Προς το περιεχόμενο

nova 5g home internet και access point


dimitris064

Προτεινόμενες αναρτήσεις

γειά σας έχω μια γραμμή vdsl 50αρα με speedbooster και πιάνω όλα κιολα στις καλές καμμια 40αρια οπότε οι λύσεις μέχρι να έρθει οπτική στο μέρος μου είναι starlink η το καινούργιο πακετάκι της νόβα με 26 ευρώ θα πάω στην νόβα γτ έχει δωρεάν εξοπλισμό το 5g το ρουτερακι έχει μόνο 2 θύρες εθερνετ και σκέφτομαι να κουμπώσω το ρουτερ της cosmote το entry 2 ξέρω πως να το κάνω έχω δει διαφορά βιντεακια το ερώτημα μου είναι το εξής το router της nova δίνει την επιλογή να έχεις σταθερο με voip αλλά έχει μόνο μια έξοδο rj11 ενώ τα router της cosmote έχουν 2 οπότε και στο σπίτι μου που είναι δυοροφο έβαζα μια συσκευή στο ρουτερ και με την άλλη θύρα έδινα στα υπόλοιπα δωμάτια πάνω υπάρχει περίπτωση όταν κουμπώσω το ρουτερ της cosmote και το κάνω accespoint να δουλέψουν και οι θύρες τηλεφώνου? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι, η τηλεφωνία παίζει αποκλειστικά στην συσκευή του παρόχου και αυτό ισχύει σε όλους. Δεν θα παίξει στην συσκευή της Cosmote.

Μπορείς όμως να βάλεις ένα τηλεφωνικό ταφ στην θύρα του router και σε αυτό να συνδέσεις το τηλέφωνο και την πρίζα προς το υπόλοιπο σπίτι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, jkoukos είπε

Όχι, η τηλεφωνία παίζει αποκλειστικά στην συσκευή του παρόχου και αυτό ισχύει σε όλους. Δεν θα παίξει στην συσκευή της Cosmote.

Μπορείς όμως να βάλεις ένα τηλεφωνικό ταφ στην θύρα του router και σε αυτό να συνδέσεις το τηλέφωνο και την πρίζα προς το υπόλοιπο σπίτι.

ναι το ξέρω ότι παίζει μόνο στο ρουτερ του παροχο αλλά έλεγα επειδή θα τα συνδέσω μεταξύ τους μήπως συνδεθεί και το τηλέφωνο 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...
On 11/09/2024 at 14:15, tselotrelo said:

Καλησπέρα 

Από Κοζάνη νέα σύνδεση λίγων ωρών πολύ ευχαριστημένος.!!

Screenshot_2024-09-11-14-14-26-01_40deb401b9ffe8e1df2f1cc5ba480b12.jpg

μια χαρα.

 

On 05/07/2024 at 23:36, dimitris064 said:

ναι το ξέρω ότι παίζει μόνο στο ρουτερ του παροχο αλλά έλεγα επειδή θα τα συνδέσω μεταξύ τους μήπως συνδεθεί και το τηλέφωνο 

nope αλλα το ταφ που σου ειπαν (τηλεφωνικος διακλαδωτης ) παιζει μια χαρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...