Προς το περιεχόμενο

Τι σημαινει Year Pass;


therock

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σκεφτομαι για παραδειγμα να αγορασω το Crew Motorfest και ενδεχομενως το Deluxe και λεει Year 1 Pass. Απο οτι καταλαβαινω κατα καιρους βγαζει αμαξια και τα πληρωνεις ως DLC? Οποτε Year Pass σημαινει τι? Οτι βγαλει απο τη αρχη που κυκλοφορησε το παιγνιδι εως και ενα χρονο μετα την αγορα του απο εσενα, τα DLC του ειναι δωρεαν?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω συγκεκριμένα για το  Crew Motorfest, αλλά σε fighting games που στις Deluxe Editions σου δίνει Year Pass, περιλαμβάνει DLC και fighters που σκοπεύουν να βγάλουν τον πρώτο χρόνο.

Για παράδειγμα αν έχουν ανακοινώσει 5 DLC fighters για τον πρώτο χρόνο που κοστίζουν 5€ ο καθένας, θα έπρεπε να πληρώσεις 25€ για να τους αποκτήσεις, αλλά με το Year Pass τους αποκτάς χωρίς επιπλέον κόστος.

Συνήθως το Year Pass το αποκτάς και ξεχωριστά από την Deluxe μόνο του και κοστίζει κάτι λιγότερο από το να αγόραζες τα μεμονωμένα DLCs. Αντί για 25€ για παράδειγμα μπορεί να το δίνουν 15€ ή 20€.

Αυτά τα passes αξίζουν μόνο αν σκόπευες να αγοράσεις τα DLC. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 hours ago, Charismo said:

Δεν ξέρω συγκεκριμένα για το  Crew Motorfest, αλλά σε fighting games που στις Deluxe Editions σου δίνει Year Pass, περιλαμβάνει DLC και fighters που σκοπεύουν να βγάλουν τον πρώτο χρόνο.

Για παράδειγμα αν έχουν ανακοινώσει 5 DLC fighters για τον πρώτο χρόνο που κοστίζουν 5€ ο καθένας, θα έπρεπε να πληρώσεις 25€ για να τους αποκτήσεις, αλλά με το Year Pass τους αποκτάς χωρίς επιπλέον κόστος.

Συνήθως το Year Pass το αποκτάς και ξεχωριστά από την Deluxe μόνο του και κοστίζει κάτι λιγότερο από το να αγόραζες τα μεμονωμένα DLCs. Αντί για 25€ για παράδειγμα μπορεί να το δίνουν 15€ ή 20€.

Αυτά τα passes αξίζουν μόνο αν σκόπευες να αγοράσεις τα DLC. 

Οκ φίλε μου ευχαριστώ. Αλλά year one εννοεί μόνο τον πρώτο χρόνο? Δηλαδή αν ένα παιχνίδι είναι 3+ χρόνια πάλι τα dlc του πρώτου έτους σου δίνουν?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

35 minutes ago, therock said:

Οκ φίλε μου ευχαριστώ. Αλλά year one εννοεί μόνο τον πρώτο χρόνο? Δηλαδή αν ένα παιχνίδι είναι 3+ χρόνια πάλι τα dlc του πρώτου έτους σου δίνουν?

Ναι σε παιχνίδια που ξέρω, από το δεύτερο έτος και μετά τα DLC τα πληρώνεις ή βγάζουν με pass.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Έγινε αλλαγή τίτλου σε Τι σημαινει Year Pass;

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...