Προς το περιεχόμενο

Στην αυτονομία και όχι στις λειτουργίες τεχνητής νοημοσύνης βασίζονται κυρίως μέχρι στιγμής οι πωλήσεις των Copilot+ PC


Snoob

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Members
6 ώρες πριν, alexzzz είπε

Αυτονομία, θερμότητα... βάλε ότι δεν έχουν το παράλογο κόστος των apple, βάλε και ότι έχουν windows αυτά είναι τα δυνατά σημεία. 

Δεν μου αρέσει να αγοράζω συσκευές με τόσο δραματικές αλλαγές χωρίς να έχουν κυκλοφορήσει καιρό, δεν με έπαιρνε να περιμένω όμως άλλο, προς το παρων μόνο καλά βλέπω για μένα με τον τρόπο που δουλεύω και φυσικά με ούτε μία χρήση ai

Επειδή κι εμένα με ενδιαφέρει να πάρω ένα τον Σεπτέμβρη που κυκλοφορούν οι business εκδόσεις των Surface, παρακολουθώ στο Reddit τις εντυπώσεις όσων τα έχουν ήδη αγοράσει, και φαίνονται ενθαρρυντικές. Έτυχε να παίξω για λίγες μέρες και με το Vivobook, και δεν συνάντησα δυσάρεστες εκπλήξεις, οπότε ξέρω πάνω-κάτω τί να περιμένω και έχω πειστεί ήδη για την αγορά. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 hours ago, Choronzoon said:

Ε καλά λογικό χέστηκε ο κόσμος για το co pilot και τα συναφή ,άλλη μια μουφα είναι που θα περάσει 

Δεν θα περασει. 

Ήδη η ενσωμάτωση του copilot στο Microsoft 365 προσφέρει σημαντικές ευκολίες και εξοικονόμηση χρόνου κατά την εκτέλεση εργασιών. 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 hours ago, korakios said:

 

 Windows on ARM , απλή συνωνυμία με τα windows 😛

 

13 hours ago, Tlykog said:

Έχουν τα θέματά τους και για αρκετό καιρό θα τα έχουν, μιας και οι ARM σε windows μόλις κυκλοφόρησαν επίσημα στην αγορά.

Αν συνεχίσει έτσι για λίγα χρόνια ακόμα θα πάρει την θέση της AMD του 2014-15...

Έχουν αρκετά θέματα optimization και συμβατότητας με κάποιες εφαρμογές. Δεν είναι όλα ρόδινα...

Δεν μπορώ να ξέρω τι δουλειά κάνετε, τι απαιτήσεις έχετε και τι έχετε συναντήσει αλλά εγώ προς το παρών δεν βρήκα το παραμικρό πρόβλημα. Και πάλι ξέρω ότι δεν είμαι σοβαρό ποσοστό για να βγει συμπέρασμα, θέλω να πω όμως οτι η κατάσταση σίγουρα δεν είναι άσχημη, μη λειτουργική, να σε κάνει να μετανιώνεις. Σε σχέση με το μέγεθος της αλλαγής και των κερδών εγώ είμαι πάρα πολυ ευχαριστημένος. Λογικό είναι να βελτιωθεί και άλλο η κατάσταση με τον καιρό άρα ακόμα καλύτερα

7 hours ago, gsarig said:

Επειδή κι εμένα με ενδιαφέρει να πάρω ένα τον Σεπτέμβρη που κυκλοφορούν οι business εκδόσεις των Surface, παρακολουθώ στο Reddit τις εντυπώσεις όσων τα έχουν ήδη αγοράσει, και φαίνονται ενθαρρυντικές. Έτυχε να παίξω για λίγες μέρες και με το Vivobook, και δεν συνάντησα δυσάρεστες εκπλήξεις, οπότε ξέρω πάνω-κάτω τί να περιμένω και έχω πειστεί ήδη για την αγορά. 

Πολύ σημαντικό να ξέρεις που μπαίνεις και τις ιδιαιτερότητες μια νέας τεχνολογίας. Ίσως για αυτό να είμαι τόσο ευχαριστημένος γιατί είχα στο μυαλό μου ότι ίσως και να είχα μερικά θέματα 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εξτραδάκι ειναι το Copilot. Το θέμα είναι η μπαταρία.

Και οχι μονο βεβαια... η σουϊτα της Affinity πχ σε ARM...Σπέρνει. Πολύ καλύτερη απόδοση από οτι σε x86

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, alexzzz είπε

 

Δεν μπορώ να ξέρω τι δουλειά κάνετε, τι απαιτήσεις έχετε και τι έχετε συναντήσει αλλά εγώ προς το παρών δεν βρήκα το παραμικρό πρόβλημα. Και πάλι ξέρω ότι δεν είμαι σοβαρό ποσοστό για να βγει συμπέρασμα, θέλω να πω όμως οτι η κατάσταση σίγουρα δεν είναι άσχημη, μη λειτουργική, να σε κάνει να μετανιώνεις. Σε σχέση με το μέγεθος της αλλαγής και των κερδών εγώ είμαι πάρα πολυ ευχαριστημένος. Λογικό είναι να βελτιωθεί και άλλο η κατάσταση με τον καιρό άρα ακόμα καλύτερα

Δεν έγραψα ότι είναι μη λειτουργικά. Αλίμονο…

Σε reviews που έχω δει και διαβάσει γράφουν ότι δεν έχουν άριστη συμβατότητα με εφαρμογές και ότι σε κάποιες εφαρμογές επεξεργασίας βίντεο δεν κάνουν χρήση gpu.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...