Προς το περιεχόμενο

Επίσημο το Galaxy Ring, το έξυπνο δαχτυλίδι της Samsung χωρίς συνδρομή και με κόστος 449€


Crash24

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Οταν κάθεσαι με ένα ρολοι και βλέπεις οξυγόνα αίματος-παλμούς-πιέσεις-και ένα σορό άλλες μαλ..ες θαρρείς και είσαι γιατρός το μόνο που αποκτάς είναι άγχος ότι είσαι άρρωστος. Εγώ πέταξα το "έξυπνο ρολοι" έβαλα ένα απλό με δείκτες και ηρέμισε το κεφάλι μου.   

  • Like 21
  • Thanks 2
  • Confused 2
  • Haha 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 52
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Super Moderators

Για να μπορέσει μια τέτοια συσκευή να τραβήξει το ενδιαφέρον, θα έπρεπε να προσφέρει κάτι ξεχωριστό/επιπλέον/διαφορετικό σε σχέση με το ρολόι για παράδειγμα. Από τη στιγμή που αν πάρει κάποιος το Samsung ρολόι μπορεί να έχει τις ίδιες μετρήσεις και επιπλέον ευκολίες, δεν το βλέπω να πουλάει και ιδιαίτερα… 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Just now, billdanos said:

Για να μπορέσει μια τέτοια συσκευή να τραβήξει το ενδιαφέρον, θα έπρεπε να προσφέρει κάτι ξεχωριστό/επιπλέον/διαφορετικό σε σχέση με το ρολόι για παράδειγμα. Από τη στιγμή που αν πάρει κάποιος το Samsung ρολόι, μπορεί να έχει τις ίδιες μετρήσεις και επιπλέον ευκολίες, δεν το βλέπω να πουλάει και ιδιαίτερα… 

Σωστά αλλά μερικοί δεν τους αρέσει να φοράνε ρολόγια.... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
Μόλις τώρα, kazantzidis είπε

Σωστά αλλά μερικοί δεν τους αρέσει να φοράνε ρολόγια.... 

Και πολλοί περισσότεροι να φοράνε δαχτυλίδια! Και μάλιστα τεράστια! 😛 

  • Haha 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσπαθούν να χτυπήσουν άλλα "αθλητικά" δαχτυλίδια αλλά δεν ξέρω κατά πόσο θα το καταφέρουν. Η λογική τους είναι να μην φοράς γκουμουτσα ρολόι κατά την άσκηση-άθληση. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

H λογική του είναι να το φοράει κάποιος ο οποίος θέλει να φοράει συμβατικό ρολόι, αλλά ταυτόχρονα να καταγράφει και τα δεδομένα του. Όταν αθλείσαι φοράς το smartwatch/sportswatch, την υπόλοιπη μέρα φοράς το δαχτυλίδι. Επιπλέον αρκετοί άνθρωποι δεν θέλουν να φοράνε ρολόι όταν κοιμούνται.

Και εγώ ανήκω στο target group τους, μου αρέσουν τα συμβατικά ρολόγια, οπότε θα ήθελα να φοράω κάτι που να μετράει τα βιομετρικά μου, όταν δεν φοράω το sportswatch μου. Αλλά στα €450 ούτε κατά διάνοια. Θα το σκεφτόμουν όταν (και αν) η Garmin έβγαζε κάτι αντίστοιχο, αυστηρά μέχρι τα €200 το πολύ, και ας σιχαίνομαι τα δαχτυλίδια.

Επεξ/σία από Voodooman
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

33 λεπτά πριν, Vasilisxd είπε

Πιστεύω μέχρι και η Apple θα ντρεπόταν να το τιμολογήσει τόσο. 

Ε μην υπερβάλουμε… 😀

επειδη είναι στα πλάνα της το βλέπω 699

  • Haha 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πήρα από amazon το kit της ultrahuman για το μέγεθος του δαχτυλιδιού. Σε όποιο δάχτυλο και αν δοκίμασα δεν μπόρεσα να αντέξω το μέγεθος. Με ενοχλούσε συνέχεια. Αν κάποιος πάντως θέλει όντως δαχτυλίδι γιατί να μην πάει σε ultrahuman Ring air; Χωρίς συνδρομή και αρκετά πιο φθηνό. Εκτός αν θέλει το οικοσύστημα της samsung. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, SkaL- είπε

Δυστυχώς είναι το μόνο ακριβό δαχτυλίδι που θα χάσει την αξία του με τα χρόνια....

Μετά από λίγες βδομάδες θα έλεγε εγώ… 

  • Like 2
  • Haha 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
1 ώρα πριν, billdanos είπε

Για να μπορέσει μια τέτοια συσκευή να τραβήξει το ενδιαφέρον, θα έπρεπε να προσφέρει κάτι ξεχωριστό/επιπλέον/διαφορετικό σε σχέση με το ρολόι για παράδειγμα. Από τη στιγμή που αν πάρει κάποιος το Samsung ρολόι μπορεί να έχει τις ίδιες μετρήσεις και επιπλέον ευκολίες, δεν το βλέπω να πουλάει και ιδιαίτερα… 

Ακριβως αυτο σκεφτομουν κι εγω! Ή τουλαχιστον θα επρεπε να ειχε χαμηλη τιμη για να πεις ο,τι θα ασχοληθει καποιος, απο την στιγμη που δεν εχει κατι τοσο innovative. Κι εγω το βλεπω να μην εχει πολλες πωλησεις...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ολα αυτα τα feature υπνου και υγειας ειναι τρεντιές της εποχης. ενα δαχτυλίδι με esim και μικροφωνο/ακουστικο θα το αγόραζα και ας ηταν και χοντρο. το ίδιο και σε wristband. αλλα τα λαμόγια δεν τα υποστιριζουν σαν αυτονομες συσκευες για να μην χασουν πωλησεις απο κινητα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...