

Γούστα είναι αυτά, από τους άλλους μονοποικιλιακούς που δοκίμασα αυτός μου άρεσε περισσότερο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 68
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 hour ago, Gatoskylo8 said:

Taf και Kudu δεν βάζουν σχεδόν ποτέ προσφορές.
Σκέψου εδώ τι παίρνετε και χαίρεστε κιόλας που πετύχατε την προσφορά.

Kudu φοβεροι καφεδες, τους ειχα πρωτογνωρισει ενα καλοκαιρι στην Παρο σε ενα μαγαζακι στη μεση του δρομου στο πουθενα εκτος πολης. Αθηνα αν θυμαμαι εχει μαγαζι καπου πισω απο το Πενταγωνο.

Taf καφεδαρες, ειχα δοκιμασει προ ετων σε φιλο που ανοιξε μπαρ/καφε. Βεβαια ειχε παρει και πανακριβα μηχανηματα (καφε, αλεσης κτλ) και ο καφες εβγαινε θεικος, νομιζα οτι επινα για πρωτη φορα στη ζωη μου "καφε".

Αλλα εινα ακριβοι για να τους προτιμησει ο μεσος κατσαπλιας με καφετερια που παει να μεγιστοποιησει απο οπου μπορει το μαυρο κερδος που εχει οποτε ο κοσμος δεν τους γνωριζει γευστικα και σαν αισθηση.

Mrs Rose επισης τους βρισκω αρκετα γευστικους και καλους καφεδες. Ομοιως δεν εχουν μεγαλη διεισδυση σε καφετεριες.

Για εμας που ειμαστε πιο πολυ του γαλλικου/φιλτρου και του ελληνικου υπαρχει κατι καλο?

Ακομα και τωρα με 40 βαθμους, το πρωι ο πρωτος καφες για να ανοιξει το ματι ειναι φιλτρου ή ελληνικος.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όλους από το delmocca τους κάνω φίλτρου, τον Colombia ξεχώρισα και τον Ethiopia.

Μη περιμένεις τίποτα θεϊκές γεύσεις αλλά είναι υπέρ τίμιος για αυτές τις τιμές.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 hour ago, TheoV said:

καλημερα σας παιδια εμενα μ αρεσουν αρκετα οι οξινοι ποιον αλλο θ προτεινατε περαν του γουτεμαλα που αναφερθηκε παραπανω ?

Αναφέρεστε σε ζεστό (espresso, cappuccio) ή σε κρύο (freddo); 

Τι πίνετε περισσότερο; 

Επεξ/σία από MauroPaltoudias
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω ότι είστε από άδικοι έως υπερβολικοί, ο καφές τους είναι πολύ τίμιος, χωρίς να λάβουμε υπόψην την έκπτωση. Θα μου πεις, γούστα είναι αυτά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 hours ago, Gatoskylo8 said:

Taf και Kudu δεν βάζουν σχεδόν ποτέ προσφορές.
Σκέψου εδώ τι παίρνετε και χαίρεστε κιόλας που πετύχατε την προσφορά.

Taf παίζει μόνιμα 15% έκπτωση και δωρεάν μεταφορικά για αγορές 40ευρω+ οπότε το blend pianeta βγαίνει στα ~27 ευρώ το κιλό.Δεν είναι φτηνό, αλλά δεν ξεφεύγει και τρομερά.

Kudu βγάζει σίγουρα black Friday,+την μέρα του καφέ και πιθανώς και αλλες φορές -30%/-25%./-20% σε όλους τους καφέδες.

Επεξ/σία από @topos
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 ώρες πριν, Sebu είπε

Kudu φοβεροι καφεδες, τους ειχα πρωτογνωρισει ενα καλοκαιρι στην Παρο σε ενα μαγαζακι στη μεση του δρομου στο πουθενα εκτος πολης. Αθηνα αν θυμαμαι εχει μαγαζι καπου πισω απο το Πενταγωνο.

Taf καφεδαρες, ειχα δοκιμασει προ ετων σε φιλο που ανοιξε μπαρ/καφε. Βεβαια ειχε παρει και πανακριβα μηχανηματα (καφε, αλεσης κτλ) και ο καφες εβγαινε θεικος, νομιζα οτι επινα για πρωτη φορα στη ζωη μου "καφε".

Αλλα εινα ακριβοι για να τους προτιμησει ο μεσος κατσαπλιας με καφετερια που παει να μεγιστοποιησει απο οπου μπορει το μαυρο κερδος που εχει οποτε ο κοσμος δεν τους γνωριζει γευστικα και σαν αισθηση.

Mrs Rose επισης τους βρισκω αρκετα γευστικους και καλους καφεδες. Ομοιως δεν εχουν μεγαλη διεισδυση σε καφετεριες.

Για εμας που ειμαστε πιο πολυ του γαλλικου/φιλτρου και του ελληνικου υπαρχει κατι καλο?

Ακομα και τωρα με 40 βαθμους, το πρωι ο πρωτος καφες για να ανοιξει το ματι ειναι φιλτρου ή ελληνικος.

Πρέπει να δοκιμάσεις διάφορες Αιθιοπίες που φέρνουν πότε πότε Taresso, ConteCafe, Handpickerscoffee. Αν δε σου αρέσει η οξύτητα και οι έντονες φρουτώδης γεύσεις δοκίμασε Βραζιλίας καφέδες.

 

Kudu δεν προτιμώ πια, έχει όντως πολύ ωραίους καφέδες κανείς δε μπορεί να διαφωνήσει σε αυτό, αλλά ποτέ δε μου τους έχει φέρει φρεσκότατους που είναι και το ζήτημα όταν παραγγέλνεις από Έλληνες roasters. Τον φίλτρου τον λατρεύω στις 6 με 15 ημέρες από το ψήσιμο και από kudu δεν το έχω ποτέ αυτό. Τους πιο φρέσκους μου τους φέρνει το cup10 πάντα.

Επεξ/σία από thodoris5321
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, MauroPaltoudias είπε

Αναφέρεστε σε ζεστό (espresso, cappuccio) ή σε κρύο (freddo); 

Τι πίνετε περισσότερο; 

καλησπερα σας μονο διπλο εσπρεσσο  πινω  , ευχαριστω εκ των προτερων

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να κάνω μια ερώτηση μήπως ξέρει κανείς?

Πως λέτε να προκύπτει αυτό το 50% έκπτωση?

Το κάνει για γνωριμία?

Έχει πολύ απουλητο καφέ (πρασινο) και θέλει να τον διώξει?

Πετυχαίνει καλύτερες τιμές για τεράστιες ποσότητες οπότε του βγαίνει?

Και αν κάποιος που αγοράζει τακτικά από εκεί μπορεί να μας πει εάν είναι ακριβώς ίδιος ο καφές όταν είναι στην προσφορά με αυτό που παίρνει σε κανονική τιμή?

Γιατί γενικά 50% είναι μνημειώδης έκπτωση και εάν έχει αναλογισεί σωστά τα κόστη του θα μπαίνει μεσα με τα μπουνιά..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, liakjim είπε

Έχετε πρόταση από το μαγαζί αυτό για εσπρέσο που να έχει λίγη οξύτητα; Ο γουεταμάλα μου φαίνεται όξινος.

Δεν έχω πάρει αλλά συνήθως οι Βραζιλίας είναι go-to αν δε θες οξύτητα. Επίσης το Specialty blend του λέει είναι από Yellow Burbon ποικιλίες οπότε υποθέτω πως και αυτό είναι blend Βραζιλίας.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

https://delmocca.gr/product/espresso-capsules-grand-crema-10tmch/

https://delmocca.gr/product/espresso-capsules-speciality-10tmch/

απο καψουλες λογικα βλεπω αυτες. Η 3η εχει σοκολατα και 4η ντεκαφ. Λενε τιποτα? Για κρυο φρεντο εσπρεσσο. Γενικα αν βρω εξω hausbrandt arabica, τον προτιμω σαν καφε

Επεξ/σία από SabotazNic
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 hours ago, TheoV said:

καλησπερα σας μονο διπλο εσπρεσσο  πινω  , ευχαριστω εκ των προτερων

Μόνο σε κρύο θα δείτε διάφορες με μονοποικιλιακούς. Αναζητήστε κάτι σε μείγμα (70-30, 80-20 arabica/robusta) για ζεστό.

Επεξ/σία από MauroPaltoudias
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To blend Speciality του Delmocca είναι για εμένα εξαιρετικό για Freddo αν υπάρχει ο κατάλληλος εξοπλισμός σε αυτή την τιμή δεν κοιτάς τίποτα άλλο γιατί δεν υπάρχει.

Τις ρομπούστες τις αφήνουμε για τον ελληνικό καφέ και για κάτι καφεκόπτες της κακιάς ώρας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...