Προς το περιεχόμενο

Δωρεάν για 6 μήνες η σουίτα εφαρμογών της Affinity που ανταγωνίζεται την Adobe και το Creative Cloud


nchatz

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Η εταιρεία ανάπτυξης λογισμικού σχεδιασμού Serif προωθεί μια νέα εξάμηνη δωρεάν δοκιμή για τη δημιουργική σουίτα Affinity, η οποία θεωρείται ως μία από τις λίγες πραγματικά εναλλακτικές λύσεις στις επαγγελματικές εφαρμογές σχεδιασμού της Adobe.

Η προσφορά είναι διαθέσιμη για τα Affinity Photo, Affinity Designer και Affinity Publisher από σήμερα σε Mac, Windows PC και iPad.
Η σουίτα Affinity χρησιμοποιεί ένα μοντέλο τιμολόγησης εφάπαξ αγοράς που της έχει εξασφαλίσει πιστή βάση οπαδών μεταξύ των δημιουργών που έχουν βαρεθεί να πληρώνουν για επαναλαμβανόμενες συνδρομές. Οι τιμές ξεκινούν από 69,99 δολάρια για τις μεμονωμένες εφαρμογές γραφείου του Affinity ή από 164,99 δολάρια για ολόκληρη τη σουίτα, με μια ξεχωριστή προσφορά που προσφέρει για το επόμενο διάστημα στους πελάτες 50% έκπτωση σε όλες τις άδειες χρήσης.

image.png.5b6a0eb6dfded0a8c189d4fbfdc32ca4.png

Η έκπτωση αυτή σε συνδυασμό με την εξάμηνη δωρεάν δοκιμή, είναι ενδεχομένως προσανατολισμένη στο να κατευνάσει τις ανησυχίες ότι η Affinity θα αλλάξει το μοντέλο τιμολόγησης μετά την εξαγορά της από την Canva νωρίτερα φέτος. «Λέμε 'δοκιμάστε τα πάντα και μην πληρώσετε τίποτα επειδή καταλαβαίνουμε ότι η αλλαγή μπορεί να είναι ένα μεγάλο βήμα, ιδιαίτερα για τους πολυάσχολους επαγγελματίες», δήλωσε ο διευθύνων σύμβουλος της Affinity Ashley Hewson. «Όποιος εκμεταλλευτεί τη συγκεκριμένη προσφορά δεν έχει καμία απολύτως υποχρέωση να προχωρήσει σε αγορά».

Σε συνέντευξη στο Decoder, ένα από τα podcast της ιστοσελίδας TheVerge, η διευθύνουσα σύμβουλος της Canva, Melanie Perkins, αρνήθηκε να περιγράψει την προσφορά της ως πλήρη εναλλακτική λύση στο Creative Cloud της Adobe. Ωστόσο, δήλωσε ότι η αγορά των εφαρμογών σχεδιασμού «ήταν λίγο σαν μια κούρσα με ένα άλογο, και δεν νομίζω ότι αυτό λειτουργεί καλά για κανέναν... Νομίζω ότι το να μπορούμε να έχουμε μια διαφορετική εναλλακτική λύση στην αγορά για τους επαγγελματίες σχεδιαστές, ωφελεί όλους».


View full article

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 minutes ago, Darthrevan7 said:

Το έχει δοκιμάσει κανείς ;

Το έχω αγορασμένο. Τα αντίστοιχα της adobe είναι ένα επίπεδο πάνω. Αλλά για τα λεφτά του είναι εξαιρετικό και τρέχουν και πιο ομαλά 

  • Like 10
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ καλή σουίτα, πραγματικά. Της adobe όντως έχει παραπάνω πράγματα, αλλά εμένα ποτέ δεν μου χρειάστηκαν. Βέβαια, δεν είμαι επαγγελματίας..

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Darthrevan7 είπε

Το έχει δοκιμάσει κανείς ;

Το εχω από την beta της έκδοσης 1.0.
Είναι πολύ καλή εναλλακτική και αν είσαι από photoshop/illustrator είναι πολύ κοντά το Interface.

Προ-Artificial Inteligence εποχής, έκανε το 80% των πραγμάτων (και πολλά από αυτό γρηγορότερα και ευκολότερα).

Τώρα σίγουρα όμως αν έχεις συνηθίσει τις ευκολίες του Artificial Inteligence... ε εκεί θα προβληματιστείς. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το κάνει για να το δοκιμάσεις και να συνηθίσεις να δουλεύεις σε αυτό, ώστε να το πληρώσεις για να το αποκτήσεις αργότερα. 

Προσωπικά, αν το χρειαζόμουν, θα προτιμούσα να συνηθίσω τη χρήση ενός προγράμματος που πραγματικά θα με βόλευε και θα χρησιμοποιούσα. Άρα, όσο και αν μου έδινε δωρεάν χρόνο χρήσης ΔΕΝ θα το κατέβαζα καν.

Προφανώς απευθύνονται, κυρίως, σε όσους ψάχνονται, είναι στην αρχή της καριέρας τους και δεν έχουν χρήματα για κάποια άλλη επιλογή.

Δηλαδή, όσο και αν δώσεις δωρεάν χρήση, αν δεν είσαι πραγματικά ανταγωνιστικός δεν βοηθάει.

Η αλήθεια είναι ότι είναι μία αξιόλογη πρόταση, αλλά υπολείπεται αρκετά της adobe.

Επεξ/σία από Tlykog
  • Confused 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 minutes ago, Tlykog said:

Το κάνει για να το δοκιμάσεις και να συνηθίσεις να δουλεύεις σε αυτό, ώστε να το πληρώσεις για να το αποκτήσεις αργότερα. 

Προσωπικά, αν το χρειαζόμουν, θα προτιμούσα να συνηθίσω τη χρήση ενός προγράμματος που πραγματικά θα με βόλευε και θα χρησιμοποιούσα. Άρα, όσο και αν μου έδινε δωρεάν χρόνο χρήσης ΔΕΝ θα το κατέβαζα καν.

Προφανώς απευθύνονται, κυρίως, σε όσους ψάχνονται, είναι στην αρχή της καριέρας τους και δεν έχουν χρήματα για κάποια άλλη επιλογή.

So.... Ότι κάνουν όλοι όσοι πουλάνε ένα προϊόν, από τον πρώτο άνθρωπο που αποφάσισε να πουλήσει ένα προϊόν.

Σα δε ντρέπονται λίγο, να τολμάνε να ζητάνε και λεφτά, τα λαμόγια!!!!

  • Like 1
  • Haha 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, filip123go είπε

So.... Ότι κάνουν όλοι όσοι πουλάνε ένα προϊόν, από τον πρώτο άνθρωπο που αποφάσισε να πουλήσει ένα προϊόν.

Σα δε ντρέπονται λίγο, να τολμάνε να ζητάνε και λεφτά, τα λαμόγια!!!!

Μάλλον παρεξήγησες. Έχασες όλο το νόημα αυτού που έγραψα.

Δεν ήθελαν να τονίσω το προφανές, αλλά το γεγονός ότι όσο και αν δώσεις δωρεάν χρήση, αν δεν είσαι πραγματικά ανταγωνιστικός δεν βοηθάει.

Τώρα το κατάλαβες;

Αφαιρώ και την αρνητική αντίδραση στο ποστ σου, γιατί δεν αντιπροσωπεύει την πραγματική σου γνώμη, αφού παρεξήγησες.:)

Επεξ/σία από Tlykog
  • Like 2
  • Thanks 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 minutes ago, giorgosk12 said:

....6 μήνες δωρεάν και μετά 99 ευρώ το μήνα για 100 μήνες!

έχει λίγη ζέστη σήμερα η αλήθεια είναι.. δε βοηθάει και ο ζεστός αέρας. 

  • Like 1
  • Haha 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παρόλα αυτά, για όποιον ενδιαφέρεται, έχει όλη τη σουΐτα σε πάρα πολύ καλή τιμή, στα 90€:

https://affinity.serif.com/en-us/affinity-pricing/

Σε αυτά τα χρήματα και ειδικά αν υπολογίσει κανείς ότι μιλάμε για εφάπαξ πληρωμη, είναι πολύ καλή επιλογή.

Επεξ/σία από Tlykog
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Tlykog είπε

Παρόλα αυτά, για όποιον ενδιαφέρεται, έχει όλη τη σουΐτα σε πάρα πολύ καλή τιμή, στα 90€:

https://affinity.serif.com/en-us/affinity-pricing/

Σε αυτά τα χρήματα και ειδικά αν υπολογίσει κανείς ότι μιλάμε για εφάπαξ πληρωμη, είναι πολύ καλή επιλογή.

Εφάπαξ μέχρι την επόμενη έκδοση. Δεν είναι δηλ. σαν το davinci 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

33 λεπτά πριν, liospi είπε

Εφάπαξ μέχρι την επόμενη έκδοση. Δεν είναι δηλ. σαν το davinci 

Ωστόσο δε σε υποχρεώνει να πληρώσεις για να συνεχίσεις να το χρησιμοποιείς. Απλώς μένεις στη προηγούμενη έκδοση που κατέχεις. Το λογικό δηλαδή.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, liospi είπε

Εφάπαξ μέχρι την επόμενη έκδοση. Δεν είναι δηλ. σαν το davinci 

Έχεις δίκιο, αλλά αν κάποιος το χρησιμοποιεί επαγγελματικά είμαι σίγουρος ότι θα αποσβέσει τα 90€ μέχρι την επόμενη έκδοση…

Να σημειωθεί ότι δεν δίνει μόνο ένα πρόγραμμα και ότι η άδεια είναι multiplatform. Έτσι, αν κάποιος έχει πχ MacBook και iPad το έχει και στις 2 συσκευές. Αξίζει.

Επεξ/σία από Tlykog
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...