Προς το περιεχόμενο

Xiaomi HyperOs και κλήσεις


ksp

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα σας,
έχω ένα Xiaomi 11 lite 5G NE και από την ώρα που έγινε αναβάθμησε σε HyperOs, όταν είναι ανοιχτό το WiFi δεν μπορεί να κάνει εξωτερική κλήση. Αντίθετα με κλειστό το ασύρματο ή με σύνδεση δεδομένων καλεί κανονικά. Το έχει αντιμετωπίσει και κάποιος άλλος;
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, ksp είπε
Καλημέρα σας,
έχω ένα Xiaomi 11 lite 5G NE και από την ώρα που έγινε αναβάθμησε σε HyperOs, όταν είναι ανοιχτό το WiFi δεν μπορεί να κάνει εξωτερική κλήση. Αντίθετα με κλειστό το ασύρματο ή με σύνδεση δεδομένων καλεί κανονικά. Το έχει αντιμετωπίσει και κάποιος άλλος;

Για θέμα στο VoWiFi ακούγεται. Ίσως με το νέο OS κάτι να μη λειτουργεί όπως πρέπει, να μη "συνεννοείται" με το router πια ή να είναι απλά θέμα bug και να πρέπει να περιμένεις την επόμενη αναβάθμιση.

Σε κάποιο άλλο WiFi από το δικό σου, δοκίμασες μήπως λειτουργεί?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 2/7/2024 στις 2:51 ΜΜ, ksp είπε

Ευχαριστώ για την απάντηση. Στις εισερχόμενες κλήσεις είμαι οκ. Στις εξερχόμενες έχω το πρόβλημα. Δεν έχει να κάνει με το δίκτυο.

Στις "Ρυθμίσεις κάρτας SIM", στο πεδίο "Κλήσεις Wi-Fi", είναι ενεργοποιημένο φαντάζομαι το "Πραγματοποιήστε κλήσεις μέσω Wi-Fi". Στις "Προτιμήσεις δικτύου", έχεις επιλέξει WiFi ή Δίκτυα Κινητής?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...