Προς το περιεχόμενο

Κινητό 200-250 για γονέα


nikossof88

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ας απαντήσω εγώ,exynos είναι υποδεέστεροι από τους snapdragon(όχι όλους) σε θέματα efficiency δλδ κατανάλωση ενέργειας/απόδοσης,τώρα η Samsung εμπορεύεται τους exynos επεξεργαστές αλλά έχει φτιάξει κατά καιρούς και επεξεργαστές snapdragon όπως ο 888 και sd8 gen 1 και τις google tensor που είχαν και αυτοί προβλήματα θερμοκρασίας,από την άλλη ειναι η TSMC φτιάχνει τις cpu/gpu των apple,snapdragon και μερικά chip τις mediatek,υπάρχουν πολλές λεπτομέρειες αλλά κανείς δεν κάθετε να τα εξηγήσει γιατί θέλει χρόνο και από μνμ δεν βγαίνει αν κάποιος τώρα θέλει να μάθει περισσότερα 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, κουξκουκ είπε

Ας απαντήσω εγώ,exynos είναι υποδεέστεροι από τους snapdragon(όχι όλους) σε θέματα efficiency δλδ κατανάλωση ενέργειας/απόδοσης,τώρα η Samsung εμπορεύεται τους exynos επεξεργαστές αλλά έχει φτιάξει κατά καιρούς και επεξεργαστές snapdragon όπως ο 888 και sd8 gen 1 και τις google tensor που είχαν και αυτοί προβλήματα θερμοκρασίας,από την άλλη ειναι η TSMC φτιάχνει τις cpu/gpu των apple,snapdragon και μερικά chip τις mediatek,υπάρχουν πολλές λεπτομέρειες αλλά κανείς δεν κάθετε να τα εξηγήσει γιατί θέλει χρόνο και από μνμ δεν βγαίνει αν κάποιος τώρα θέλει να μάθει περισσότερα 

 

Αρα το προβλημα ειναι η αυτονομια και η θερμοκρασια απ οτι καταλαβαινω.

Δηλαδη το samsung A34 ειναι καλυτερο απ το Α35;

Συγνωμη που ξεφευγω απ το θεμα αλλα νομιζω οτι ειναι απορια πολλων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, osfp1978 είπε

Αρα το προβλημα ειναι η αυτονομια και η θερμοκρασια απ οτι καταλαβαινω.

Δηλαδη το samsung A34 ειναι καλυτερο απ το Α35;

Συγνωμη που ξεφευγω απ το θεμα αλλα νομιζω οτι ειναι απορια πολλων.

Όχι δεν είναι μόνο αυτά αλλά όπου υπάρχουν αυτά υπάρχει και αυτό που ονομάζεται throttling,τώρα για τις συσκευές θα σε γελάσω δεν ξέρω τι παίζει ούτε ποιους επεξεργαστές έχουν,προσπάθησε να δεις και να καταλάβεις το βίντεο 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, κουξκουκ είπε

Όχι δεν είναι μόνο αυτά αλλά όπου υπάρχουν αυτά υπάρχει και αυτό που ονομάζεται throttling,τώρα για τις συσκευές θα σε γελάσω δεν ξέρω τι παίζει ούτε ποιους επεξεργαστές έχουν,προσπάθησε να δεις και να καταλάβεις το βίντεο 

Θα σε βοηθησω...το Α34 εχει mediatek 1080 και το Α35 exynos 1380.

https://nanoreview.net/en/soc-compare/samsung-exynos-1380-vs-mediatek-dimensity-1080

Ενα συγκριτικο εδω....

Επεξ/σία από osfp1978
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 ώρες πριν, osfp1978 είπε

Θα σε βοηθησω...το Α34 εχει mediatek 1080 και το Α35 exynos 1380.

https://nanoreview.net/en/soc-compare/samsung-exynos-1380-vs-mediatek-dimensity-1080

Ενα συγκριτικο εδω....

Συγνώμη που άργησα να σου απαντήσω,είναι κοντινοί επεξεργαστές σε απλή χρήση ο mediatek θα έχει καλύτερες θερμοκρασίες και θα καταναλώνει λιγότερη ενέργεια, σε χρήση παιχνίδια η κάτι άλλο που θέλει πολλούς επεξεργαστές ο exynos θα τα πάει καλύτερα μέχρι να ζεσταθεί μετά θα έχουν περίπου την ίδια απόδοση αλλά με λιγότερη ενέργεια ο mediatek και ας είναι είναι 1νμ μεγαλύτερος ωστόσο και οι δυο φτιάχνονται από σαμ

εγω θα πήγαινα mediatek 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...