Προς το περιεχόμενο

πρόταση κινητού μέχρι 300 καινούργιο / 150 μεταχρ


κκρκ

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα.. ψάχνω ένα τηλέφωνο το οποίο να έχει μέγεθος μέχρι 15εκ. , να έχει jack 3.5, να παίρνει 2 κάρτες σιμ, ιδανικά και κάρτας μνήμης έξτρα απ' τις σιμ και να έχει κάποιον τίμιο επεξεργαστή, σαν τον sd695 πχ σε επιδόσεις αλλά όχι απαραίτητα 5G.

Λίγο που έχω ψάξει σε καινούργιο δεν έχω βρει κανένα με τα παραπάνω χαρακτηριστικά..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, κκρκ είπε

Καλησπέρα.. ψάχνω ένα τηλέφωνο το οποίο να έχει μέγεθος μέχρι 15εκ. , να έχει jack 3.5, να παίρνει 2 κάρτες σιμ, ιδανικά και κάρτας μνήμης έξτρα απ' τις σιμ και να έχει κάποιον τίμιο επεξεργαστή, σαν τον sd695 πχ σε επιδόσεις αλλά όχι απαραίτητα 5G.

Λίγο που έχω ψάξει σε καινούργιο δεν έχω βρει κανένα με τα παραπάνω χαρακτηριστικά..

15 εκ = 6.3 ίντσες;;;

 

 

Επεξ/σία από Kag1ante
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε αυτό το μέγεθος (κάτω από 6'') νομίζω μόνο σε iphone ή samsung σειρά "S" θα βρεις αλλά οι τιμές τους είναι πολύ υψηλές.

Για πιο φθηνά μάλλον θα δεις κάτι σε ulefone ή doogee.

8 λεπτά πριν, Kag1ante είπε

15 εκ = 6.5 ίντσες;;;

Εντάξει, αυτό το 15εκ είναι λίγο περίεργο γιατί το ύψος εξαρτάτε και από το ποσοστό κάλυψης της οθόνης και από την αναλογία ύψους προς πλάτος.

π.χ. το S9 έχει 5.8'' οθόνη και ύψος 14,77εκ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, micos000 είπε

Σε αυτό το μέγεθος (κάτω από 6'') νομίζω μόνο σε iphone ή samsung σειρά "S" θα βρεις αλλά οι τιμές τους είναι πολύ υψηλές.

Για πιο φθηνά μάλλον θα δεις κάτι σε ulefone ή doogee.

Εντάξει, αυτό το 15εκ είναι λίγο περίεργο γιατί το ύψος εξαρτάτε και από το ποσοστό κάλυψης της οθόνης και από την αναλογία ύψους προς πλάτος.

π.χ. το S9 έχει 5.8'' οθόνη και ύψος 14,77εκ

Το ρώτησα εννοώντας συνολικό ύψος συσκευής γιατί δεν κατάλαβα..

Είναι και πρωί  😅

  • Haha 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

EDIT:

Άκυρα και για τα ulefone/doogee γιατί, ενώ έχουν μικρές οθόνες, το ποσοστό κάλυψης είναι μικρότερο και βγαίνουν μόνο σε ragged οπότε με 5.6-5.7 το μέγεθος τους ανεβαίνει πάνω από τα 16εκ.

Υπάρχει και η επιλογή των flip αλλά το price tag ξεφεύγει πολύ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

46 λεπτά πριν, micos000 είπε

Σε αυτό το μέγεθος (κάτω από 6'') νομίζω μόνο σε iphone ή samsung σειρά "S" θα βρεις αλλά οι τιμές τους είναι πολύ υψηλές.

Για πιο φθηνά μάλλον θα δεις κάτι σε ulefone ή doogee.

Εντάξει, αυτό το 15εκ είναι λίγο περίεργο γιατί το ύψος εξαρτάτε και από το ποσοστό κάλυψης της οθόνης και από την αναλογία ύψους προς πλάτος.

π.χ. το S9 έχει 5.8'' οθόνη και ύψος 14,77εκ

Η αλήθεια είναι ότι τα τελευταία που βρίσκω έτσι σε τέτοια μεγέθη είναι Samsung και Sony του 2018, 2019. Αλλά είναι αρκετά παλιά πλέον αυτά. Ίσως το Samsung s10e , που το προτείνει γενικά κόσμος αλλά είναι αρκετά ακριβό ακόμα και σε μεταχειρισμένο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, κκρκ είπε

Η αλήθεια είναι ότι τα τελευταία που βρίσκω έτσι σε τέτοια μεγέθη είναι Samsung και Sony του 2018, 2019. Αλλά είναι αρκετά παλιά πλέον αυτά. Ίσως το Samsung s10e , που το προτείνει γενικά κόσμος αλλά είναι αρκετά ακριβό ακόμα και σε μεταχειρισμένο.

https://www.skroutz.gr/skoop/51o9PsFujG/samsung-galaxy-s10e-128gb-polaris-blue

Ρίξε γενικά μια ματιά και εδώ μέσα στο insomnia

Επεξ/σία από Kag1ante
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Kag1ante είπε

https://www.skroutz.gr/skoop/51o9PsFujG/samsung-galaxy-s10e-128gb-polaris-blue

Ρίξε γενικά μια ματιά και εδώ μέσα στο insomnia

Μάλλον κάτι τέτοιο θα γίνει γιατί φαίνεται ως η μόνη επιλογή.. αν και είναι κινητό που έχει δουλέψει 5 χρόνια. Παίζει δλδ οριακά να κολλάει σε εφαρμογές τύπου μαπς...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 ώρες πριν, κκρκ είπε

μέγεθος μέχρι 15εκ

jack 3.5

να παίρνει 2 κάρτες σιμ

ιδανικά και κάρτας μνήμης έξτρα απ' τις σιμ

και να έχει κάποιον τίμιο επεξεργαστή

\σαν τον sd695 πχ σε επιδόσεις αλλά όχι απαραίτητα 5G.

Λίγο που έχω ψάξει σε καινούργιο δεν έχω βρει κανένα με τα παραπάνω χαρακτηριστικά..

με ολα αυτα δεν υπαρχει... οχι απλα στο budget σου... γενικα

jack ειναι πλεον παλια τεχνολογια λιγα κινητα βγαινουν με αυτη *ασε που η τεχνολoγια bluetooth ειναι τετοια που με 20 ευρω βρισκεις διαμαντι

sd card επισης λιγα βγαινουν μιας που πλεον οι χωροι φτανουν και το μισο τερα

ακομα και αν τα θυσιασεις δυσκολα θα βρεις σε κατω απο 15εκ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Donalhioy είπε

με ολα αυτα δεν υπαρχει... οχι απλα στο budget σου... γενικα

jack ειναι πλεον παλια τεχνολογια λιγα κινητα βγαινουν με αυτη *ασε που η τεχνολoγια bluetooth ειναι τετοια που με 20 ευρω βρισκεις διαμαντι

sd card επισης λιγα βγαινουν μιας που πλεον οι χωροι φτανουν και το μισο τερα

ακομα και αν τα θυσιασεις δυσκολα θα βρεις σε κατω απο 15εκ

Ισχύει ναι.. αν κάτι αφαιρεθεί όπως πχ το jack κάτι υπάρχει από μοτορολα πx, το 30 neo πχ το οποία πλέον έχει πάει 250 από 190 που είχε και ήταν οκ τιμή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, κκρκ είπε

Ισχύει ναι.. αν κάτι αφαιρεθεί όπως πχ το jack κάτι υπάρχει από μοτορολα πx, το 30 neo πχ το οποία πλέον έχει πάει 250 από 190 που είχε και ήταν οκ τιμή

Εχω το 30 Neo εδω και καποιους μηνες , το ειχα παρει(185Ε) γιατι και εγω εψαχνα κατι οσο πιο μικρο γινεται , για την τιμη του απιστευτο , παει σφαιρα λογο στοκ android και ακομα τωρα με την ζεστη δεν ζεσταίνετε καθολου , σε οποιο το εχω δείξει το εχει ζηλεψει για το μεγεθος - βαρος του , οτι μεγαλυτερο εγω το  θεωρώ παντόφλα. Aλλα τωρα η τιμη εχει ξεφύγει , αν δεν σε ενδιαφαιρει η απαλλαγή φπα ισως το βρεις σε καλη τιμη απο Αμαζον , πριν λιγο καιρο ηταν και εκει 190Ε . Aλλη επιλογη για σχετικα "μικρη" συσκευή ειναι το pixel 7a που παιζει απο Αμαζον κατα διαστήματα λιγο πανω απο 300Ε .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 ώρες πριν, Votritis είπε

Εχω το 30 Neo παει σφαιρα λογο στοκ android 

δεν παιζει μεγαλο ρολο το android στην ταχυτητα.. "επισης δεν εχει στοκ"

και ο cpu ειναι ο 695... mid range επεξεργαστης του 2020

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, SciManiac είπε

Τι γνώμη έχετε για τα Oppo; Βλέπω και εκεί παίζουν κάποιες αξιόλογες συσκευές, τουλάχιστον από άποψη χαρακτηριστικών.

Υπάρχει συσκευή οπο μικρή σε μέγεθος? Εγώ δεν θα είχα πρόβλημα

17 ώρες πριν, Votritis είπε

Εχω το 30 Neo εδω και καποιους μηνες , το ειχα παρει(185Ε) γιατι και εγω εψαχνα κατι οσο πιο μικρο γινεται , για την τιμη του απιστευτο , παει σφαιρα λογο στοκ android και ακομα τωρα με την ζεστη δεν ζεσταίνετε καθολου , σε οποιο το εχω δείξει το εχει ζηλεψει για το μεγεθος - βαρος του , οτι μεγαλυτερο εγω το  θεωρώ παντόφλα. Aλλα τωρα η τιμη εχει ξεφύγει , αν δεν σε ενδιαφαιρει η απαλλαγή φπα ισως το βρεις σε καλη τιμη απο Αμαζον , πριν λιγο καιρο ηταν και εκει 190Ε . Aλλη επιλογη για σχετικα "μικρη" συσκευή ειναι το pixel 7a που παιζει απο Αμαζον κατα διαστήματα λιγο πανω απο 300Ε .

Ναι και το α7 είναι σίγουρα μια λύση.

Χθές κοιταγα και το 30 το κανονικό όχι το νέο, που είναι 778+ + jack αλλά όμως 16cm. 200 Euro

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...