Προς το περιεχόμενο

Το iPhone 16 Pro θα αποκτήσει τηλεφακό με 5x οπτικό zoom


nchatz

Προτεινόμενες αναρτήσεις

12 ώρες πριν, Sugizo είπε

Μπορείς να doubt όσο θέλεις, με το που το δει ήλιος στους 25 βαθμούς, συχνά όχι πάντα, βγάζει μήνυμα. Το ίδιο έκανε και το 13 προ.

Φίλε κάτι κανείς λάθος οικοδομή δουλεύω με 12 pro πεταμένο από εδώ και από εκεί και συνέχεια στον ήλιο,μια φορά μόνο έβγαλε μήνυμα και ήταν μέσα στο αυτοκίνητο στο ταμπλό ξεχασμένο...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 86
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Στις 7/7/2024 στις 4:21 ΜΜ, JcD είπε

Σύντροφε s20fe εδώ, πάμε ακόμα δυνατά 4ο χρόνο 😃

Και εγώ ένα 6s και ένα huawei παλιό τι πάει να πει αυτό;

Αν σε καλύπτει οκ αλλά όταν οι εφαρμογές αναβαθμίζονται,το ίδιο το play store,app store αναβαθμίζονται εσύ παραμένεις με 2,3,4,6 κ.λ.π. giga ram που είχε το τηλ.τα οποία δεν αρκούν πια για να κάνει ότι έκανε...

Αν τσουλάει καλά οκ αν όχι θα φας την ζωή σου στο loading...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 minutes ago, harispao said:

Φίλε κάτι κανείς λάθος οικοδομή δουλεύω με 12 pro πεταμένο από εδώ και από εκεί και συνέχεια στον ήλιο,μια φορά μόνο έβγαλε μήνυμα και ήταν μέσα στο αυτοκίνητο στο ταμπλό ξεχασμένο...

 

Όταν είναι πεταμένο από εδώ κι από εκεί φορτίζει; Το διευκρίνισα πριν, την ώρα που φορτίζει στο αμάξι και το χτυπάει ήλιος ακόμα και στους 20

Επεξ/σία από Sugizo
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 minutes ago, harispao said:

Και εγώ ένα 6s και ένα huawei παλιό τι πάει να πει αυτό;

Αν σε καλύπτει οκ αλλά όταν οι εφαρμογές αναβαθμίζονται,το ίδιο το play store,app store αναβαθμίζονται εσύ παραμένεις με 2,3,4,6 κ.λ.π. giga ram που είχε το τηλ.τα οποία δεν αρκούν πια για να κάνει ότι έκανε...

Αν τσουλάει καλά οκ αν όχι θα φας την ζωή σου στο loading...

snap 865 και 6gb ram θα πάνε μία χαρά τουλάχιστον για άλλα τρία χρόνια, μέχρι σήμερα βγαίνουν midrange συσκευές που δεν έχουν επεξεργαστή με την δύναμη του 865.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγνωμη, το "5x οπτικό zoom" γιατι ειναι τοσο συνταρακτικο νεο που επρεπε να γινει αρθρο?
Το Google Pixel 8 Pro που βγηκε 2023 Οκτωβρη, ειχε απο τοτε 5x οπτικό zoom.

Πιθανοτατα και αλλα κινητα, σιγουρα καποιο/α Huawei, και τωρα μας λενε για iphone και Σεπτεμβρη 2024, σαν να ειναι κατι επαναστατικο.

Προφανως "επαναστατικο" θεωρειται εντος του οικοσυστηματος iphone και μονο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
16 λεπτά πριν, nek4d είπε

Συγνωμη, το "5x οπτικό zoom" γιατι ειναι τοσο συνταρακτικο νεο που επρεπε να γινει αρθρο?
Το Google Pixel 8 Pro που βγηκε 2023 Οκτωβρη, ειχε απο τοτε 5x οπτικό zoom.

Πιθανοτατα και αλλα κινητα, σιγουρα καποιο/α Huawei, και τωρα μας λενε για iphone και Σεπτεμβρη 2024, σαν να ειναι κατι επαναστατικο.

Προφανως "επαναστατικο" θεωρειται εντος του οικοσυστηματος iphone και μονο...

Το οποίο "οικοσύστημα" της Apple είναι τεράστιο με χρήστες που ενδιαφέρονται ΜΟΝΟ για αυτό. Συνεπώς μπορείς να το προσπεράσεις (όπως κάνω εγώ στα άρθρα για το Android, εκτός κι αν θέλω να "εκνευρίσω" κάποιους)! :) 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

51 minutes ago, billdanos said:

Το οποίο "οικοσύστημα" της Apple είναι τεράστιο με χρήστες που ενδιαφέρονται ΜΟΝΟ για αυτό. Συνεπώς μπορείς να το προσπεράσεις (όπως κάνω εγώ στα άρθρα για το Android, εκτός κι αν θέλω να "εκνευρίσω" κάποιους)! :) 

Ετσι οπως ειπα λοιπον, μονο για χρηστες εντος οικοσυστηματος ειναι το νεο.
Τεσπα, υπαρχουν παντως χρηστες, εστω και λιγοι, που ενδιαφερονται ΚΑΙ για τα δυο συστηματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
Μόλις τώρα, nek4d είπε

Ετσι οπως ειπα λοιπον, μονο για χρηστες εντος οικοσυστηματος ειναι το νεο.
Τεσπα, υπαρχουν παντως χρηστες, εστω και λιγοι, που ενδιαφερονται ΚΑΙ για τα δυο συστηματα.

ΑΡΑ, καλώς μπήκε το άρθρο! :) 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 minutes ago, billdanos said:

ΑΡΑ, καλώς μπήκε το άρθρο! :) 

Ενταξειι, συμφωνοιι, σορρυ που μπηκα και φανηκε να χαλαω το παρτυ, κατανοητο και σωστο το αρθρο.
(ετυχε να παρω το Google pixel 8 pro προ λιγων ημερων απο την προσφορα του Πλαισιου και μου εκανε εντυπωση το 5χ οπτικο ζουμ εδω).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
3 λεπτά πριν, nek4d είπε

Ενταξειι, συμφωνοιι, σορρυ που μπηκα και φανηκε να χαλαω το παρτυ, κατανοητο και σωστο το αρθρο.
(ετυχε να παρω το Google pixel 8 pro προ λιγων ημερων απο την προσφορα του Πλαισιου και μου εκανε εντυπωση το 5χ οπτικο ζουμ εδω).

Μα δε νομίζω να έγραψε κάπου η Apple ή εμείς εδώ πως "το iphone αποκτά ΠΡΩΤΟ οπτικό χ5". Ο ίδιος ο Cook κάπου δήλωσε πρόσφατα πως "δεν μας ενδιαφέρει να κάνουμε κάτι πρώτοι αλλά να το κάνουμε καλά"! Για έναν χρήστη της Apple, η είδηση πως θα έχει X5 zoom το επόμενο μοντέλο, είναι μια ενδιαφέρουσα πληροφορία και πιθανόν να μην τον απασχολεί καν το γεγονός πως υπάρχουν άλλες συσκευές που το έχουν ήδη. Αν πάλι αυτό το χαρακτηρίστικό ήταν το βασικότερο που ψάχνει σε ένα smartphone, φαντάζομαι πως θα είχε ήδη άλλη συσκευή non Apple! :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 8/7/2024 στις 4:18 ΜΜ, SeaLion είπε

Τι γκρίνια...

Έχεις ψάξει να βρεις στο App Store κάποιο app; MoviePro, ProMovie Recorder π.χ.; Σε αποτρέπουν τα 3-10-20 ευρώ;  Για τζάμπα 4:3 video (ή όποιο aspect ratio έχεις στο απλό photo mode) κράτα πατημένο το shutter button και μετά σύρε το δεξιά (δεν είναι 4Κ το βίντεο έτσι όμως)

Τα "χωρίς λόγο" και περί stabilization τα είπανε κι άλλοι. Το κάδρο δεν είναι μόδα για "κάποιο λόγο", οι τηλεοράσεις είναι 16:9 και βεβαίως ο περισσότερος και δη νέος κόσμος τραβά vertical video τα οποία καταναλώνονται πάλι σε κινητά. To default camera app δεν είναι Pro να έχει απεριόριστες επιλογές, και ούτε είναι λογικό να περιμένεις από την Apple να υλοποιεί τα πάντα, αλλιώς δεν θα είχε νόημα το App Store.

Τα θεωρείτε αυτονόητα αυτά που κάνουν οι κάμερες των κινητών πλέον. Παλιότερα θυμάμαι βίντεο από dslr χωρίς τρίποδο και άπλετο φως απλά δεν βλεπότανε!

Ναι δεν ειναι λογικο να σου βαζει αυτο οτι καδρο θελει. Σε κανενα android δε γινεται αυτο. διαλεγεις διαστασεις κ αναλυση. Αν εισαι εντελως ανεξεικειοτος με την τεχνολογια να το καταλαβω,αλλα βαλε κ ενα pro πεδιο γιαυτον που ξερει τι ζηταει. Δεν κοστιζει τπτ απολυτως, τεχνητη υποβαθμιση ειναι οπως ολο το οικοσυστημα της apple.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...