Προς το περιεχόμενο

Η Microsoft αυξάνει τις τιμές του Xbox και PC Game Pass ενόψει της προσθήκης του Call of Duty


nchatz

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Super Moderators
5 minutes ago, Arkin said:

Μιλαμε για νομιμους τροπους

Νόμιμος είναι,  απλά παράτυπος. 😛

  • Haha 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 36
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Arkin είπε

Δεν ειπα αυτο. Ειπα 89 ευρω το χρονο για 96 παιχνιδια απο τα οποια τα 25 ΑΑΑ και τα υπολοιπα 150 περνεις οτι αλλο ΑΑΑ θες. Πχ hogwarts days gone god of war last of us horizon zero dawn τα περνεις αυτη τη στιγμη ολα μαζι 70 ευρω. Το game pass ειναι ενας αχταρμας ληγει η συνδρομη και δεν σου ανηκει τιποτα. Μακρια οσο γινεται ειναι ενα ακομα netflix που θα παιξεις οτι σου λεει αυτο και οχι οτι θες εσυ. 

το καταλαβαινεις οτι τα παραδειγματα που αναφερεις αφορουν παιχνιδια που βρισκεις τωρα με εκπτωση μετα απο παροδο χρονων; 

ολη η ιστορια με το GP αυτη την στιγμη γινεται για τους day1 τιτλους. εκει ειναι το ζουμι. και για να εχει προβει σε αυτη την κινηση η ΜΣ απο τωρα, μαλλον ειδε οτι θα υπαρξει μεγαλη ζητηση για τους επερχομενους τιτλους της κυριως το COD.

ειδικα με την κλασικη συλλογη, που καποια στιγμη θα μπει και αυτη στο GP, θα γινει ο χαμος. Ειναι το πρωτο πραμα που ζητανε ολοι στα σσιαλ που κοιταω. ξερεις γιατι; επειδη κανει ενα χιλιαρικακη για να την αγορασεις απο το Steam, 500e με την τωρινη εκπτωση. κανεις δεν θα δωσει αυτο το ποσο για να τα "εχει".

Επεξ/σία από KilliK
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, KilliK είπε

παντως επεσα μεσα στην προβλεψη μου, οταν γινοταν

το καταλαβαινεις οτι τα παραδειγματα που αναφερεις αφορουν παιχνιδια που βρισκεις τωρα με εκπτωση μετα απο παροδο χρονων; 

ολη η ιστορια με το GP αυτη την στιγμη γινεται για τους day1 τιτλους. εκει ειναι το ζουμι. και για να εχει προβει σε αυτη την κινηση η ΜΣ απο τωρα, μαλλον ειδε οτι θα υπαρξει μεγαλη ζητηση για τους επερχομενους τιτλους της κυριως το COD.

Μα δεν εχει τιποτα σοβαρο σε day one αυτο λεω. Θα βγαλουν ποσα 2-3 καλους day one τιτλους το χρονο? Αξιζει αυτη η ταλαιπωρια να δινεις καθε μηνα 18 ευρω χωρις να σου ανηκει απολυτως τιποτα? Ενα forza εχουν ενα halo και τωρα τα call of duty τα οποια σιχαινομαι ως καθαρα multi τιτλους. Και forza halo βγαζουν μια φορα την 5ετια. Την ιδια στιγμη με 89 ευρω τους τελευταιους 12 μηνες θα ειχες παιχνιδια οπως plague tale 2 ghostrunner 2 risk of rain 2 steel rising callisto nioh 2 life is strange true colors disco elysium TINY TINA'S WONDERLANDS και πολλα πολλα ΑΑΑ παιχνιδια ακομα ολα steam και ολα τα κρατας δεν θα περασουν 2 χρονια και αν δεν πληρωσεις δεν θα μπορεις να τα παιξεις. Δυστυχως το game pass σου λεει τι να παιξεις εχει ποσα 200-300 παιχνιδια απο τα οποια αξιζουν τα 50 και πετας 18 ευρω για να παιξεις αυτα που θελει αυτο οχι αυτα που θες εσυ. Εγω εχω 1100 παιχνιδια στο steam τα οποια ειναι δικα μου και θα μπορω να παιξω και 10 χρονια μετα εκτος αν πεσει κανενας μετεωριτης στη γη και δεν χρειαζεται να δινω καθε μηνα 18 ευρω για να μου λεει η MS τι θα παιξω. Και ναι μετα απο 4-5 μηνες βρισκεις καθε ΑΑΑ παιχνιδι πολυ φθηνοτερα απο day one δεν παει 60 ευρω x 4 παιχνιδια αρα θελουμε 240 ευρω για 4 παιχνιδια. Με 240 εχεις πανω απο 150 παιχνιδια το χρονο μαζι με αρκετα ΑΑΑ δικα σου για παντα. Ας το χτυπησει αυτο το game pass.

Και δεν βαζω μεσα οτι αργουν πολλα παιχνιδια να παρουν αναβαθμιση πολλα δεν εχουν καν dlss κτλ το συστημα αρχειων τους ειναι κακιστο ουτε ultrawide fix να βαλεις ουτε reshade και γενικα το ms store ειναι ενα σκουπιδι απο τα λιγα ουτε καν full ταχυτητες δεν μπορει να δωσει σε κατεβασμα παιχνιδιου. Μακρια το ξανα λεω ψαχτειτε λιγο και αλλου η MS εβγαλε ακομα ενα σκουπιδο netflix για παιχνιδια και πουλαει ανθρακα για χρυσαφι.

  • Haha 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, telis είπε

Ποιος είναι σήμερα ο πιο φθηνός τρόπος να στακάρει game pass μήπως και γλυτώσουμε τις αυξήσεις;

για δες εδω:

 

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει και κόσμος που δεν θέλει να στακάρει για 2-3 χρόνια. Απλά βάζει ένα μηνα και παίζει όλα τα καινούργια παιχνίδια και μετά ξανά απο 3-4 μήνες αν έχουν μπει κάποια επιπλέον που τον ενδιαφέρουν. Γι αυτούς το gamepass είναι σκέτη ληστεία. Εχω παίξει γυρω στα 50 παιχνίδια που δεν θα τα ακουμπούσα διαφορετικά και έχω βάλει συνολικα 6-7 μήνες gamepass μόνο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, ScorpioX777 είπε

75.4 δις δολλαρια δεν ειναι λιγα και πρεπει να βγουνε.

Οταν  η Microsoft αυξανει το gamesass λογω της ανακοινωσης εισοδου του Call of Duty δεν μπορει να στο πει πιο διπλωματικα για να σου δειξει τον λογο.

Τωρα 20% που κραταω για πολυ καιρο η 10+10 σιγα-σιγα αυτοι ξερουν καλυτερα το μαγαζι τους και σε καμια περιπτωση δεν μπορουμε να κρινουμε με βαση το ποσο διαμαρτυρονται οι Ελληνες Gamers...
 

Μα, δεν πουλάει καν τα παιχνίδια.. Ενοικίαση κάνει ουσιατικά.

Αν θελήσω να παίξω το ίδιο παιχνίδι μετά από πχ 4 χρόνια θα πρέπει να το αγοράσω...

Το τί δικαιολογία βρίσκει η κάθε εταιρεία δεν αφορά τον καταναλωτή, ο οποίος καλείται να καλύψει το χαράτσι...

Στο κάτω κάτω δεν της είπα να αγοράσει την Activision, ούτε μου ανήκει μέρος της, βάσει της συνδρομής μου. Είναι στην κατοχή της MS, η οποία βγάζει από πολλαπλές πηγές έσοδα από τα παιχνίδια της Activision και όχι μόνο από gamepass.

Ξαναγράφω: δεν κρίνω το ότι είσαι διατεθειμένος να τα πληρώσεις. Δικαίωμά σου. Δικά σου είναι τα χρήματα και τα διαθέτεις εκεί που σε ευχαριστεί. Δεν είναι τίποτα λάθος σε αυτό.

Δεν κρίνω εσένα. Τη MS κρίνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...