Προς το περιεχόμενο

Δήμος Αγρινίου: Όχι στο FTTH λόγω αποκατάστασης οδοστρωμάτων και αναφορά για «παρωχημένη τεχνολογία»


Crash24

Προτεινόμενες αναρτήσεις

15 ώρες πριν, k_w_t είπε

Σε ενα βαθμο φταινε και οι πολιτες..

Βαζουν σημανση οτι θα γινουν εργα και απομακρυνεται τα οχηματα σας...

Και καποιοι τα αφηνουν στην θεση τους.

Αντι το σκαψιμο για την οπτικη να γινει 30cm απο το πεζοδρομιο δηλαδη σε σημειο που δεν φαινεται οταν υπαρχει παρκαρισμενο αμαξι απο πανω γινεται στο κεντρο του δρομου ή ζιγκ ζαγκ..

ετσι εχουμε αντι για αυτο 

image.jpeg.5af88a9e1f1a5aa85dfa23e1a9d6becd.jpeg

εχουμε αυτο 

image.jpeg.a8ea81ecd0058abe7533343439c27355.jpeg

κατι τετοιο επαθα και εγω που αφησα το αυτοκινητο 4-5 μερες ακινητο σε αλλη περιοχη απ οπου μενω. εννοειται δεν το αφησα επιτηδες εκει που θα γινουν εργα, αλλα δεν υπηρχε καμία απολύτως ειδοποιηση εκει γύρω. ουτε κωνος, ουτε κορδελα, ουτε καν ενα χαρτι ρε παιδι μου. δηλαδη αμα θα προειδοποιουσαν 1-2 βδομαδες νωριτερα θα τους επεφτε ο πωπος?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 178
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Απο περιέργεια να ρωτήσω κάτι;
Αν είχαν αφήσει τη Huawei πριν χρόνια, να γεμίσει μια πόλη όπως το Αγρίνιο με 5G κεραίες, και είχε ο κόσμος 5G router, θα ήταν καλύτερα ή χειρότερα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 hours ago, tsosmi7 said:

Εγω ειμαι 43 και θυμαμαι τουλαχιστον 2 φορες να εχει στρωθει η Λιοσιων. Η τελευταια φορα δεν πρεπει να ειναι πανω απο 15 χρονια.

Είσαι σίγουρος?περνάω κάθε μέρα τα τελευταία 30 χρόνια και δεν θυμάμαι πότε να στρωθηκε μιλάς.για κομμάτι η όλη?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, kinitos είπε

Είσαι σίγουρος?περνάω κάθε μέρα τα τελευταία 30 χρόνια και δεν θυμάμαι πότε να στρωθηκε μιλάς.για κομμάτι η όλη?

Οπως αναφερθηκε και παραπανω ανηκει στην περιφερεια, κι οταν γινεται ασφαλτοστρωση γινεται σε ολη τη Λιοσιων.
Και ναι ειμαι σιγουρος γιατι μενω σε καθετη της Λιοσιων και οταν γινονται τετοια εργα δεν γινεται να μην τα προσεξεις και να μην τα ακουσεις το βραδυ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, kostapo είπε

Απο περιέργεια να ρωτήσω κάτι;
Αν είχαν αφήσει τη Huawei πριν χρόνια, να γεμίσει μια πόλη όπως το Αγρίνιο με 5G κεραίες, και είχε ο κόσμος 5G router, θα ήταν καλύτερα ή χειρότερα;

Καμια σχεση το 5G με την οπτικη.

Χρειαζονται και τα 2.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
47 minutes ago, kostapo said:

Απο περιέργεια να ρωτήσω κάτι;
Αν είχαν αφήσει τη Huawei πριν χρόνια, να γεμίσει μια πόλη όπως το Αγρίνιο με 5G κεραίες, και είχε ο κόσμος 5G router, θα ήταν καλύτερα ή χειρότερα;

Ο πάροχος και πάλι θα τις έβαζε όχι η Huawei, όπως βάζουν τώρα εξοπλισμό άλλων κατασκευαστών.

Κατα τα άλλα πέρα από την απάντηση του Ntinara, τι πιθανότητες θα έδινες ότι δεν θα έσκαγαν άλλη μια φορά υπογραφές για "όχι ΡΑΔΙΕΝΕΡΓΗ κεραία 5G στη γειτονιά μου!" ?

Πάρε παρόμοιο παράδειγμα Μη έγκριση εργασιών αλλαγής κεραίας κινητής τηλεφωνίας - Penteli Official Website

Quote

 

Με αφορμή αίτημα κατάληψης οδοστρώματος για αλλαγή κεραίας, επί της οδού Αφροδίτης στη Δ.Κ. Πεντέλης και σύμφωνα με απόφαση της Δημάρχου Νατάσσας Κοσμοπούλου, κατόπιν εισήγησης του αρμόδιου Αντιδημάρχου Τεχνικών Υπηρεσιών Φώτη Φωτίου, το σχετικό δεν εγκρίνεται, καθώς πάγια θέση του Δήμου είναι η μη τοποθέτηση κεραιών κινητής τηλεφωνίας εντός του οικιστικού ιστού και για τις τρεις Δημοτικές Κοινότητες για την προστασία της υγείας των πολιτών.


 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

55 λεπτά πριν, Dorian είπε

εδώ είναι στην απόσταση ακριβώς που βολεύει να κάνεις ποδήλατο, πρέπει να έχεις Mountain Με παχιά ρόδα μες στην πόλη μην σαβουριαστείς, ή αναγκάζεσαι να μπεις πιο μέσα στο δρόμο. image.png.528cd325b3a0cb77bfc858c8500e35af.png

Κατι τετοιες ζωγραφιες κανανε και σε εμενα εδω περα μονο που περνανε καθετα και στο απεναντι κομματι του δρομου οι γραμμες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στο νέο ψυχικό προς αμπελοκήπους είχαν στρώσει δρόμους λίγο μετά τη πανδημία , μετά από ένα χρόνο στην ίδια περιοχή στους ίδιους δρομους πέρασαν οπτικές . Συνεννόηση 0. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην δική μου περίπτωση ο σημερινός δρόμος είναι σε ποιότητα Καμπούλ. Τσιμέντο ο μισός και μπαλώματα ασφάλτου ο υπόλοιπος. Πήγα στο δήμο να κάνω αίτηση ασφαλτόστρωσης και μου είπαν ότι πρέπει να περιμένουμε την Νόβα να περάσει τις οπτικές και μετά θα ρίξουν άσφαλτο (όοοοοταν θα το αποφασίσουν και εκείνοι, ασφαλώς). Κάποτε ξέραμε πως πρέπει να έχεις γνωστό στο δήμο για να γίνει κάποια υποδομή. Τώρα θα πρέπει να έχουμε και στην κάθε Νόβα κάποιο μέσων μπας και ξεβρωμίσουμε από τις λάσπες και τις σκόνες ....

Καλά έκανε ο δήμαρχος. Εναέρια από ΔΕΗ και όταν γίνει υπογειοποίηση, όλα τα δίκτυα μαζί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στη Γερμανία ο δρόμος ανοίγει (πίσα ή κυβόλιθα), περνάνε τα πολυσωλήνια για τις οπτικές και κλείνει την ίδια μέρα. Μένει ανοιχτό μόνο ένα μικρό κομμάτι για να συνεχίσει την επόμενη. Στο τέλος ο δήμος πρώτα κάνει έλεγχο και μετά παραλαμβάνει και αν κάποια σημεία δεν τα θεωρεί σωστά ξαναγίνεται αποκατάσταση...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σταμάτησα να διαβάζω στη λέξη Αγρίνιο 😆 

Προς όσους υπερασπίζονται αυτήν την ανοησία γρήγορα μεταδημότευση εκεί. Αν δεν είστε ήδη. 

  • Like 1
  • Haha 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
5 ώρες πριν, Macosj είπε

Με εργολάβους μόνο καταστροφή είδαμε

... και τα ταμεία των κομμάτων, έσοδα. 

Μόνο αυτό ισχύει φίλε μου.

4 ώρες πριν, kostapo είπε

Απο περιέργεια να ρωτήσω κάτι;
Αν είχαν αφήσει τη Huawei πριν χρόνια, να γεμίσει μια πόλη όπως το Αγρίνιο με 5G κεραίες, και είχε ο κόσμος 5G router, θα ήταν καλύτερα ή χειρότερα;

Η Huawei είναι ο (κακός) κατάσκοπος. Αν ήταν (καλός Δυτικός) κατάσκοπος, τότε όλα θα ήταν όμορφα :P 

3 ώρες πριν, shadowlike είπε

στο νέο ψυχικό προς αμπελοκήπους είχαν στρώσει δρόμους λίγο μετά τη πανδημία , μετά από ένα χρόνο στην ίδια περιοχή στους ίδιους δρομους πέρασαν οπτικές . Συνεννόηση 0. 

Μια χαρά συνεννοημένοι είναι (με τους εργολάβους). 

Μπροστά μου έγινε κουβέντα με 2 τομάρια που κάποιος τρίτος τους έλεγε : πάρτε χρήματα και υλικά από εμένα, δωρεάν, και κλείστε τις λακκούβες. Και τα τομάρια απάντησαν : άστο να γίνει μεγαλύτερη ζημιά, να ξεφτίσει ο δρόμος και να κόψουμε κανένα νέο τιμολόγιο ασφαλτόστρωσης. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, kostapo είπε

Απο περιέργεια να ρωτήσω κάτι;
Αν είχαν αφήσει τη Huawei πριν χρόνια, να γεμίσει μια πόλη όπως το Αγρίνιο με 5G κεραίες, και είχε ο κόσμος 5G router, θα ήταν καλύτερα ή χειρότερα;

Ηηηηηη. Το 5G ειναι του σατανα και με αυτο ελεγχουν τα τζιπακια που μας βαλαν με τα εμβολια....

Δεν θελουμε τιποτα απο ιντερνετια εδω... 

Δημαρχο την Ελενη Λουκα θελουμε !!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 hours ago, k_w_t said:

H καλυτερη λυση ειναι η συννενοηση...

Δηλαδη να λεει ο Δημος πχ "Τον Γεναρη 2025 θα γινει ασφαλτοστρωση στην οδο Αγρυπνίας. Ελατε να κανετε οτι εργα εχετε (οπτικες,αερια,ρευματα) μεχρι τοτε.Μολις μπει η καινουργια ασφαλτος για 5 χρονια δεν ξανασκαβει κανενας"

Εσυ δηλαδη θεωρεις οτι ειναι "τυχαιο" που σκαβουν μετα τη νεα ασφαλτο; Εχω εργαστει σε δημο, τα χρηματα που παιρνουν ειναι περισσοτερα για ασφαλτο, παρα για χωμα για αυτο περιμενουν οι εργολαβοι να μπει ασφαλτος..

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...