Προς το περιεχόμενο

Σημαντική αύξηση εσόδων και χρηστών για τη Revolut σε Ελλάδα αλλά και παγκοσμίως


Axlmon

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αν αναγνωριστούν οι συναλλαγές της για το χτίσιμο του αφορολογητου οι ελληνικές τράπεζες θα έχουν μεγάλο πρόβλημα

 

  • Like 4
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 85
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

46 minutes ago, mindreader said:

Θα ειχα ασχοληθει με revolut, αν μπορουσε να την λειτουργησω με ebanking απο τον ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΗ μου.

Απο τη στιγμη που ειναι μονο σε κινητο, αναγκαστικα τρωει ακυρο, απο οσους εχουμε - ορθα και δικαιως κατα την προσωπικη μου γνωμη-, ως κεντρο της ψηφιακης μας ζωης τον ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΗ, και οχι το κινητο.

Κριμα.

https://app.revolut.com/ 😉

  • Like 7
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, for4 είπε

είναι τράπεζα υπόδειγμα όσον αφορά τις υπηρεσίες. Αλλά με φοβίζει για πολλά λεφτά το γεγονός ότι δεν μπορείς να επικοινωνήσεις.

Θα μου πεις βγάζει εδώ άκρη με τα καταστήματα; Εν πάσει περιπτώσει θα μιλήσεις με κάποιον άνθρωπο. Αλλά κατά τα άλλα για καθημερινά, ταξίδια κλπ είναι εξαιρετική. Να μην είχαμε τις προμήθειες των ελληνικών τραπεζών όταν στέλνουμε λεφτά στην revolut και θα την χρησιμοποιούσα 100% στις συναλλαγές μου.

Έχω βάλει χρεωστική κάρτα Πειραιώς στο πορτοφόλι της Google. Και από το πορτοφόλι στέλνω λεφτά στην Revolut χωρίς καμία προμήθεια.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Για όσους το αναφέρουν, εννοείται ότι αναγνωρίζονται τα έξοδα μέσω ρεβολουτ για το αφορολογητο, απλά τα βάζεις με το χέρι στην δήλωση σου και δεν έρχονται αυτόματα. Εμένα γιατί όταν βάζω να στείλω λεφτά από ελληνική κάρτα στην ρεβολουτ μου βγάζει κόστος; Θα ξανά δοκιμάσω μήπως κάνω κάτι λάθος. Από Google pay δεν ζητάει πάντως. Επίσης όπως είπε και ένας φίλος πιο πάνω και η ρεβολουτ έχει αλλάξει πολλές φορές την τιμολογιακή της πολιτική προς το χειρόγραφο. Δείτε τι έπαιρνες με το premium πριν λίγα χρόνια και το δίνει τώρα. Επίσης μου την δίνει που προωθεί το αμοιβαίο κεφάλαιο ως προθεσμία και κόσμος που δεν ξέρει λέει βάλτε λεφτά έχει καλό επιτόκιο. Κράζω αλλά την δουλεύω αρκετά και κράζω γτ δεν θέλω να γίνει σιγά σιγά σαν το καρτέλ εδώ.

Επεξ/σία από for4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σίγουρα έχει βολέψει πολύ κόσμο.. δε θα έβαζα όμως ποτέ πολλά χρήματα σε λογαριασμό εκεί.. μου είναι αδύνατο να εμπιστευτώ ένα πιστωτικό ίδρυμα που δε μου επιτρέπει να μιλήσω με κάποιον αντιπρόσωπο σε επείγουσα κατάσταση.. κι έχει συμβεί να με "κλειδώσουν" εκτός, χωρίς καμία δικαιολογία μάλιστα.. πήρε μπόλικα mail, selfies και μέρες μέχρι να επανέλθει ο λογαριασμός μου.. μη σας τύχει..

Επεξ/σία από gadgetseek
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, for4 είπε

είναι τράπεζα υπόδειγμα όσον αφορά τις υπηρεσίες. Αλλά με φοβίζει για πολλά λεφτά το γεγονός ότι δεν μπορείς να επικοινωνήσεις.

Θα μου πεις βγάζει εδώ άκρη με τα καταστήματα; Εν πάσει περιπτώσει θα μιλήσεις με κάποιον άνθρωπο. Αλλά κατά τα άλλα για καθημερινά, ταξίδια κλπ είναι εξαιρετική. Να μην είχαμε τις προμήθειες των ελληνικών τραπεζών όταν στέλνουμε λεφτά στην revolut και θα την χρησιμοποιούσα 100% στις συναλλαγές μου.

Έχω λογαριασμό στη revolut από τη μαγική εποχή των capital controls και δεν υπήρξε ποτέ καμία χρέωση όποτε και να έστειλα χρήματα στον λογαριασμό μου από οποιαδήποτε ελληνική κάρτα-τράπεζα(Μιλάμε πάντα για "φυσιολογικά" ποσά και όχι τίποτα τρελά χιλιάρικα:) όπου δεν ξέρω αν παίζει κάτι άλλο). Τουλάχιστον δε συνέβη ποτέ σε μένα.

Χρέωση υπάρχει μόνο όταν στέλνεις χρήματα από τη revolutr σε ελληνική τράπεζα που και εκεί υπάρχει τρόπος να το ελαχιστοποιήσεις ή και να να το μηδενίσεις αν έχεις διάθεση.

Όπως επίσης αν θέλεις να βγάλεις μετρητά από atm.

Και φυσικά σε αγοροπωλησίες χρηματοοικονομικών προϊόντων (crypto, μετοχές, κλπ) απ'όπου πιστεύω προέρχεται και το μεγαλύτερο κέρδος τους.

Επεξ/σία από stambolos
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
16 λεπτά πριν, gadgetseek είπε

Σίγουρα έχει βολέψει πολύ κόσμο.. δε θα έβαζα όμως ποτέ πολλά χρήματα σε λογαριασμό εκεί.. μου είναι αδύνατο να εμπιστευτώ ένα πιστωτικό ίδρυμα που δε μου επιτρέπει να μιλήσω με κάποιον αντιπρόσωπο σε επείγουσα κατάσταση.. κι έχει συμβεί να με "κλειδώσουν" εκτός, χωρίς καμία δικαιολογία μάλιστα.. πήρε μπόλικα mail, selfies και μέρες μέχρι να επανέλθει ο λογαριασμός μου.. μη σας τύχει..

συνηθισμένο έχει συμβεί σε πολλούς στο εξωτερικό , κλείδωμα εκτός λογαριασμού , στο Ηνωμένο Βασίλειο πολλοί τη θεωρούν scam , ακόμη δεν έχουν πάρει άδεια, δεν έχουν  UK Banking License

Επεξ/σία από ethereum
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, bymas είπε

φετος στη δηλωση μου στο συστημα εκτος απο τις συστημικες τραπεζες μου εβγαζε πληρωμες με μια καρτα χωρις διευκρίνηση που ειτε ηταν πειζι ειτε ρεβολουτ οποτε δε ξερω ποσο ασφαλες ειναι αυτο που κανεις

Μπορεις να το ψαξεις λιγακι παραπανω και να μου πεις? μαλος payz ειναι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 hours ago, cpc464 said:

Με άλλα λόγια το μαύρο χρήμα καλά κρατεί..........

Από που προκύπτει αυτό; 

Προσωπικά ανεβάζω χρήμα στη Revo από την Alphabank. 

Το κακό είναι ότι ΔΕΝ μετράει προς το αφορολόγητο ή όπως στο διάολο το λένε. 

Με αποτέλεσμα αν δε χρεώνεις αρκετά και τις ελληνικές σου κάρτες, να πληρώνεις το πρόστιμο.

Μιλαμε για ελληνική μασωνία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

35 λεπτά πριν, polaki είπε

Από που προκύπτει αυτό

Προκύπτει από προηγούμενη εργασία μου σε it Τράπεζας, γιατί κάποιοι κύριοι μια χαρά ήξεραν να βρίζουν όταν είχε μπει κατάσχεση σε κέρδη από στοιχήματα,αλλά για το που βρήκαν τα λεφτά να στοιχηματίσουν ενώ χρωστούν και στην μιχαλού κουβέντα,(μη το παίρνεις προσωπικά από δική μου εμπειρία μιλώ).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, APapsda είπε

ολο το μαυρο χρήμα μου εκει το εχω φορτώσει απο το 2015... ευτυχώς δεν μου ζητησαν τιποτα εκτος από κατι αποδεικτικα της τράπεζας 

Δεν κρατιέμαι θα ρωτήσω...

Πως την φόρτωνες μαυρο χρημα , αφου τα χρηματα πρωτίστως θα επρεπε να βρίσκονται σε μια ελληνική τράπεζα;

Αυτο θα μπορουσε να γινει αν μπορουσες να την φορτωνεις με μετρητα . Απο την στιγμη που τα χρηματα σου βρίσκονται σε μια συστημική τραπεζα εχουν φανερωθεί ή ειναι εξ αρχης καθαρα.

4 ώρες πριν, APapsda είπε

 

 

Επεξ/σία από cinemusic
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, cinemusic είπε

Δεν κρατιέμαι θα ρωτήσω...

Πως την φόρτωνες μαυρο χρημα , αφου τα χρηματα πρωτίστως θα επρεπε να βρίσκονται σε μια ελληνική τράπεζα;

Αυτο θα μπορουσε να γινει αν μπορουσες να την φορτωνεις με μετρητα . Απο την στιγμη που τα χρηματα σου βρίσκονται σε μια συστημική τραπεζα εχουν φανερωθεί ή ειναι εξ αρχης καθαρα.

 

εβαλα χρηματα σε πολλους διαφορετικους λογαριασμους σε ελληνικες τραπεζες, την εποχη που παρακαλαγανε οι τραπεζες να γυρισει ο κοσμος τα λεφτα του. λιγα λιγα. και μετα ολα τα εστελνα στην revo

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, mindreader είπε

Θα ειχα ασχοληθει με revolut, αν μπορουσε να την λειτουργησω με ebanking απο τον ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΗ μου.

Απο τη στιγμη που ειναι μονο σε κινητο, αναγκαστικα τρωει ακυρο, απο οσους εχουμε - ορθα και δικαιως κατα την προσωπικη μου γνωμη-, ως κεντρο της ψηφιακης μας ζωης τον ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΗ, και οχι το κινητο.

Κριμα.

Ο λόγος που συμβαίνει αυτό είναι επειδή στο κινητό εχεις δυνατότητα βιομετρικής επιβεβαίωσης. Όποτε είναι πιο ασφαλές. 

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, sprkrt είπε

Αν αναγνωριστούν οι συναλλαγές της για το χτίσιμο του αφορολογητου οι ελληνικές τράπεζες θα έχουν μεγάλο πρόβλημα

Αναγνωρίζονται, απλώς δεν εμφανίζονται αυτόματα όπως στις ελληνικές τράπεζες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...