Προς το περιεχόμενο

delmocca.gr / 50% έκπτωση στους καφέδες


kakofonixx

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ισχύει η προσφορά 50% σε όλους τους καφέδες που βγαίνει κατά καιρούς από delmocca

Σε προηγούμενη προσφορά είχα παραγγείλει αρκετούς από τους μονοποικιλιακούς και πιο πολύ μου άρεσε ο Single Origin Guatemala, όπου πριν λίγο παρήγγειλα μια γενναία ποσότητα, μαζί ένα από τα blend τους

Στα ~€58 που ήταν η παραγγελία μου δεν χρέωσε μεταφορικά, πιο κάτω χρέωνε

Καλά καφεδάκια!

  • Like 6
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 68
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Είναι πολύ καλή τιμή, μακάρι να καβούρδιζαν λίγο πιο light (ή έστω με μεγαλύτερες θερμοκρασίες/λιγότερο χρόνο) γιατί όπως είναι τώρα το χρησιμοποιώ μόνο για να κάνω blend και να ρίχνει τη συνολική τιμή ανά κιλό. Αν κάποιος έχει καλομάθει με τους πιο ακριβούς καφέδες μετά σε ζορίζουν σκέτοι, αν πάλι παίρνεις καφέ απέξω μετά σου φαίνονται θεϊκοί.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

41 λεπτά πριν, kakofonixx είπε

Ισχύει η προσφορά 50% σε όλους τους καφέδες που βγαίνει κατά καιρούς από delmocca

Σε προηγούμενη προσφορά είχα παραγγείλει αρκετούς από τους μονοποικιλιακούς και πιο πολύ μου άρεσε ο Single Origin Guatemala, όπου πριν λίγο παρήγγειλα μια γενναία ποσότητα, μαζί ένα από τα blend τους

Στα ~€58 που ήταν η παραγγελία μου δεν χρέωσε μεταφορικά, πιο κάτω χρέωνε

Καλά καφεδάκια!

Καλησπέρα φίλτατε βάρδε, να ρωτήσω κάτι καθώς πρόσφατα αγόρασα μηχανή με χύμα καφέ, πόσο καιρό μπορεί να κρατήσει μέσα στη συσκευασία του ο καφές χωρίς να χάσει, ή έστω να χάσει πολύ; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, Lokokokakau είπε

Καλησπέρα φίλτατε βάρδε, να ρωτήσω κάτι καθώς πρόσφατα αγόρασα μηχανή με χύμα καφέ, πόσο καιρό μπορεί να κρατήσει μέσα στη συσκευασία του ο καφές χωρίς να χάσει, ή έστω να χάσει πολύ; 

Προσωπικά τις βάζω στην κατάψυξη.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Έχει μπερδέψει λίγο τις περιοχές στους μονοποικιλιακούς πάντως. Costa Rica, Ethiopia και Honduras γράφει Minas Gerais.....

Εάν δεν ξέρει από πού είναι, καλύτερα να μην το γράφει καθόλου, γιατί προκαλεί σύγχυση σε κάποιον που πιθανότατα γνωρίζει.

Επεξ/σία από MauroPaltoudias
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγώ πάλι δεν το βρήκα με αυτούς τους καφέδες.

Τους δοκίμασα όλους σε 2 αντίστοιχες προσφορές

- Εδώ να πω πως παρόλο που έχω πάρει και τους μονοποικιλιακους της delmocca τους βγάζω από την εξίσωση γιατί καταλήγω πως δεν με βοηθάει η εσπρεσσιερα μου με αυτούς οπότε πλέον παίρνω μόνο blend -

αλλά παρόλο που ήταν φρέσκοι και το καταλαβαινες σε σχέση με μπαγιατικους που μου έχουν τυχει κατά καιρούς σίγουρα δεν μου "μείνανε".

Τώρα θα μου πεις με 14 και 18 ευρώ το κιλό τι περιμένεις..?

Ναι οκ είναι, αλλά προτιμώ έναν lucaffe classic στα 20λιγο που βγάζει και μια σοκολάτα(εάν είναι σχετικά φρέσκος) η κάτι αντίστοιχο.

Θεωρω ότι και ο kudu είναι καλύτερος και εφάμιλλης τιμής όταν είναι σε προσφορά και αυτόν τον παραγγέλνω που κ που κ στην κανονική τιμή.

Εάν πιασουμε τώρα τις αρχικές τιμές (28-36ευρω) είναι ακόμα πιο δύσκολες οι συγκρισεις.(Πάντα αναφέρομαι στα blends μονοποικιλιακους δεν έχω την δυνατότητα να αξιολογισω σωστά).Ο taf σίγουρα είναι ανώτερος καφές και τον παίρνεις στα 27ευρω το κιλό πάντα και με δωρεάν μεταφορικά αρκεί να βάλεις πάνω από 40ευρω παραγγελια.

Και κάτι άλλο, θα πρότεινα όσοι έχετε εισαγωγικό εξοπλισμό να μείνετε σε blends παρά να πάτε σε εξεζητημενους single origin γιατί θέλουν υψηλότερες θερμοκρασίες, χαμηλότερη πίεση.Τα blends συνήθως είναι χαμηλότερης ποιότητας και πιο σκούρα αλλά είναι πιο "εύκολα" στον εξοπλισμό.

 

Επεξ/σία από @topos
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, MauroPaltoudias είπε

Έχει μπερδέψει λίγο τις περιοχές στους μονοποικιλιακούς πάντως. Costa Rica, Ethiopia και Honduras γράφει Minas Gerais.....

Εάν δεν ξέρει από πού είναι, καλύτερα να μην το γράφει καθόλου, γιατί προκαλεί σύγχυση σε κάποιον που πιθανότατα γνωρίζει.

Taf και Kudu δεν βάζουν σχεδόν ποτέ προσφορές.
Σκέψου εδώ τι παίρνετε και χαίρεστε κιόλας που πετύχατε την προσφορά.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλημερα σας παιδια εμενα μ αρεσουν αρκετα οι οξινοι ποιον αλλο θ προτεινατε περαν του γουτεμαλα που αναφερθηκε παραπανω ?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είχα πάρει και εγώ την προηγούμενη φορά που είχε την ίδια προσφορά και δεν είχα ενθουσιαστεί με κάποιον καφέ τους. Από τη στιγμή που έχω βρει τους καφέδες που μου αρέσουν σε καλές τιμές δεν αξίζει να ξαναπάρω. https://theroasters.gr/kafekopteio/espresso-kafe/espresso-coffee-beans/?page=1

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...