Προς το περιεχόμενο

Αγορά πολυμηχανηματος μέχρι 200€


Μετάβαση στην απάντηση Απαντήθηκε από georgeole,

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα. Ψάχνω για αγορά νέο πολυμηχανημα μέχρι 200€. Ιδανικά θα ήθελα έγχρωμο με σκάνερ αλλά αν υπάρχει κάποιο πολυμηχανημα με λέιζερ σε αυτά τα χρήματα προτείνετε μου. Μέχρι στιγμής έχω καταλήξει σε αυτό εδώ: https://www.skroutz.gr/s/28230617/Brother-DCP-T520W-Egchromo-Polymichanima-Inkjet-me-WiFi-kai-Mobile-Print.html?utm_source=android&utm_campaign=skroutz_share

Γνωρίζει κάποιος το συγκεκριμένο μηχάνημα; Σας ευχαριστώ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
49 λεπτά πριν, melodicpunk είπε

Καλησπέρα. Ψάχνω για αγορά νέο πολυμηχανημα μέχρι 200€. Ιδανικά θα ήθελα έγχρωμο με σκάνερ αλλά αν υπάρχει κάποιο πολυμηχανημα με λέιζερ σε αυτά τα χρήματα προτείνετε μου. Μέχρι στιγμής έχω καταλήξει σε αυτό εδώ: https://www.skroutz.gr/s/28230617/Brother-DCP-T520W-Egchromo-Polymichanima-Inkjet-me-WiFi-kai-Mobile-Print.html?utm_source=android&utm_campaign=skroutz_share

Γνωρίζει κάποιος το συγκεκριμένο μηχάνημα; Σας ευχαριστώ 

Συνήθως, όταν πρόκειται για αγορά ink tank, η συντριπτική πλειοψηφία στρέφεται σε ecotank, άντε canon στο τσακίρ κέφι. Εσύ διάλεξες από μόνος σου τον brother ή κατόπιν γνωμοδότησης; Σε γενικές γραμμές πάντως δεν δείχνει να έχει κάτι εντυπωσιακά διαφορετικό από τους υπόλοιπους της κατηγορίας του. Μια και είπαμε για την κατηγορία του, καλές και δοκιμασμένες επιλογές είναι ο Epson EcoTank L3260 και ο Canon Pixma G540

ΥΓ Laser έγχρωμο πολυμηχάνημα σε αυτά τα χρήματα, καλώς ή κακώς, ΔΕΝ υπάρχει.

Επεξ/σία από georgeole
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

50 λεπτά πριν, georgeole είπε

Συνήθως, όταν πρόκειται για αγορά ink tank, η συντριπτική πλειοψηφία στρέφεται σε ecotank, άντε canon στο τσακίρ κέφι. Εσύ διάλεξες από μόνος σου τον brother ή κατόπιν γνωμοδότησης; Σε γενικές γραμμές πάντως δεν δείχνει να έχει κάτι εντυπωσιακά διαφορετικό από τους υπόλοιπους της κατηγορίας του. Μια και είπαμε για την κατηγορία του, καλές και δοκιμασμένες επιλογές είναι ο Epson EcoTank L3260 και ο Canon Pixma G540

ΥΓ Laser έγχρωμο πολυμηχάνημα σε αυτά τα χρήματα, καλώς ή κακώς, ΔΕΝ υπάρχει.

Βάση κριτικών στο Σκρουτζ

Ecotank με inktank τι διαφορά έχουν;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Λύση
8 ώρες πριν, melodicpunk είπε

Ecotank με inktank τι διαφορά έχουν;

Καμία διαφορά. Έτσι ονομάζει η Epson τους δικούς της ink tank.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

31 λεπτά πριν, melodicpunk είπε

Τελικα πηρα τον epson στα 219 απο γνωστο καταστημα! Σε ευχαριστω 

Ξέχασα να σου πω να προσέξεις και πόση εγγύηση έχει... Αλήθεια, πόση εγγύηση σου δίνουν;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, georgeole είπε

Ξέχασα να σου πω να προσέξεις και πόση εγγύηση έχει... Αλήθεια, πόση εγγύηση σου δίνουν;

3 χρόνια...1 του καταστήματος και 2 της epson...ωστόσο αν συμβεί οτιδήποτε είτε στον 1ο είτε στον 3ο χρόνο πρέπει εγώ να επικοινωνήσω με την epson. Θα επικοινωνούσα με το κατάστημα και θα αναλάμβανε τα της εγγύησης το κατάστημα μόνο εάν επέλεγα την δική τους 4ετή φυσικά με οικονομική επιβάρυνση.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 λεπτά πριν, melodicpunk είπε

3 χρόνια...1 του καταστήματος και 2 της epson...ωστόσο αν συμβεί οτιδήποτε είτε στον 1ο είτε στον 3ο χρόνο πρέπει εγώ να επικοινωνήσω με την epson. Θα επικοινωνούσα με το κατάστημα και θα αναλάμβανε τα της εγγύησης το κατάστημα μόνο εάν επέλεγα την δική τους 4ετή φυσικά με οικονομική επιβάρυνση.

Τέλεια! Ανακουφίστηκα, είναι η αλήθεια! Έχε υπόψη πως η Epson έχει πολύ καλή και σοβαρή αντιπροσωπεία. Εκτός συγκλονιστικού απροόπτου, στα ελάχιστα αναλώσιμα (πχ σφουγγαράκι) που ενδέχεται να τη χρειαστείς, δεν θα έχεις θέματα.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, georgeole είπε

Τέλεια! Ανακουφίστηκα, είναι η αλήθεια! Έχε υπόψη πως η Epson έχει πολύ καλή και σοβαρή αντιπροσωπεία. Εκτός συγκλονιστικού απροόπτου, στα ελάχιστα αναλώσιμα (πχ σφουγγαράκι) που ενδέχεται να τη χρειαστείς, δεν θα έχεις θέματα.

Το αστείο είναι μετά την εγγραφή του προϊόντος έκανα και έλεγχο της διάρκειας της εγγύησης η οποία είναι όντως 2 έτη από την epson και λήγει τον Ιούλιο του 2026. Όποτε...αν συμβεί κάτι τον τρίτο χρόνο θα πρέπει να βγάλεις άκρη με το κατάστημα ώστε να σου καλύψουν τον τελευταίο χρόνο πράγμα που θεωρώ σχεδόν αδύνατο. Ελπίζω να μην χρειαστεί τίποτα βέβαια. Σ ευχαριστω και πάλι καθώς φαίνεται αξιόλογο μηχάνημα και αρκετά εύκολο στη χρήση χωρίς περιττές εγγραφές και εισόδους σε εφαρμογές, τουλάχιστον όπως το χρησιμοποιώ εγώ(σύνδεση με τον υπολογιστή μέσω usb).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, melodicpunk είπε

όπως το χρησιμοποιώ εγώ(σύνδεση με τον υπολογιστή μέσω usb)

Αστεία λέμε; Τόσα χρόνια με εκτυπωτές, μόνο usb ή ethernet. Ξέρω, κινδυνεύω να χαρακτηριστώ «ελεεινό βιολογικό απολίθωμα του homo erectus:P». Αναλαμβάνω το ρίσκο με αντάλλαγμα τη σιγουριά της χρήσης του (πολυαγαπημένου) καλωδίου...

Επεξ/σία από georgeole
  • Haha 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 10/7/2024 στις 10:26 ΜΜ, melodicpunk είπε

Το αστείο είναι μετά την εγγραφή του προϊόντος έκανα και έλεγχο της διάρκειας της εγγύησης η οποία είναι όντως 2 έτη από την epson και λήγει τον Ιούλιο του 2026. Όποτε...αν συμβεί κάτι τον τρίτο χρόνο θα πρέπει να βγάλεις άκρη με το κατάστημα ώστε να σου καλύψουν τον τελευταίο χρόνο πράγμα που θεωρώ σχεδόν αδύνατο. Ελπίζω να μην χρειαστεί τίποτα βέβαια. Σ ευχαριστω και πάλι καθώς φαίνεται αξιόλογο μηχάνημα και αρκετά εύκολο στη χρήση χωρίς περιττές εγγραφές και εισόδους σε εφαρμογές, τουλάχιστον όπως το χρησιμοποιώ εγώ(σύνδεση με τον υπολογιστή μέσω usb).

https://www.epson.gr/el_GR/promotions/extended-warranty

αυτο εδω το εκανες;

Αν ναι, στο τελος σου βγαζει ενα χαρτι / pdf που ειναι η καταχωρηση για 3 χρονια. Το κρατας και με αυτο πας ειτε στο καταστημα ειτε στο επισημο σερβις της epson. Το καταστημα δεν εχει καμια δουλεια να σε καλυψει τον 3ο χρονο χωρις αυτο το χαρτι.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...