Προς το περιεχόμενο

Δωρεάν για 6 μήνες η σουίτα εφαρμογών της Affinity που ανταγωνίζεται την Adobe και το Creative Cloud


nchatz

Προτεινόμενες αναρτήσεις

13 λεπτά πριν, Tlykog είπε

Έχεις δίκιο, αλλά αν κάποιος το χρησιμοποιεί επαγγελματικά είμαι σίγουρος ότι θα αποσβέσει τα 90€ μέχρι την επόμενη έκδοση…

Να σημειωθεί ότι δεν δίνει μόνο ένα πρόγραμμα και ότι η άδεια είναι multiplatform. Έτσι, αν κάποιος έχει πχ MacBook και iPad το έχει και στις 2 συσκευές. Αξίζει.

Συμφωνώ. Αλλά και τα 60€ που δίνω στην adobe δεν είναι πολλά όταν το χρησιμοποιώ επαγγελματικά (δεν βάζω το -45% έκπτωση που δίνει πολλές φορές η adobe)

*εχω αγοράσει και την ανφινιτι που σε πολλά μου αρέσει (πολύ σμουθ) αλλά μετά από 25 χρόνια στην adobe πρέπει να αλλάξει κάτι πολύ δραματικά για να την αφήσω 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, liospi είπε

Συμφωνώ. Αλλά και τα 60€ που δίνω στην adobe δεν είναι πολλά όταν το χρησιμοποιώ επαγγελματικά (δεν βάζω το -45% έκπτωση που δίνει πολλές φορές η adobe)

*εχω αγοράσει και την ανφινιτι που σε πολλά μου αρέσει (πολύ σμουθ) αλλά μετά από 25 χρόνια στην adobe πρέπει να αλλάξει κάτι πολύ δραματικά για να την αφήσω 

Δεν είναι θέμα χρημάτων. (Άλλωστε ο πελάτης τρώει το καπέλο). Το πρόβλημα με την Adobe είναι η πολιτική απορρήτου. Γνωρίζω εταιρείες που απαγόρευσαν τη χρήση εργαλείων adobe, λόγω των αλλαγών πολιτικής. Αυτά που γράφει και κάνει στην πολιτική απορρήτου, κάνουν τo telemetry των windows, άγιο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 ώρες πριν, liospi είπε

Συμφωνώ. Αλλά και τα 60€ που δίνω στην adobe δεν είναι πολλά όταν το χρησιμοποιώ επαγγελματικά (δεν βάζω το -45% έκπτωση που δίνει πολλές φορές η adobe)

*εχω αγοράσει και την ανφινιτι που σε πολλά μου αρέσει (πολύ σμουθ) αλλά μετά από 25 χρόνια στην adobe πρέπει να αλλάξει κάτι πολύ δραματικά για να την αφήσω 

Γι αυτό έγραψα ότι πρέπει πρώτα να κοιτάξει να φτάσει τον ανταγωνισμό και όχι να δίνει δώρα και ότι αν κάποιον τον βολεύει ένα άλλο προϊόν, πιο ολοκληρωμένο, δε θα τον νοιάξει η δωρεάν περίοδος, αλλά σε κάποιους δεν άρεσε αυτό… Όπως συνέβη σε εσένα. Αφού σε βολεύει καλύτερα το adobe, το οικονομικό πάει σε δεύτερη μοίρα. Λογικό.

Τι να πεις…

Σε κάποιους δείχνεις το δάσος και προτιμούν να κοιτάζουν το δάχτυλο… Δεν αναφέρομαι σε εσένα φυσικά, αλλά σε αυτούς που έκαναν και dislike σε προηγούμενο post μου…

 

Επεξ/σία από Tlykog
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 ώρες πριν, Darthrevan7 είπε

Το έχει δοκιμάσει κανείς ;

Ναι. Το έχω αγοράσει σαν σουίτα. Πολύ καλό πρόγραμμα κ σίγουρα και για επαγγελματίες. Το καλό είναι πως αν κατεβάσεις όλο το πακέτο τότε μπορείς να το έχεις σε Windows, macos, iPad. Πραγματικά η τιμή είναι no brainer ακόμα κ για ερασιτέχνες που δεν θέλουν να έχουν σπασμένο λογισμικό.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάλι έχω όλα όσα χρειάζομαι από Adobe εντελώς τσαμπέ. Δεν τα χειρίζομαι επαγγελματικά οπότε δεν θα με συνέφερε να πληρώνω συνδρομή. Η συνδρομή είναι γι' αυτόν που βγάζει το ψωμί του από τα προγράμματα της Adobe.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...