Προς το περιεχόμενο

Η Microsoft αυξάνει τις τιμές του Xbox και PC Game Pass ενόψει της προσθήκης του Call of Duty


nchatz

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 36
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Εγω θα δινω μαξ 5-6 ευρω τον μηνα, αμα βρισκω θα βαζω, αν δεν βρισκω δεν θα βαζω...Οπως δεν ειχα ανανεωσει για κανα τριμημο μεχρι να βρω.  Δεν ειμαι και κανας τρελος gamer. Οπως με psn στα 60 εβαζα, με το που το αυξησαν το εκοψα... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικά θα το κόψω. Σπάνια παίζω παιχνίδια του game pass καθώς ή δεν είναι του γούστου μου (μεγάλος μέρος είναι indie games ή μικρές παραγωγές) ή όταν μπαίνουν έχουν παλιώσει και τα έχω ήδη παίξει. Είναι δεύτερη αύξηση που γίνεται οπότε απο εμένα άκυρο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, ScorpioX777 είπε

Και που ξερουμε εμεις τα κοστολογια της Microsoft, ενας βασικος λογος της αυξησης φανταζομαι ειναι οτι αγορασε την Actvision και καπου πρεπει να κανει αποσβεση... 
 

Ok, αλλά η Activision δεν βγάζει βγάζει μόνο από το gamepass. Είναι μία εταιρεία με όνομα. Προφανώς και θα επηρεάσει την τιμή, αλλά μία αύξηση της τάξης πχ του 20%/μήνα δεν δίνεται ελαφρά τη καρδία....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μακρια από το σκουπιδο game pass. 240 ευρω το χρόνο και δεν σου ανήκει τίποτα. 

Προτείνω humble choice με 89 ευρώ το χρόνο 96 παιχνίδια steam που τα κρατάς δικά σου δεν λήγουν ποτέ και με τα υπόλοιπα 150 ευρώ περνεις ότι άλλο ΑΑΑ θέλεις έτσι και αλλιώς πέφτουν στα 20 25 ευρώ πολύ γρήγορα όλα. Ούτε τότε με 1 ευρώ δεν ασχολήθηκα με game pass απεχθάνομαι το σύστημα τους και τη Microsoft ακόμα περισσότερο. 

  • Thanks 1
  • Haha 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
41 λεπτά πριν, Tlykog είπε

Ok, αλλά η Activision δεν βγάζει βγάζει μόνο από το gamepass. Είναι μία εταιρεία με όνομα. Προφανώς και θα επηρεάσει την τιμή, αλλά μία αύξηση της τάξης πχ του 20%/μήνα δεν δίνεται ελαφρά τη καρδία....

75.4 δις δολλαρια δεν ειναι λιγα και πρεπει να βγουνε.

Οταν  η Microsoft αυξανει το gamesass λογω της ανακοινωσης εισοδου του Call of Duty δεν μπορει να στο πει πιο διπλωματικα για να σου δειξει τον λογο.

Τωρα 20% που κραταω για πολυ καιρο η 10+10 σιγα-σιγα αυτοι ξερουν καλυτερα το μαγαζι τους και σε καμια περιπτωση δεν μπορουμε να κρινουμε με βαση το ποσο διαμαρτυρονται οι Ελληνες Gamers...
 

Επεξ/σία από ScorpioX777
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια μην κοροιδευομαστε, ο κυριως λογος που εξαγωραστηκε η Activision-Blizzard ηταν η King.
Χωρις την King παιζει να ειχαν κλεισει εδω και καιρο οι αλλες δύο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Step 1) Μαζεύω κοινό
Step 2) Κάνω το κοινό μου dependable μέσω sunk-cost fallacy
Step 3) Αυξάνω τιμές
Step 4) ???
Step 5) Profit

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Arkin είπε

Μακρια από το σκουπιδο game pass. 240 ευρω το χρόνο και δεν σου ανήκει τίποτα. 

Προτείνω humble choice με 89 ευρώ το χρόνο 96 παιχνίδια steam που τα κρατάς δικά σου δεν λήγουν ποτέ και με τα υπόλοιπα 150 ευρώ περνεις ότι άλλο ΑΑΑ θέλεις έτσι και αλλιώς πέφτουν στα 20 25 ευρώ πολύ γρήγορα όλα. Ούτε τότε με 1 ευρώ δεν ασχολήθηκα με game pass απεχθάνομαι το σύστημα τους και τη Microsoft ακόμα περισσότερο. 

ναι θα δινουμε 250αρια για να παιζουμε 3 ΑΑΑ παιχνιδια μονο τον χρονο, και απο αυτα αντε το ενα να σε κρατησει για κανα μηνα. 

  • Like 2
  • Thanks 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 λεπτά πριν, KilliK είπε

ναι θα δινουμε 250αρια για να παιζουμε 3 ΑΑΑ παιχνιδια μονο τον χρονο, και απο αυτα αντε το ενα να σε κρατησει για κανα μηνα. 

Δεν ειπα αυτο. Ειπα 89 ευρω το χρονο για 96 παιχνιδια απο τα οποια τα 25 ΑΑΑ και τα υπολοιπα 150 περνεις οτι αλλο ΑΑΑ θες. Πχ hogwarts days gone god of war last of us horizon zero dawn τα περνεις αυτη τη στιγμη ολα μαζι 70 ευρω. Το game pass ειναι ενας αχταρμας ληγει η συνδρομη και δεν σου ανηκει τιποτα. Μακρια οσο γινεται ειναι ενα ακομα netflix που θα παιξεις οτι σου λεει αυτο και οχι οτι θες εσυ. 

Επεξ/σία από Arkin
  • Haha 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Ola150 είπε

80€ μου βγήκε για 2 χρόνια

Μιλαμε για νομιμους τροπους. Γιατι ετσι εχει κοσμο που εχει δηλωμενο το steam του σε Ινδια και περνει καθε ΑΑΑ τσαμπα. Νομιμα θες 240 το χρονο 480 στα 2 χρονια. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 minute ago, Arkin said:

Μιλαμε για νομιμους τροπους. Γιατι ετσι εχει κοσμο που εχει δηλωμενο το steam του σε Ινδια και περνει καθε ΑΑΑ τσαμπα. Νομιμα θες 240 το χρονο 480 στα 2 χρονια. 

Ισχύει. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...