Προς το περιεχόμενο

Νομική διαμάχη για το Temu με κατηγορίες για παράνομη συλλογή δεδομένων στις ΗΠΑ


nchatz

Προτεινόμενες αναρτήσεις

13 ώρες πριν, ZoReN είπε

Νομίζω το θέμα δεν είναι ότι συλλέγει δεδομένα όπως όλοι αλλά ο τρόπος που το κάνει και το τι συλλέγει. Όταν έτρεχαν οι διαγωνισμοί με κωδικούς πριν μερικούς μήνες όταν έγινε το μεγάλο μπάμ, σου έλεγαν κατέβασε την εφαρμογή στο κινητό και μέσα σε 24-48 ώρες πάρε αυτά που θες με έξτρα έκπτωση. Αν διέγραφες λογαριασμό κλπ και μετά από μήνες ξανακατεβαζες την εφαρμογή για να πάρεις κωδικό  ή εφαρμογή ήξερε ότι την έχεις ξανακατεβάσω στο συγκεκριμένο τηλέφωνο. Η αν δεν πρόλαβες να κάνεις την παραγγελία εντός ωρών ήξερε πόση ώρα την έχεις εγκατεστημένη την εφαρμογή. 

Νομίζω οι Αμερικανοί χτυπάνε τον τρόπο που οι Κινέζοι μαζεύουν δεδομένα και όχι ότι μαζεύουν τα δεδομένα. Μπορεί να κάνω και λάθος 

Αυτό συμβαίνει λόγω android (Google), άρα μάλλον οι Αμερικανοί ξέρουν τι έχεις κατεβάσει και τι κωδικό πάτησες. Καλό είναι πριν διαγράψουμε μια εφαρμογή να κάνουμε πρώτα εκκαθάριση δεδομένων και cache 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 38
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

20 ώρες πριν, chek2fire είπε

Φυσικά όταν τα εκμεταλεύεται η Google, amazon, Meta είναι ok. 

Είναι σαν τους πολέμους. Αν τους κάνουν Ρώσοι είναι εγκλήματα αν τους κάνουν Ισραηλινοί με σφαγές χιλιάδων αμάχων δεν τρέχει τίποτα.

Κανόνες λάστιχο.

ποσο χρονων εισαι συντροφε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, Necrogeddon είπε

ποσο χρονων εισαι συντροφε?

Τόσο όσο να μάθω ότι καλύτερα αριστερός με χρήματα παρά δεξιός και μπατίρης 

  • Like 2
  • Sad 1
  • Haha 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
21 ώρες πριν, basilis_k6 είπε

Εχω κατεβάσει ινστα,τικτοκ,γιουτουμπ,φβ,τεμου,σειν,κλειν,μειν,νετφλιξ,αμαζον,ι μπει και οτι αλλο βρηκα πρόχειρο. Αν εχουν ολοι τα δεδομενα μου η αξια τους ειναι πλεον μηδαμινη.

Think About It GIF by Identity

Σχόλιο για Hall of Fame insomnia. Έπος !!!

Στα της είδησης τώρα.Δεν είναι περίεργο που οι ΗΠΑ θέλουν να εξαφανίσουν Κινέζικες εταιρίες. Το περίεργο είναι ο τρόπος..Θα μπορούσαν με ειλικρίνια να πουν δεν μας συμφέρει και τέλος.Όπως στην Κίνα άλλωστε δεν υπάρχουν διάφορες Δυτικές εφαρμογές. Τα πράγματα έχουν σφίξει πρέπει ο καθένας να κοιτάει το τομάρι του απλά και ξεκάθαρα...

Είναι αστείο να μιλάμε για κλοπή δεδομένων εν έτη 2024....Είναι σαν τα αναβολικά στον αθλητισμό,κάνουν όλοι ανεξαρτήτως αθλήματος  ,υπάρχει μια επιτροπή ελέγχου έτσι για να πιάνουν έναν μια στις τόσο και η ζωή προχωράει σαν να μην συμβαίνει τίποτα...Έτσι λοιπόν ξέρουμε πως μας αρμέγουν τα πολύτιμα δεδομένα μας ΟΛΟΙ οπότε ας τελειώνει αυτό το παραμύθι.

Επεξ/σία από Chocobo
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μη στεναχωριέστε. Αν έρθει η λίστα δεδομένων σας στην Ελλάδα θα τη κρύψουμε σ' ένα συρτάρι και θα τη ξεχάσουμε. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΑΦΟΙ το είχα γράψει πολλές φορές εδώ κσι καιρό σε σχετικό άρθρο μου και σε σχόλια στο φορουμ. Το χειρον είναι ότι εκτός απο προσωπικά δεδομένα θα αποδειχτεί ότι συλλέγει και δεδομένα πιστωτικών καρτών κι άλλων…

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι δεδομένα συλλέγουν  όλες αυτές οι εταιρίες?? Τα στοιχεία της πιστωτικής μου όταν κάνω μια αγορά?( Δεν την έχω αποθηκευμένη μόνιμα ποτέ σε συσκευή). Αν καταγράφουν μόνο το τι βίντεο βλέπω στο γιουτιουμπι το δικό τους μυαλό θα πήξει δεν με νοιάζει.

Όσο δεν μου χτυπάει το FBI τη πόρτα επειδή έψαχνα americium 241 για να καλιμπραρω μετρητή Geiger είμαι οκ προσωπικά.... (Πέρασαν κάτι  χρόνια από τότε, όλα καλά ακόμη, το americium έκανε 2 μήνες να έρθει όμως).  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...