Προς το περιεχόμενο

καθαρισμός iMac


puntakias22

Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλησπέρα έχω ένα παλιό iMac 2011 πολύ τίμιο και σήμερα παρακολουθούσα την θερμοκρασία 65 -75 -80 βαθμούς και τους ανεμηστηρες στα 1200 στο αυτόματο.και εκεί κολλημένο όσο έτρεχα εφαρμογές από 72 μέχρι 80.απο ότι διάβασα είναι φυσιολογικό αν κρίνεις ότι και ποτέ δεν έχει καθαριστεί.γνωριζετε κάποιο κατάστημα η έχει κανένας παρόμοια εμπειρία?Αθήνα είμαι και νότια προάστια.υπαρχει μαγαζί που το πρωί τον πας το βράδυ τον παίρνεις πίσω?ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 hours ago, puntakias22 said:

καλησπέρα έχω ένα παλιό iMac 2011 πολύ τίμιο και σήμερα παρακολουθούσα την θερμοκρασία 65 -75 -80 βαθμούς και τους ανεμηστηρες στα 1200 στο αυτόματο.και εκεί κολλημένο όσο έτρεχα εφαρμογές από 72 μέχρι 80.απο ότι διάβασα είναι φυσιολογικό αν κρίνεις ότι και ποτέ δεν έχει καθαριστεί.γνωριζετε κάποιο κατάστημα η έχει κανένας παρόμοια εμπειρία?Αθήνα είμαι και νότια προάστια.υπαρχει μαγαζί που το πρωί τον πας το βράδυ τον παίρνεις πίσω?ευχαριστώ

Μπορει να ειναι ''τιμιο'' αλλα ειναι πολυ παλιο πλεον,13 ετων.

Απο αυτα που γραψατε,δεν πρεπει να τρεχετε καποια επαγγελματικη εφαρμογη,οποτε σας προτεινω να το αφησετε/χαρισετε και να αγορασετε ενα συγχρονο pc. Με λιγα χρηματα,θα δειτε κυριολεκτικα τεραστια διαφορα.

Επεξ/σία από benign
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειλικρινά πίστεψε με εχω ένα mbp m2  και αυτό είναι ι5 με 16ραμ και ssd.σερφαρισμα ειδήσεις αθλητικά ταινίες mail δεν καταλαβαινεις καμια απολυτως διαφορα.και οποιος τη καταλαβαινει πρπει να ειναι πολυ ψειρας.ειναι κανενα 6μηνο τωρα που το τρεχω με montery και πραγματικα δεν με κουραζει καθολου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On 08/07/2024 at 23:14, puntakias22 said:

καλησπέρα έχω ένα παλιό iMac 2011 πολύ τίμιο και σήμερα παρακολουθούσα την θερμοκρασία 65 -75 -80 βαθμούς και τους ανεμηστηρες στα 1200 στο αυτόματο.και εκεί κολλημένο όσο έτρεχα εφαρμογές από 72 μέχρι 80.απο ότι διάβασα είναι φυσιολογικό αν κρίνεις ότι και ποτέ δεν έχει καθαριστεί.γνωριζετε κάποιο κατάστημα η έχει κανένας παρόμοια εμπειρία?Αθήνα είμαι και νότια προάστια.υπαρχει μαγαζί που το πρωί τον πας το βράδυ τον παίρνεις πίσω?ευχαριστώ

Έμεινα πολύ ευχαριστημένος από το https://pcsecurity.gr/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

βαλε mac fan control , και ανεβασε τις στροφες ειναι πολυ χαμηλες , δεν χρειαζεται να κανεις τπτ αλλο 

 

Επεξ/σία από kundi
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα συμφωνησω με τον φιλο παραπανω.. εχω iMac M1 και εχω και το TG Pro (temp monitor & fan control) στο οποιο μπορεις να ρυθμισεις μονος σου τα fans αναλογα τις θερμοκρασιες που θα βλεπει..

Στο auto το εχω ακομα οπου πετυχαινει 40 περιπου και οι ανεμιστηρες δουλευουν γυρω στα 2000-2500.. και ειναι αθορυβο ... 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...