Προς το περιεχόμενο

Επίσημο το Galaxy Ring, το έξυπνο δαχτυλίδι της Samsung χωρίς συνδρομή και με κόστος 449€


Crash24

Προτεινόμενες αναρτήσεις

4 ώρες πριν, Vasilisxd είπε

Πιστεύω μέχρι και η Apple θα ντρεπόταν να το τιμολογήσει τόσο. 

..λίγο;;;

4 ώρες πριν, Grasterix1 είπε

Αν είχε μεγαλύτερη διάμετρο θα βοηθούσε πολύ κόσμο...!!!!

κι έλεγα.. δεν είμαι ο μόνος που το φαντάζεται αλλού..😅

  • Haha 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 hours ago, toxoths73 said:

Οταν κάθεσαι με ένα ρολοι και βλέπεις οξυγόνα αίματος-παλμούς-πιέσεις-και ένα σορό άλλες μαλ..ες θαρρείς και είσαι γιατρός το μόνο που αποκτάς είναι άγχος ότι είσαι άρρωστος. Εγώ πέταξα το "έξυπνο ρολοι" έβαλα ένα απλό με δείκτες και ηρέμισε το κεφάλι μου.   

Το ίδιο έπαθα κι εγώ με το Apple Watch. Από κάποιο σημείο και μετά σου γίνεται εμμονή πόσες ώρες κοιμήθηκες, πόσοι ήταν οι παλμοί της καρδιάς σου κατά μέσο όρο μέσα στην ημέρα κτλ.

Όταν το σούταρα ησύχασα. Έχουμε χίλιες δυο ειδοποιήσεις στο κινητό, δεν σφάξανε να τις βάλουμε και στο ρολόι και τώρα και στο δαχτυλίδι.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, basilis_k6 είπε

ολα αυτα τα feature υπνου και υγειας ειναι τρεντιές της εποχης. ενα δαχτυλίδι με esim και μικροφωνο/ακουστικο θα το αγόραζα και ας ηταν και χοντρο. το ίδιο και σε wristband. αλλα τα λαμόγια δεν τα υποστιριζουν σαν αυτονομες συσκευες για να μην χασουν πωλησεις απο κινητα. 

Έχει Galaxy smartwatch και με LTE αγόρασε το 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, karma_nade είπε

Με τέτοια τιμή θα μπορούσε να είναι και δαχτυλίδι αρραβώνα. 

Δηλαδή για δαχτυλίδι γάμου θα έπρεπε να είναι ακριβότερο;;;

Ένα τέτοιο δαχτυλίδι χρειάζεται για να σε κυνηγάει το Gollum. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 ώρες πριν, Vasilisxd είπε

Πιστεύω μέχρι και η Apple θα ντρεπόταν να το τιμολογήσει τόσο. 

Περιμενω σχολιο σου οταν ερθει η ωρα να βγαλουν ring. 

Επεξ/σία από dhm21911
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα μπορούσε να έχει NFC τόσο για πληρωμές όσο και για κάρτες άλλες (λεωφορεία, εργασίας, κλπ). Και αναγνώστη δακτυλικού αποτυπώματος για να εγκρίνεις τις συναλλαγές (μην το πάρει ο καθένας και κάνει πληρωμές αβέρτα). Τότε θα είχε αξία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, billdanos είπε

Εν τω μεταξύ έχει σχεδόν ίδια specs με το https://ouraring.com/product/rings ή είναι η ιδέα μου?

Το πρόβλημα με το oura είναι η συνδρομή που ζητάει κάθε μήνα. Ultrahuman Ring air θεωρώ το καλύτερο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 ώρες πριν, toxoths73 είπε

Οταν κάθεσαι με ένα ρολοι και βλέπεις οξυγόνα αίματος-παλμούς-πιέσεις-και ένα σορό άλλες μαλ..ες θαρρείς και είσαι γιατρός το μόνο που αποκτάς είναι άγχος ότι είσαι άρρωστος. Εγώ πέταξα το "έξυπνο ρολοι" έβαλα ένα απλό με δείκτες και ηρέμισε το κεφάλι μου.   

Συγνώμη που θα στο πω και δε θέλω να σε μαυρίσω πρωινιάτικα αλλά λόγο δύσκολων εποχών που διανύουμε καλό είναι να έχουμε ένα μπούσουλα στα θέματα υγείας. Δεν είναι κακό. Τώρα αν δεν καταλαβαίνει ο χρήστης πως θα φορέσει το ρολόι η νομίζοντας ότι ένα ρολόι των 20 ευρώ είναι ίδιο με ένα των 800 ευρώ και βλέπει τρελά και άσχετα νούμερα αυτό έχει να κάνει με παιδεία και μόρφωση.

Το να έχεις ένα μπούσουλα απλά μειώνεις τις πιθανότητες να σε βρει κάποιο κακό. Αυτό είναι όλο, Κανείς δεν το παίζει γιατρός. Αλλά όταν παρακολουθείς 24/7 την καρδιά σου με ΣΩΣΤΟ τρόπο και δεις τα διαγράμματα και κάπου κάτι δεν πάει καλά πας σε επαγγελματία του λες τι παίζει και σε εξετάζει αυτός. Και βρίσκει αν κάτι δεν πάει καλά. Έχουν σωθεί πολλές ζωές έτσι να ξέρεις. 

Η πίεση το οξυγόνο και οι παλμοί καρδιάς ιδιαίτερα στον ύπνο είναι ΠΟΛΥ ΣΗΜΑΝΤΙΚΑ στοιχεία. Πολύς κόσμος ακόμη και αθλητές κάποια στιγμή δεν ξυπνάνε το πρωί έτσι απλά γιατί νομίζουν ότι είναι άτρωτοι και αθάνατοι. Επίσης πολύς κόσμος μένει στον τόπο ενώ χαίρει άκρας υγείας με τις εξετάσεις του και με τα όλα του. Μέγα λάθος. Η 24ωρη παρακολούθηση είναι ΠΟΛΥ σημαντική και κανένας γιατρός δεν πρόκειται να την κάνει γιατί απλά είναι εντελώς ασύμφορη. 



Στα του θέματος τώρα. Μεγάλο φάουλ η Samsung που το βάζει τόσο πολύ ακριβά. ΚΡΙΜΑ. Η πλάκα είναι ότι έκραζα τα παιδιά που έλεγαν θα είναι ακριβό και τους έλεγα δεν ξέρουν τι τους γίνεται. Πάντα όμως υπάρχει περιθώριο να μάθει/πάθει κανείς. Τώρα τρώω την μπανάνα μου και την χωνεύω και δύσκολα.

Κρίμα σάμσουνγκ ντροπή σου

:P

12 ώρες πριν, gadgetseek είπε

..λίγο;;;

κι έλεγα.. δεν είμαι ο μόνος που το φαντάζεται αλλού..😅

παιδιά κάτι μπερδέψατε... δεν είναι βραχιόλι ... δαχτυλίδι είναι :D

 

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...