Προς το περιεχόμενο

R36S Retro handheld console


ReBeLoS

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ενα μικρο τιπ που ψαχτηκα και σας το γραφω.
Στα παιχνιδια για το psp οι αναλογικοι μοχλοι λειτουργουν αναποδα δηλ το πανω κατω και το δεξια αριστερα.
Αν θελετε να το διορθωσετε κανετε το ακολουθο.

απο την κεντρικη σελιδα στην κονσολα μολις ξεκινησει παταμε το κουμπι start
μετα παμε στο emulator settings και επιλεγουμε sony playstation portable
μετα στο emulator επιλεγουμε standalone 

thats it

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θελω να βρω χρονο να σεταρω και το δικο μου.Δεν εχω αγορασει ακομα νεα sd καρτουλα.Μια ερωτηση επειδη λετε να γινει απαραιτητα backup την καρτα που εχει.Αν δεν εχει γινει backup και χαλασει η καρτα τι κανεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παρε την καρτουλα οποτε μπορεσεις και απλα βαζεις τη νεα εκδοση και απο την παλια καρτα κανεις copy paste στην νεα μονο τα games.
Μην κανεις backup δεν την χρειαζεσαι μετα την παλια καρτα.
Απλα για να μην ρισκαρεις πριν παρεις την νεα καρτα και παθει κατι η παλια και δεν εχεις τα games, κανε απλα copy ολα τα αρχεια απο το partition EASYROMS στον υπολογιστη σου.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

40 λεπτά πριν, Mr_Terror είπε

Θελω να βρω χρονο να σεταρω και το δικο μου.Δεν εχω αγορασει ακομα νεα sd καρτουλα.Μια ερωτηση επειδη λετε να γινει απαραιτητα backup την καρτα που εχει.Αν δεν εχει γινει backup και χαλασει η καρτα τι κανεις?

Πρεπει να κανεις backup Οποσδηποτε για να μη χασεις τα games. Οχι οτι δεν μπορεις να τα ξανα βρεις αλλα σε γλιτώνει απο πολυ ταλαιπορια. copy pasta και εισαι κομπλε. Θα προτεινα 128gb καρτουλα και οχι 64. Και τα δυο που σεταρα με το new OS δεν χορουσαν ολα τα games με τις 64gb. Περιπου 2gb επρεπε να σβησω. Μικρο το κακο μιας και βρηκα κατι psp games που δεν θα επαιζα ποτε και τα εκανα Delete. Αλλα τωρα αν θελω να βαλω κατι αλλο θα πρεπει να σβησω και κατι αλλο.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εμενα σε 2 κονσολες με 64αρες χωρεσαν.
Στην μια κονσολα εβαλα kingston και στην αλλη Kioxia.

Το μονο που εκανα ηταν στα themes να σβησω καποια που δεν ηθελα και να κρατησω μονο το Epic theme

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

42 λεπτά πριν, ReBeLoS είπε

εμενα σε 2 κονσολες με 64αρες χωρεσαν.
Στην μια κονσολα εβαλα kingston και στην αλλη Kioxia.

Το μονο που εκανα ηταν στα themes να σβησω καποια που δεν ηθελα και να κρατησω μονο το Epic theme

Ποσα gb ειναι ο φακελος με τις roms σου? Εμενα 46,9gb

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Mr_Terror είπε

Παιδια ευχαριστω για τις απαντησεις.Απο eshop εχετε να προτεινετε 128αρα sd ?

https://www.e-shop.gr/kingston-sdcs2-128gbsp-canvas-select-plus-128gb-micro-sdxc-100r-a1-c10-single-pack-p-PER.346182

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

36 λεπτά πριν, ReBeLoS είπε

image.png.ebd9ec3034e00001149ca8203594ab16.png

Και σου χωρεσαν ολα ε? εμενα απο τα 64gb η καρτα μονο τα 57 εχει διαθεσιμα και καπου 10-11 τρωει το OS.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, vaggos88 είπε

Και σου χωρεσαν ολα ε? εμενα απο τα 64gb η καρτα μονο τα 57 εχει διαθεσιμα και καπου 10-11 τρωει το OS.

ναι ναι χωρεσαν ολα απλα οπως ειπα εσβησα τα themes που δεν μου αρεσαν και κρατησα μονο 1

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...