Προς το περιεχόμενο

SOS - καινούργια οθόνη με πρόβλημα?


hoakin1981

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ότι λέει ο τίτλος βασικά.

Το μοντέλο είναι το 27GN800P-B Ultragear της LG. Μόλις την άναψα και έχει μια λεπτή κάθετη μωβ γραμμή λίγο πιο αριστερά από την μέση η οποία που και που εξαφανίζεται και μετά εμφανίζεται και πάλι.

Έχω ελέγξει βύσματα κλπ και είναι όλα οκ. Ξέρω επίσης ότι κάτι παίζει γιατί συνέδεσα την δεύτερη έισοδο HDMI με το PS4 και βλέπω και απο εκείνη την είσοδο την ίδια γραμμή.

Πάει όπως ήρθε για επιστροφή ή μου διαφέυγει κάτι?

Ευχαριστώ πολύ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 ώρες πριν, hoakin1981 είπε

Ότι λέει ο τίτλος βασικά.

Το μοντέλο είναι το 27GN800P-B Ultragear της LG. Μόλις την άναψα και έχει μια λεπτή κάθετη μωβ γραμμή λίγο πιο αριστερά από την μέση η οποία που και που εξαφανίζεται και μετά εμφανίζεται και πάλι.

Έχω ελέγξει βύσματα κλπ και είναι όλα οκ. Ξέρω επίσης ότι κάτι παίζει γιατί συνέδεσα την δεύτερη έισοδο HDMI με το PS4 και βλέπω και απο εκείνη την είσοδο την ίδια γραμμή.

Πάει όπως ήρθε για επιστροφή ή μου διαφέυγει κάτι?

Ευχαριστώ πολύ.

΄Σβήσε την οθόνη.Βγάλε το καλώδιο του σήματος. Είτε DP είτε hdmi. 

Αναψέ τη και αν στην οθόνη που γράφει no signal ή κάποιο άλλο μύνημα, την εμφανίζει τη γραμμή που αναφέρεις και εκεί, τότε, επιστροφή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, tasvar είπε

΄Σβήσε την οθόνη.Βγάλε το καλώδιο του σήματος. Είτε DP είτε hdmi. 

Αναψέ τη και αν στην οθόνη που γράφει no signal ή κάποιο άλλο μύνημα, την εμφανίζει τη γραμμή που αναφέρεις και εκεί, τότε, επιστροφή.

Θα το δοκιμάσω. Αν η γραμμή δεν φαίνεται τι σημαίνει αυτό και τι μπορώ να κάνω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δεν φαίνεται μάλλον υπάρχει κάποιο θέμα με την πλακέτα και όταν δέχεται είσοδο σήματος, το παρουσιάζει. 

Γνώμη μου, να πας όπως και να έχει στο κατάστημα αγοράς να δεις αν το κάνει το πρόβλημα και εκεί μπροστά τους. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...