Προς το περιεχόμενο

Τα ΑΑΑ παιχνίδια για iPhone και iPad δεν είναι πολύ δημοφιλή


nchatz

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Θα τα αγοράσω κάποια στιγμή που θα έχω όρεξη να παίξω για να δω το παλιό μου -πλέον- iPad Air 5 πώς τα καταφέρνει με ΑΑΑ τίτλους. ΒΤ ποντίκι δέχεται το iPad όπως έχω διαπιστώσει αλλά κακά τα ψέματα δεν βολεύει. Θέλει πενάκι ή δάχτυλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, freegr είπε

Στο iPad πάντως παίζεις σωστά παιχνίδια που είναι ανώτερο από το PS με γραφικά και ήχο από ότι φυσικά στο ΚΙΝΗΤΟ. Η εμπειρία θετική. Μόνο που το iPad παίρνει πληκτρολόγιο με ΒΤ αλλά όχι όμως ποντίκι 

Mια χαρά έχω συνδέσει ποντίκι της Logitech με bluetoth στο ipad και δουλεύει άψογα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 hours ago, ethereum said:

το Copilot που ρώτησα  - Android claims 78% of the mobile gaming audience.

εγω εψαξα ποιο είναι το market share ανα χώρα μεταξυ android και ios και μετά είδα τις χώρες που έχουν τα περισσότερα microtransactions τα οποία είναι και χαρακτηριστικό του mobile gaming (τουλάχιστον σίγουρα έχει την πλειοψηφία της πίτας).Από εκεί και πέρα έγραψα κιόλας πως σε απόλυτα νούμερα σίγουρα το android έχει περισσότερους γιατί έχει και το παγκόσμιο 72% του market share άρα μέσω αναγωγής αυτό σημαίνει πως αν όντως έχει το android το σύνολο του 72% του mobile gaming οι μέσοι χρήστες που παίζουν μεταξύ ios και android είναι ίδιοι (αν παίζει 1 στους 3 στο ένα είναι και 1 στους 3 στο άλλο,δεν ξέρω αν χρειάζεται να το εξηγήσω παραπάνω.

Τώρα αν εμπιστευτούμε σαν νούμερο το 78% δεν έχει μεγάλη απόκλιση από το 72 άρα δεν έχει και μεγάλη απόκλιση και ο μέσος χρήστης στο ένα και στο άλλο,αλλά εγώ δεν το εμπιστεύομαι χωρίς κάποια πρόσθετη πληροφορία γιατί αν βγήκε το συμπέρασμα από το σύνολο των downloads ας πούμε χαιρετα μου τον πλάτανο,εγώ μόνο τα τελευταία 4 χρόνια μπορεί να έχω κατεβάσει σε περιπτώσεις μήπως τα χρειαστώ(αεροπλάνο κτλ) η βαρεμάρας οτιδήποτε από 50 εώς 100 παιχνίδια από αυτά δεν έχω παίξει ούτε τα μισά,και σε αυτά που έχω παίξει μπορεί συνολικά να έχω γράψει και 12 ώρες συνολικού παιχνιδιού.

 

Συμφωνα με το chatgpt οπότε αμφιλεγόμενο μεν αλλά δεν θα μπω στην διαδικασία να τσεκάρω τα νούμερα το 2022 το ios είχε 41δις πωλήσεις παιχνιδιών και το android 36δις.Ο μέσος χρήστης του ios ξοδευε 21 δολλάρια σε παιχνίδια και στο android 11δολλάρια

αναφέρει αυτές ως πηγές

  • Statista. "Mobile Operating System Market Share Worldwide."
  • IDC. "Worldwide Quarterly Mobile Phone Tracker."
  • Newzoo. "Global Games Market Report 2022."
  • App Annie. "State of Mobile 2022 Report."
  • Sensor Tower. "Q4 2022 Data Digest: App Market Overview."
  • App Annie. "Mobile Market Forecast 2022."
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...